Człowiek yakuzy. Sekrety japońskiego półświatka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Japonia, yakuza, mafia
literatura faktu
Suerte

Wzlot i upadek współczesnej japońskiej mafii. Gdy dziennikarz Jake Adelstein naraził się prominentnemu członkowi yakuzy, ochrony mógł szukać tylko u człowieka z półświatka. Z pomocą przyszedł mu Makoto Saigō, były boss w mafijnej rodzinie Inagawa-kai. Postawił tylko jeden warunek – dziennikarz spisze jego biografię. Historia życia Saigō jest jednocześnie opowieścią o zwyczajach i tradycji...

Wzlot i upadek współczesnej japońskiej mafii.

Historia życia Saigō jest jednocześnie opowieścią o zwyczajach i tradycji yakuzy, niesławnej organizacji, która przez lata budziła wśród Japończyków jednocześnie strach i podziw. Kulisy przestępczych praktyk regulowanych przez dwuznaczny kodeks honorowy ninkyōdō i nieformalne powiązania mafiosów ze stróżami prawa, politykami i biznesmenami. Losy brutalnych konfliktów pomiędzy rodzinami walczącymi o strefy wpływów i sylwetki najważniejszych bossów pociągających za sznurki całej yakuzy. To elementy, z których składa się kryminalna historia Japonii ostatnich dziesięcioleci, którą przybliża nam bezpośrednia relacja Saigō.

"Człowiek yakuzy to historia niedoszłej gwiazdy rocka, Makoto Saigō, który został odrzucony… i stał się yakuzą. Majstersztyk dziennikarstwa napisany tuszem do tatuaży, krwią odciętych palców, który pochłonie cię, drogi czytelniku, bez reszty."
Artur Kawa

"Jake Adelstein umiejętnie maluje jednocześnie dwa obrazy: portret jednego z szefów japońskiej mafii oraz szkic niezwykłej historii tej przestępczej organizacji. Niczym na rozległym tatuażu yakuzy łączy je w jedną całość – mroczną, ale pełną wyrazistych barw i bardzo wielu odcieni szarości opowieść, która pozwala zajrzeć za szczelnie zamknięte na co dzień drzwi."
Anna Bielak, redaktor naczelna portalu Japonia-Online

Jake Adelstein – amerykański dziennikarz, większość swojego życia zawodowego spędził w Japonii. Najczęściej porusza tematykę świata przestępczego, a od ponad 20 lat zajmuje się yakuzą. Autor książek na temat japońskiej mafii, po publikacji których grożono mu śmiercią. Główny bohater książki Człowiek yakuzy, Makoto Saigō, pracował dla niego w charakterze ochroniarza i kierowcy.

źródło opisu: www.wuj.pl

Anna | 2018-11-15
emilo | 2018-11-15
AisogHIStory | 2018-11-14

Patronaty tygodnia

Dziś jeden z nielicznych poniedziałków, który nie zaczyna się od myśli „jeszcze pięć minut” albo „dlaczego?”. Dzisiaj możecie spać do woli, czytać do woli i planować zakupy, które poczynicie, gdy skończycie stosik wstydu. Bądź nie. Zadbaliśmy jednak, żeby po dzisiejszym przebudzeniu nie pojawiła się myśl „Ale jak to? Nie ma patronatów?!”. Przedstawiamy Wam kolejne 15 książek, które na tylnej okładce mają nasze logo!