Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Niebezpieczne Związki Donalda Tuska
literatura faktu
Johnson

Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce, i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem. Starannie przygotowane 300 stron rzetelnie zebranych i aż dotąd opatrzonych klauzulą najwyższej tajności informacji dotyczących jednego z najważniejszych europejskich polityków od kilkudziesięciu lat odgrywającego kluczową rolę w wydarzeniach, które miały i wciąż mają wielki wpływ na polską rzeczywistość.

Rzetelnie napisana książka, którą czyta się jak thriller polityczny, lecz na którą składają się zweryfikowane fakty, ujawniająca porażającą, a zupełnie nieznaną opinii publicznej prawdę o ludziach na szczytach władzy.

źródło opisu: https://sumlinski.com.pl/ksiazki/89-niebezpieczne-...(?)

źródło okładki: https://sumlinski.com.pl/215-thickbox_default/nieb...»

Brian | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Jestem świeżo po lekturze tej książki. Wiele razy łapałem się za głowę, poznając prawdziwą historię "króla Europy". Nasuwa mi się tylko taki jeden wniosek, że jeśli kolejna książka Wojciecha Sumlińskiego niczego nie zmieni w świadomości polskiego społeczeństwa, to już chyba tylko sam Pan Bóg będzie mógł tu pomóc. Nie mam pojęcia, jak ktokolwiek może w ogóle myśleć o oddaniu głosu w wyborach na Donalda T. i ludzi jego pokroju. Najciekawsze, a raczej najbardziej bolesne jest to, że gdyby gdzieś na zachodzie Europy wyszedł na jaw fakt, iż czołowy polityk jest de facto "produktem" obcego wywiadu to mielibyśmy tam istne pandemonium. Co wydarzy się w kraju nad Wisłą? Obawiam się, że to co zawsze, czyli nic...

Bardzo podobało mi się to, że tym razem Panowie Sumliński i Budzyński nieco zeszli z utartych wcześniej schematów. Nie chcę zdradzać o co dokładnie chodzi, ale książka po prostu jest napisana z nieco innej perspektywy niż dotychczasowe i to było świetne posunięcie.

Krystian P | 2018-11-12

Normalnie oceniłbym na 9. Jednak waga tego kto jest "bohaterem" nieco poniosła rangę.
Autor zachęca do pozwania go przez opisywanego w książce byłego premiera. Mówi, że ma w rękawie jeszcze kilka faktów których nie wyjawił i na wszystko dowody. Jest pewien każdego słowa. To przytłaczające ponieważ pokazuje wizerunek człowiek wykreowanego. Marionetki. W dodatku o niesłychanym wyrachowaniu. Cała przygoda rozpoczyna się od nielegalnej eksmisji rodziny w upatrzonym przez siebie (jeszcze wtedy biednego i nawiązującego "kontakty") człowieka, aby samemu przejąć lokal.Późniejsza współprac z niemieckimi służbami i finansowanie. Wielkie afery. Przerażająca historia! W dodatku dobrze się ją czyta.

Michał | 2018-12-16

Miażdżąca książka! Ktoś powie, że w książkach Pana Sumlińskiego jest dużo powtórzeń. Zgoda, ale waga treści jest tak duża, że nie warto przejmować się takimi szczegółami, jak powtórzenia. A treści są, można śmiało powiedzieć, straszne.

Bartek | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

A to Polska właśnie...Ale czy to jeszcze Polska? Smutna historia zdrady wielu ludzi, pogoni za kasą i informacjami, opowieść o sprzedaniu najwyższych wartości. Smutna, ale dobrze, że już publiczna. I za to dziękuję panom autorom.

Andrzej | 2018-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2018

Tego typu książki wywołują we mnie bezsilną wściekłość na tych, którzy dla własnej kariery potrafią z zimną krwią zniszczyć własny kraj. Z drugiej strony jestem podbudowany, że są tacy ludzie jak Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński. To m. in. o nich pisze Herbert w wierszu „Raport z oblężonego miasta”: „...i jeśli Miasto padnie a ocaleje jeden / on będzie niósł Miasto w sobie po drogach wygnania/on będzie Miasto”. W Niemczech takimi pisarzami są m. in. Thilo Sarrazin czy Abdel Samad piszący o islamie. Stali się oni wrogami publicznymi numer jeden, których głów żąda mainstream. I dzięki takim książkom jeszcze nie zwariowałem. To są prawdziwi desperados.

Kim jest Donald Tusk i jego koledzy? Z przekonywująco udokumentowanej książki wynika, że są oni pracownikami niemieckiego państwa, realizującymi jego interesy na terenie naszego kraju. To dzięki ojcom polskiej transformacji Polskę opuściło kilka milionów znakomicie wykształconych ludzi by założyć rodziny gdzie indziej. Rodziny,...

aszu | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Moja opinia na temat pana Sumlińskiego ewaluowała na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Książkę uważam za bardzo dobrą. Dobrze się czyta i wbrew tytułowi traktuje również o kilku innych rzeczach. Warto przeczytać. Nawet jeśli ma się ambiwalentny stosunek do twórczości pana Sumlińskiego.

Michał | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Masakra! Takie słowo, a właściwie brak odpowiedniego komentarza nasuwa się na myśl po przeczytaniu tej lektury. Tak książka doskonale skleja w całość i pokazuje pełen obraz Polski - rozgrabianej, jak za czasów rozbiorów - z jednej strony przez Wschoód, a od dłuższego czasu przez Zachód. Czasy się zmieniły, więc ziemii się już nie zagarnia, tylko inne zasoby i wartości, a wojna to wojna informacyjna.

Puenty w książce są świetne! I sam sposób napisania książki faktycznie jest nieco inny od poprzednich lektur Sumlińskiego. Niemniej jednak kolejny raz, pozycja autorów niesie ze sobą szokującą treść. Co w tym jest najgorszego? Że czytając to można złapać się za głowę, połączyć kropki w całość i zobaczyć, jak wygląda rzeczywistość, a nie kreowana gra pozorów... by następnie się zezłościć, a potem być smutnym, że nie ma takiej siły, by coś się w tym kraju w ogóle zmieniło.

marw | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Książka stawia więcej pytań niż daje odpowiedzi. To, że Republika Okrągłego Stołu została ufundowana na szwindlach - wiadomo, to, że oszukano naród i beneficja zebrali wybrani - wiadomo ( w 1989 miałem 19 lat ). Fakty podane w książce są mniej więcej znane, reszta jest niesprawdzalna dla czytelnika. Autor prezentuje wyłącznie trzy dokumenty - dla mnie zbyt mało. To czy wierzę, czy nie wierzą we wnioski wysnute z poszlak prezentowanych w książce, to już odrębna kwestia.

Rafał Ray | 2018-10-28
Przeczytana: 26 października 2018

Książka treścią poraża, do czego doprowadza żądza władzy i pieniądza. Nasza elita władzy która powstała w latach 90 ma wiele za paznokciami i chyba nie zanosi się na to aby coś w najbliższym czasie się zmieniło, co nie napawa mnie optymizmem.
Za tym konkretnym wydaniem nie ma już tak dogłębnej wiedzy/bardziej domysły - panowie autorzy trafili bezsprzecznie na "mur" którego bez pomocy nie przeskoczą. Zastanawiam się czy sam Masa nie miał być kimś takim, jednak Pan Sokołowski obecnie przebywa w zakładzie penitencjarnym więc temat ugrzązł. Słabą stroną "Niebezpiecznych związków Donalda Tuska" jest to iż pewne fragmenty książki są powtarzane do znudzenia z poprzednich książek dlatego 7 pkt. ogólnie polecam.

Zakapior22 | 2018-11-01
Przeczytana: 26 października 2018

Jako uzupełnienie lektury polecam książkę "Nietykalni" Piotr Nisztora i Wojciecha Dudzińskiego oraz "Patologię Transformacji" Witolda Kieżuna.

Efekt prywatyzacji lat 90-tych -wyjałowiona z przemysłu ziemia, gdzie młodzi stanowią rezerwuar taniej siły roboczej dla gospodarek krajów Europy Zachodniej- i ten stan trwa do dzisiaj, wbrew temu co mówią Pan Tusk, Lewandowski, Bielecki.