Moja spektakularna metamorfoza

Edipresse
2017-04-07
2017-04-07
odchudzanie dieta

Książka czyta się szybko, miło i przyjemnie. A tak do rzeczy ładnie wydana, tylko mało treści, przepisy ciężko mi nazwać przepisami, na temat diety pani Dąbrowskiej nie mam opinii -sama bym się jej na ten moment nie podjęła. Miło że, Karolina nie wypiera się z korzystania ze "wspomagaczy" w życiu: dieta pudełkowa, klinika La Perla... Mimo wszystko książkę traktuje jako czytadło na biegu, jak informacje w intrenecie, na początku myślałam że będzie naprawdę bardzo fajnie. Jednak im dalej w las tym bardziej ma się wrażenie, że książka to jedynie efekt współpracy.

Czy polecam? Wiele jest tego typu publikacji książkowych. Zalewają wprost nasze księgarnie i regały domowe, ale tak na prawdę powtarzają jedno i to samo, zmień siebie, zmień myślenie, zmień nawyki i codzienność. I ciągle to samo, a my ciągle tkwimy w tym, co dotychczas. Bo to może nie frustruje, przy "naciąganym"postrzeganiu nie jest też takie złe...bo to bezpieczne tak sobie tkwić w swym stałym igloo. A gdy przychodzi kryzys co do samego siebie, to kupujemy następny poradnik i tak to się kręci.
To jest kolejne wydanie, ilustrowane, bo łatwiej przyswajalne, a do tego znane nazwisko na okładce. Bo skoro ona mogła to ja nie dam rady??? Ale nie ma tu nic odkrywczego, czego byśmy nie wiedzieli. Rusz się człeku, odstaw ciasteczka i czekoladę, sięgaj po kaszę, orzechy, ziarna, zdrowe koktajle i będzie dobrze. Nie jedz w nocy, spaceruj, jedz mniej i ciesz się z życia. Z każdego dnia, jaki dostajesz. Czasem się rozpieszczaj i nagradzaj -ALE NIE SŁODYCZAMI ani JEDZENIEM!!! Zafunduj sobie pachnąca kąpiel, nowy krem, książke, wypróbuj nowy przepis...dasz radę i bez żadnych poradników.

Ciężki temat...książkę przeczytałam w przeciągu kilku godzin gdyż tak naprawdę za dużo czytania nie było... Co do treści, Przyznam, że teraz już wiem co to jest dieta dr Dąbrowskiej i przyznam, że mnie przeraża. Jako pasjonata zdrowego żywienia ta cała dieta to jakiś koszmar! Fajnie, że Karolina schudła, że dała radę i myśli, że wytrzyma na tak rygorystycznym odżywianiu do końca życia, jednak namawianie innych do takiej samej drogi to chyba przesada. Efekt jo-jo wiszący w powietrzu jeśli tylko popełnią mały błąd jest przerażający.

Zdjęcia, które deformują nogi- a raczej robią z nich kłody, nie przekonują.
Kilka przepisów, z których wybrałam może 2 interesujące, to jednak za mało. Reklamy kliniki, zabiegów, kosmetyków i innych to już przegięcie.

Ogólne wrażenie: pomyśł był, jednak z powodu braku interesujących treści i rzetelnych informacji zostały wciśnięte badziewia. Niewykorzystana szansa...

Fajnie, że Pani Karolina schudła. Pisanie książki? Totalnie zbyteczne. Ja też wiem, że słodycze i fastfoody należy zamienić na warzywa, a mniej więcej tyle wynika z treści tego wydawnictwa. Są też przepisy, ale nie ma w nich niczego nadzwyczajnego, tysiące takich jest w internecie. Za darmo. Czy to jakaś spektakularna metamorfoza? Nie, nie zmienił się styl ubierania, malowania, czesania, tylko waga schudła.
Cała masa reklam kosmetyków, ukryta w treści, co uważam za wyjątkowo perfidne. Papier chyba "ekologiczny", bardzo nieprzyjemny. Zdjęcia nie do końca ładne, autorka w wyjątkowo dziwnych pozach, jej nogi totalnie zawsze wyglądają dziwacznie.
Co tu dużo pisać, nie polecam, bo to kolejna książka bez treści.

Końcem każdego roku różne portale społecznościowe, w tym wszystkim znane popularne serwisy plotkarskie wybierają najbardziej emocjonujące wydarzenia mające miejsce w przeciągu kolejnych dwunastu miesięcy, w których również swój udział mają polskie gwiazdy i celebryci. W moim odczuciu, to metamorfoza Karoliny Szostak jest takim spektakularnym sukcesem dla samej prezenterki sportowej, ale również, jeśli chodzi o szerszy odbiór (w społeczeństwie) zmian, jakich udało się dokonać pani Karolinie.

Prezenterka sportowa czuje dumę, z tego, co udało się jej osiągnąć. Nie wstydzi się nazywać swojego sukcesu spektakularną metamorfozą, bo nie można chociażby zaprzeczyć, że nie widać wizualnych zmian, które bardzo korzystnie wpływają na prezencję dziennikarki. Piękna uroda, tryskające poczucie humoru, a przede wszystkim, szczupła sylwetka z towarzyszącym uśmiechem tylko uruchomiły lawinę, której zaczęły poddawać się inne kobiety zmotywowane tak spektakularnymi, na gołe oko widocznymi efektami. To właśnie one chciały wiedzieć, w jaki sposób pani Karolina tak dużo schudła, nie gubiąc przy tym swojego poczucia humoru.

Można powiedzieć, że każdy, kto próbował wcielić diametralne zmiany w swoje życie związane stricte z podejściem do zdrowego żywienia się, czyli odpowiednio dobranej diety, okazuje się, że w teorii po prostu bywa trudnej. Wielokrotnie człowiek poddaje się, zaczyna powątpiewać w swoją spożywczą wstrzemięźliwość, bo przecież ciężko jest zmienić swoje utarte nawyki oraz pokarm, jakim raczymy nasze kubki smakowe. Wraz z nowym podejściem należy liczyć się z towarzyszącymi konsekwencjami. Niejednokrotnie okazuje się, że jest to próba dla nas samych, czy podołamy, jak długo. W człowieku zaczyna toczyć się walka o to, czy wytrwamy do końca i skutecznie poddamy się diecie, czy w pewnym momencie zwycięży nasza ludzka słabość i po prostu sobie odpuścimy.

„W diecie najfajniejsze są dwie rzeczy: spadek masy ciała i satysfakcja, że dałaś radę”.

Główna bohaterka tego poradnika, czyli Karolina Szostak opowiada o tym, że zawsze akceptowała siebie, swoje ciało, nie miała problemów z założeniem na siebie czegoś odważniejszego. Po prostu była w pełni sobą i dogadza swojemu ciału oraz duchowi. Niemniej, w pewnym momencie życia, przyszedł czas, kiedy organizm zaczął się buntować i dawać sygnały o tym, że tak łatwo organizm się nie podda, co zaczęło przejawiać się w spadku metabolizmu oraz załamaniu równowagi hormonalnej. Wówczas, pani Karolina podjęła decyzję, że chce dokonać zmiany w swoim życiu – „Postanowiłyśmy raz na zawsze pozbyć się tego, co zaczęło mnie dusić i zabijać radość życia. Plan był prosty: odnaleźć sens w restrykcyjnych zmianach, nie gubiąc siebie”. Jak się okazuje, dzisiaj dieta dla pani Karoliny jest sposobem na życie, dobrą i smaczną alternatywą wobec śmieciowego jedzenia, towarzyszem, który akompaniuje przy delektowaniu się światem.

Karolina Szostak przystąpiła do sześciotygodniowego postu doktor Ewy Dąbrowskiej, a już w pierwszym tygodniu prezenterka zrzuciła 10 kilogramów! Post jest podejściem restrykcyjnym. Jeśli osoby, które korzystają z tej możliwości, traktują ją, jako kurację leczniczą, są bardziej zdeterminowane, przez co też skazane na sukces. Podstawową zasadą postu jest prawie całkowite niedostarczenie organizmowi pożywienia na rzecz odżywiania owocowo-warzywnego, wyłącznie. Efektem postu, oprócz poprawy kondycji zdrowotnej, jest poprawa włosów, skóry i oczywiście, utrata zbędnych kilogramów. W książce zostały przedstawione główne założenia dotyczące postu oraz przebieg kuracji w krokach z przykładową listą produktów dozwolonych oraz zakazanych. Pomocą i wsparciem w przejściu na dietę jest catering pudełkowy „Przełom w odżywianiu”. Pani Karolina była niezwykłe zmotywowana. Jej celem było udowodnienie sobie, że raz, przetrwa ten restrykcyjny długi post, a dwa, uda się jej z pozytywnym rezultatem uporządkować kwestie hormonalne.

Książka składa się tak naprawdę z trzech części. Pierwsza jest relacją, osobistym doświadczeniem, którym dzieli się pani Karolina z Czytelnikiem. Opowiada pokrótce o swoim życiu, skupiając się na tym, jak wyglądała jej droga, która doprowadziła ją do miejsca i refleksji, że chce poddać się diecie i zmienić swój styl życia na lepsze. Uzupełnieniem jej wypowiedzi są rozmowy z Katarzyną Milczarkiewicz – właścicielką firmy cateringowej i osobistym coachem żywieniowym dziennikarki oraz przedstawienie programu kuracji dr Dąbrowskiej. Najbardziej rozbudowaną część lektury stanowią przykładowe propozycje dań śniadaniowych, obiadowych, podwieczorków i na kolację, które były fundamentalne oraz kluczowe na etapie eliminowania nawyków oraz pożywienia, a także pani Karolina podzieliła się przepisami z diety już wzmacniającej i suplementującej, którą obecnie się posiłkuje. Zwieńczeniem kulinarnego pichcenia są triki oraz sekrety urodowe, oraz ćwiczeniowe stosowane przez samą prezenterkę.

Poradnik jest opracowany w sposób zrozumiały i opisany prostym językiem nawet dla laika nieobeznanego w temacie diety. Co więcej, treść nie jest przytłaczająca, a raczej udekorowana i ozdobiona licznymi fotografiami oraz obrazkami. Poradnik czyta się przyjemnie, na spokojnie, powoli wdrażając się w temat począwszy od refleksji od siebie (od dziennikarki) poprzez stopniowe przechodzenie do właściwej wiedzy, która w sposób konkretny została przedstawiona w pigułce ze wskazaniem praktycznych i pomocnych rad dla osób, które chciałyby na własną rękę podjąć się diety. Niemniej, warto pamiętać o możliwości a raczej powinności konsultacji z lekarzami prowadzącymi oraz dietetykiem, który odpowiednio skomponuje i zbilansuje naszą dietę. Na pewno kluczową, ale również przydatną treścią okazały się propozycje przepisów sprawdzone przez samą dziennikarkę, a co warto dodać, nie są one skomplikowane do przygotowania praktycznego, jak również w ułożeniu całej listy zakupów do wykonania danego przepisu.

Poradnik na pewno poleciłabym fanom, osobom, które mocno trzymają kciuki za osiągnięcia prywatne, zawodowe, a obecnie jeszcze dietetyczne pani Karoliny oraz dedykowałabym osobom, które po prostu chciałyby bliżej poznać prezenterkę – od innej strony, tudzież, od jakiegoś czasu chciałaby skorzystać z diety, ale nie do końca wiedzą, w jaki sposób i poszukują w lekturze motywacji;)

• Poradniki
  • 2017 ;)
  • 2017
  • Ze smakiem

Dodaj cytat z książki Moja spektakularna metamorfoza