Historia antykultury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Własne
9788395195204
Radogost

ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm – ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.

Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.

źródło opisu: https://wiedzaspoleczna.pl/

źródło okładki: https://sklep.key4.pl/

Kejmyl | 2018-10-05

@Antagonista Esklaważu wątpię, że Pan przeczytał tę książkę dwa dni po oficjalnej premierze, zważywszy na to, że dystrybuuje ją jeden punkt i większość osób otrzyma ją poprzez wysyłkę.
Ogólnie pozycja bardzo potrzebna. Kompendium wiedzy na temat marksizmu. Książka, której brakuje na rynku.
Każdy powinien przeczytać !

kajira | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim jest Altiero Spinelli, którego nazwisko wyryto nad wejściem do Parlamentu Europejskiego? Nie? No właśnie.

Książką K.Karonia to nie kolejna książka z serii political fiction, to nie nowy Orwell (który notabene przewraca się w grobie widząc, że jego "Rok 1984" nie jest żadnym sci-fi). Karoń precyzyjnie i krok po kroku opisuje otaczającą nas rzeczywistość. Pokazuje fakty takimi, jakie są - bez ideologicznej oprawki, bez politycznopoprawnej grzeczności. Każdą rzecz nazywa po imieniu, a przy tym nie ma w nim pychy, charakterystycznej dla wielu komentatorów, którym wydaje się, że posiedli jakąś tajemną wiedzę o świecie.

Bo książka Karonia nie jest tak naprawdę o niczym niezwykłym, nie odkryje przed wami rzeczy, o których kompletnie nic nie wiedzieliście. A jednak dopiero jej lektura sprawi, że wiele ze znanych wam spraw zobaczycie w innym świetle.

PS. Czy u was na studiach również zachwycano się Foucault, de Beauvoir, Sartre'm, Habermasem i Marcuse'm?...

Antagonista Esklaważu | 2018-10-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Idol szurprawicy. Wybór rozpowszechnianych jego błędów:
1. "Hoppe jest marksistą, bo jest uczniem Habermasa"
2. "Mises zakłada że wszyscy ludzie są moralni i dopiero stąd wyprowadza swoją teorię ekonomiczną"
3. "Kołakowski zakłamał historię marksizmu". Czemu? Bo dostał ofertę pracy u nowych marksistów we Frankfurcie... no ale o tym, że tych samych frankfurtczyków zbeształ w III tomie Głównych Nurtów Marksizmu, nie wspomni, bo nie pasuje to do jego narracji. Wjazd na Kołakowskiego to oczywiście próba zdyskredytowania najważniejszego opracowania dotyczącego marksizmu w Polsce i podbicia sprzedaży tej śmiesznej książeczki.
4. Świat XVIII i XIX w. wyglądał jak żywcem wyjęty z pism Smitha czy marzeń Korwina, leseferyzm na pełnej, podczas gdy de facto funkcjonował wtedy kapitalizm państwowy, wywodzący się z merkantylizmu.
5.Bierze serio relacje z Rewolucji Przemysłowej jaki to plebs robotniczy zdegenerowany (zero namysłu czy wcześniej było lepiej + zero krytyki źródeł).
6. Kradzież...

Gregorio_cortez | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Papierowa wersja książki ukazuje się w tym momencie , lecz praktycznie już ją przesłuchałem ponieważ na Youtube prezentowane są przez autora wszystkie zagadnienia w niej opisane.
Moim zdaniem pozycja obowiązkowa . Opisana ideologia - marksizm jest zaiste dominującą na świecie. Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy . Zrozumienie tego problemu wyjaśnia wiele spraw , których do tej pory nie rozumiałem lub rozumiałem opacznie.

zlakobieta | 2018-10-04

Must read

kulawy-laik | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

ta książka to dramat.... dowód że i śpiewać każdy może, i książkę o naukach społecznych też każdy wydać może (zwłaszcza jak rodzina się zajmuje poligrafią ...)
- stek bzdur w których cała cywilizacja przesiąknięta jest marksizmem, którego podstaw autor (argumentujący często gęsto z Habermasem, Hoppem, Marcuse i setkami innych filozofów i socjologów) najwyraźniej nie zrozumiał
(spieniającym się na powyższe stwierdzenie turbo fanom zalecam poczytać....eee nie - to za trudne - oglądnijcie sobie może na youtubie wykłady Chomsky-ego o Marksie: https://www.youtube.com/watch?v=l_jRd59qy0A - w przeciwieństwie do Karonia Chomsky to gość który jest m.in profesorem Harvarda i napisał ponad 100 naukowych książek... i naprawde rozumie co mówi :))

greg | 2018-10-04

Książka ważna, potrzebna, po prostu trzeba ją przeczytać.

Książka na którą długo musiałam czekać, a lakoniczne zapowiedzi Pana Krzysztofa Karonia, tylko podsycały mój apetyt na nią. Zamówiłam ją dosłownie minutę po rozpoczęciu sprzedaży, w obawie że nakład będzie zbyt mały. Była to dobra decyzja. ;)
Książka podzielona jest na trzy części. Kto zna Pana Karonia, wie że jest to postać bardzo skrupulatna i zaczyna zawsze od podstaw, czyli ustalenia znaczenia pojęć, stąd pierwszy rozdział to oczywiście "Pojęcia podstawowe"."Errata do historii kuktury" przedstawia skrótowo epoki przedkulturowe, kulturę chrześcijańską, antychrześcijańską oraz konflikty nowożytności. Ta część to skondensowana dawka wiedzy ogólnej, która czytana jednym tchem, może przytłoczyć, ale jednocześnie stanowi świetną bazę do poszerzania horyzontów w dziedzinie historii. Część trzecia jest tym na co chyba wszyscy czekaliśmy najbardziej. Kwintesencja ruchu antykulturowego. Ale jak wspomina sam autor, nie jest możliwe, by przedstawić taki ogrom informacji w przeciętnej...

Cookieretshq | 2018-10-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewela! Każdy, absolutnie każdy powinien to przeczytać

Kuruc | 2018-10-18
Przeczytana: 17 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo pojemna książką, na którą składa się autorskie przedstawienie dziejów świata (a przynajmniej niektórych ich, w zasadzie mało znanych, aspektów) i współczesnej ideologii. Praca naprawdę interesująca, ponieważ omawia tę formację ideową, która uformowała intelektualną atmosferę naszych czasów i przewróciła do góry nogami system wartości, a więc -stworzyła tę rzeczywistość, w którym żyjemy.

Nawiasem powiem, że książka jest bardzo dobrym uzupełnieniem po wcześniejszej lekturze pism austriackiej szkoły ekonomii. Akcentuje te aspekty, które nie zostały w nich należycie omówione.