Historia antykultury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Własne
9788395195204
Radogost

ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm – ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.

Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.

źródło opisu: https://wiedzaspoleczna.pl/

źródło okładki: https://sklep.key4.pl/

Kejmyl | 2018-10-05

@Antagonista Esklaważu wątpię, że Pan przeczytał tę książkę dwa dni po oficjalnej premierze, zważywszy na to, że dystrybuuje ją jeden punkt i większość osób otrzyma ją poprzez wysyłkę.
Ogólnie pozycja bardzo potrzebna. Kompendium wiedzy na temat marksizmu. Książka, której brakuje na rynku.
Każdy powinien przeczytać !

edit: Aha i nie jestem panem Karoniem :), co mi Pan zarzucił (śmiech)

Antagonista Esklaważu | 2018-10-03

Idol szurprawicy. Wybór rozpowszechnianych jego błędów:
1. "Hoppe jest marksistą, bo jest uczniem Habermasa"
2. "Mises zakłada że wszyscy ludzie są moralni i dopiero stąd wyprowadza swoją teorię ekonomiczną"
3. "Kołakowski zakłamał historię marksizmu". Czemu? Bo dostał ofertę pracy u nowych marksistów we Frankfurcie... no ale o tym, że tych samych frankfurtczyków zbeształ w III tomie Głównych Nurtów Marksizmu, nie wspomni, bo nie pasuje to do jego narracji. Wjazd na Kołakowskiego to oczywiście próba zdyskredytowania najważniejszego opracowania dotyczącego marksizmu w Polsce i podbicia sprzedaży tej śmiesznej książeczki.
4. Świat XVIII i XIX w. wyglądał jak żywcem wyjęty z pism Smitha czy marzeń Korwina, leseferyzm na pełnej, podczas gdy de facto funkcjonował wtedy kapitalizm państwowy, wywodzący się z merkantylizmu.
5.Bierze serio relacje z Rewolucji Przemysłowej jaki to plebs robotniczy zdegenerowany (zero namysłu czy wcześniej było lepiej + zero krytyki źródeł).
6. Kradzież...

kajira | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim jest Altiero Spinelli, którego nazwisko wyryto nad wejściem do Parlamentu Europejskiego? Nie? No właśnie.

Książką K.Karonia to nie kolejna książka z serii political fiction, to nie nowy Orwell (który notabene przewraca się w grobie widząc, że jego "Rok 1984" nie jest żadnym sci-fi). Karoń precyzyjnie i krok po kroku opisuje otaczającą nas rzeczywistość. Pokazuje fakty takimi, jakie są - bez ideologicznej oprawki, bez politycznopoprawnej grzeczności. Każdą rzecz nazywa po imieniu, a przy tym nie ma w nim pychy, charakterystycznej dla wielu komentatorów, którym wydaje się, że posiedli jakąś tajemną wiedzę o świecie.

Bo książka Karonia nie jest tak naprawdę o niczym niezwykłym, nie odkryje przed wami rzeczy, o których kompletnie nic nie wiedzieliście. A jednak dopiero jej lektura sprawi, że wiele ze znanych wam spraw zobaczycie w innym świetle.

PS. Czy u was na studiach również zachwycano się Foucault, de Beauvoir, Sartre'm, Habermasem i Marcuse'm?...

Gregorio_cortez | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Papierowa wersja książki ukazuje się w tym momencie , lecz praktycznie już ją przesłuchałem ponieważ na Youtube prezentowane są przez autora wszystkie zagadnienia w niej opisane.
Moim zdaniem pozycja obowiązkowa . Opisana ideologia - marksizm jest zaiste dominującą na świecie. Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy . Zrozumienie tego problemu wyjaśnia wiele spraw , których do tej pory nie rozumiałem lub rozumiałem opacznie.

Książka na którą długo musiałam czekać, a lakoniczne zapowiedzi Pana Krzysztofa Karonia, tylko podsycały mój apetyt na nią. Zamówiłam ją dosłownie minutę po rozpoczęciu sprzedaży, w obawie że nakład będzie zbyt mały. Była to dobra decyzja. ;)
Książka podzielona jest na trzy części. Kto zna Pana Karonia, wie że jest to postać bardzo skrupulatna i zaczyna zawsze od podstaw, czyli ustalenia znaczenia pojęć, stąd pierwszy rozdział to oczywiście "Pojęcia podstawowe"."Errata do historii kuktury" przedstawia skrótowo epoki przedkulturowe, kulturę chrześcijańską, antychrześcijańską oraz konflikty nowożytności. Ta część to skondensowana dawka wiedzy ogólnej, która czytana jednym tchem, może przytłoczyć, ale jednocześnie stanowi świetną bazę do poszerzania horyzontów w dziedzinie historii. Część trzecia jest tym na co chyba wszyscy czekaliśmy najbardziej. Kwintesencja ruchu antykulturowego. Ale jak wspomina sam autor, nie jest możliwe, by przedstawić taki ogrom informacji w przeciętnej...

Pierogi_i_Pączki | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Antykultura to ideologia mniejszości dominującej nad większością. Mniejszość ta, skupiona w mediach, szkolnictwie i niewybieralnych elitach europejskich systematycznie likwiduje fundamenty na których opiera się większość – tożsamość, tradycję, etos pracy. Dzieje się to powoli, tak żeby przysłowiowa żaba nie wyskoczyła z wrzątku, ale spokojnie się w nim ugotowała.

Karoń pisze „Historię antykultury”, ale zaczyna od pojęć podstawowych. Potrzebne jest to, gdyż sama antykultura tak zniekształciła te pojęcia, że nie dałoby się o niej dyskutować bez ich zredefiniowania. Kilka pojęć rzeczywiście jest ukazane na nowo – przede wszystkim chyba wolność – realna wolność to możliwość podejmowania działań zgodnych z własną wolą, a więc również posiadanie środków do realizacji takich działań. Wolność Karonia jest więc bardzo praktyczna, wręcz konsumpcyjna, czego on nie kryje. Jak się dobrze zastanowić, jest to oczywiste – na każdego ascetycznego pustelnika który szuka wolności przez pozbycie się...

kulawy-laik | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

ta książka to dramat.... dowód że i śpiewać każdy może, i książkę o naukach społecznych też każdy wydać może (zwłaszcza jak rodzina się zajmuje poligrafią ...)
- stek bzdur w których cała cywilizacja przesiąknięta jest marksizmem, którego podstaw autor (argumentujący często gęsto z Habermasem, Hoppem, Marcuse i setkami innych filozofów i socjologów) najwyraźniej nie zrozumiał
(spieniającym się na powyższe stwierdzenie turbo fanom zalecam poczytać....eee nie - to za trudne - oglądnijcie sobie może na youtubie wykłady Chomsky-ego o Marksie: https://www.youtube.com/watch?v=l_jRd59qy0A - w przeciwieństwie do Karonia Chomsky to gość który jest m.in profesorem Harvarda i napisał ponad 100 naukowych książek... i naprawde rozumie co mówi :))

PETRUS | 2019-01-11

Witam
Książka jest tzw. "eye-openerem" w kwestiach polityczno-społecznych.
Autor prowadzi nas za rękę przez historię tytułowej antykultury, tłumacząc ku czemu ona zmierza i jakimi środkami posługują się jej reprezentanci aby osiągnąć cel. Przykład? Pleniąca się w mediach i społeczeństwach zachodu chora idea pt. "poprawność polityczna" w ramach której, obywatelowi odbierana jest wolność słowa gdyż jakakolwiek krytyka czegokolwiek to: faszyzm, rasizm, homofobia, prowincja itp.
Przekonał się o tym pewien angielski dziennikarz, który w 2018 roku został skazany i zamknięty na kilka miesięcy więzienia za "podżeganie do niepokojów rasowych" gdyż... ujawnił opinii publicznej narodowość członków tzw. gangu gwałcicieli- ABSURD!

Podsumowanie:
Książka nie jest lekką lekturą i jest skierowana do czytelnika, który posiada wyniesioną ze szkoły, podstawową wiedzę nt.organizacji społeczeństwa.

zlakobieta | 2018-10-04

Must read

greg | 2018-10-04

Książka ważna, potrzebna, po prostu trzeba ją przeczytać.