Historia antykultury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Własne
9788395195204
Radogost

ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm – ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.

Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.

źródło opisu: https://wiedzaspoleczna.pl/

źródło okładki: https://sklep.key4.pl/

Kejmyl | 2018-10-05

@Antagonista Esklaważu wątpię, że Pan przeczytał tę książkę dwa dni po oficjalnej premierze, zważywszy na to, że dystrybuuje ją jeden punkt i większość osób otrzyma ją poprzez wysyłkę.
Ogólnie pozycja bardzo potrzebna. Kompendium wiedzy na temat marksizmu. Książka, której brakuje na rynku.
Każdy powinien przeczytać !

kajira | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim jest Altiero Spinelli, którego nazwisko wyryto nad wejściem do Parlamentu Europejskiego? Nie? No właśnie.

Książką K.Karonia to nie kolejna książka z serii political fiction, to nie nowy Orwell (który notabene przewraca się w grobie widząc, że jego "Rok 1984" nie jest żadnym sci-fi). Karoń precyzyjnie i krok po kroku opisuje otaczającą nas rzeczywistość. Pokazuje fakty takimi, jakie są - bez ideologicznej oprawki, bez politycznopoprawnej grzeczności. Każdą rzecz nazywa po imieniu, a przy tym nie ma w nim pychy, charakterystycznej dla wielu komentatorów, którym wydaje się, że posiedli jakąś tajemną wiedzę o świecie.

Bo książka Karonia nie jest tak naprawdę o niczym niezwykłym, nie odkryje przed wami rzeczy, o których kompletnie nic nie wiedzieliście. A jednak dopiero jej lektura sprawi, że wiele ze znanych wam spraw zobaczycie w innym świetle.

PS. Czy u was na studiach również zachwycano się Foucault, de Beauvoir, Sartre'm, Habermasem i Marcuse'm?...

Antagonista Esklaważu | 2018-10-03

Idol szurprawicy. Wybór rozpowszechnianych jego błędów:
1. "Hoppe jest marksistą, bo jest uczniem Habermasa"
2. "Mises zakłada że wszyscy ludzie są moralni i dopiero stąd wyprowadza swoją teorię ekonomiczną"
3. "Kołakowski zakłamał historię marksizmu". Czemu? Bo dostał ofertę pracy u nowych marksistów we Frankfurcie... no ale o tym, że tych samych frankfurtczyków zbeształ w III tomie Głównych Nurtów Marksizmu, nie wspomni, bo nie pasuje to do jego narracji. Wjazd na Kołakowskiego to oczywiście próba zdyskredytowania najważniejszego opracowania dotyczącego marksizmu w Polsce i podbicia sprzedaży tej śmiesznej książeczki.
4. Świat XVIII i XIX w. wyglądał jak żywcem wyjęty z pism Smitha czy marzeń Korwina, leseferyzm na pełnej, podczas gdy de facto funkcjonował wtedy kapitalizm państwowy, wywodzący się z merkantylizmu.
5.Bierze serio relacje z Rewolucji Przemysłowej jaki to plebs robotniczy zdegenerowany (zero namysłu czy wcześniej było lepiej + zero krytyki źródeł).
6. Kradzież...

Gregorio_cortez | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Papierowa wersja książki ukazuje się w tym momencie , lecz praktycznie już ją przesłuchałem ponieważ na Youtube prezentowane są przez autora wszystkie zagadnienia w niej opisane.
Moim zdaniem pozycja obowiązkowa . Opisana ideologia - marksizm jest zaiste dominującą na świecie. Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy . Zrozumienie tego problemu wyjaśnia wiele spraw , których do tej pory nie rozumiałem lub rozumiałem opacznie.

zlakobieta | 2018-10-04

Must read

greg | 2018-10-04

Książka ważna, potrzebna, po prostu trzeba ją przeczytać.

Cookieretshq | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Rewela! Każdy, absolutnie każdy powinien to przeczytać

kulawy-laik | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

ta książka to dramat.... dowód że i śpiewać każdy może, i książkę o naukach społecznych też każdy wydać może (zwłaszcza jak rodzina się zajmuje poligrafią ...)
- stek bzdur w których cała cywilizacja przesiąknięta jest marksizmem, którego podstaw autor (argumentujący często gęsto z Habermasem, Hoppem, Marcuse i setkami innych filozofów i socjologów) najwyraźniej nie zrozumiał
(spieniającym się na powyższe stwierdzenie turbo fanom zalecam poczytać....eee nie - to za trudne - oglądnijcie sobie może na youtubie wykłady Chomsky-ego o Marksie: https://www.youtube.com/watch?v=l_jRd59qy0A - w przeciwieństwie do Karonia Chomsky to gość który jest m.in profesorem Harvarda i napisał ponad 100 naukowych książek... i naprawde rozumie co mówi :))

Kuruc | 2018-10-18
Przeczytana: 17 października 2018

Bardzo pojemna książką, na którą składa się autorskie przedstawienie dziejów świata (a przynajmniej niektórych ich, w zasadzie mało znanych, aspektów) i współczesnej ideologii. Praca naprawdę interesująca, ponieważ omawia tę formację ideową, która uformowała intelektualną atmosferę naszych czasów i przewróciła do góry nogami system wartości, a więc -stworzyła tę rzeczywistość, w którym żyjemy.

Nawiasem powiem, że książka jest bardzo dobrym uzupełnieniem po wcześniejszej lekturze pism austriackiej szkoły ekonomii. Akcentuje te aspekty, które nie zostały w nich należycie omówione.

PawelWojczak | 2018-10-16

Gniot bez wartości poznawczych. Autor nie ma podstawowej wiedzy.