Głowa do góry!

Wydawnictwo: BIS
astronomia, edukacyjna
MoWi

Wystarczy znaleźć się z dala od miejskich świateł, by móc obserwować niebo. Stefek i Basia mają okazję to robić w towarzystwie cioci astronomki. Uczą się rozpoznawać gwiazdozbiory, dowiadują się, czym jest światło, obserwują planety, mgławice i galaktyki przez teleskop. Śledząc przygody bohaterów, czytelnik dowie się, jak wielki jest kosmos, czym są gwiazdy, jak powstają planety, jak wygląda Układ Słoneczny, jak działa teleskop, czym są pory roku. Doskonałe wprowadzenie do wiedzy o Wszechświecie.

źródło opisu: https://wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: https://wydawnictwobis.com.pl

joanna84z Żurawska | 2019-06-17

„Głowa do góry!” Ewa Stokłosa

W książce poznajemy rodzeństwo Basię i Stefka. Mają Oni bardzo dużo szczęścia, gdyż często wyjeżdżają na wieś do cioci, która jest astronomką. Ulubiona ciocia stara się pomału, wprowadzać dzieci w świat kosmosu zaczynając od prostych nieskomplikowanych informacji. Dzieci połykają bakcyla i zaczynają zadawać coraz więcej pytań związanych z kosmosem. Bohaterowie wraz z ukochaną ciocią, obserwują nocne, gwieździste niebo, dowiadują się, czym jest światło, a przez teleskop oglądają księżyc i podziwiają planety. Jest to niesamowite przeżycie dla dzieci, a już szczytem ich marzeń okazała się wizyta w miejscu pracy cioci, gdzie pokazuje im radioteleskop, tłumaczy, do czego służy. Rodzeństwo jest zachwycone. To nie wszystko, co można się dowiedzieć z danej publikacji, po więcej informacji zapraszam do lektury „Głowa do góry!”
Bardzo pięknie i bogato ilustrowana książka, która zachwyci każde dziecko i nie tylko. Na ponad 100 stronach zamieszczono sporo...

MagdaM | 2019-03-13

W życiu każdego dziecka i każdego rodzica, przychodzi czas na trudne pytania. Nie mam na myśli tych dotyczących biologii :) Czasami trudne są dla nas dziedziny, w jakich nie jesteśmy ekspertami, albo niesamowita dociekliwość naszych latorośli.
Są encyklopedie, w których świetnie wyjaśnione są zagadnienia z każdej dziedziny. Opatrzone ilustracjami, lub iluzjami komputerowymi. Tylko czy są odpowiednie dla małych dzieci? Nie zawsze.
Moje dziewczyny od pewnego czasu zakręcone są na punkcie nieba i gwiazd. Mogłyby godzinami siedzieć w nocy w samochodzie i obserwować niebo. A ile pytań temu towarzyszy - ciężko zliczyć. Najlepiej żebym wiedziała wszystko i potrafiła to wyjaśnić tzw. "łopatologicznie".
Na całe szczęście, w odpowiednim czasie dotarła do nas niesamowita książka - "Głowa do góry!" autorstwa Ewy Stokłosy.
Basia i Stefcio to rodzeństwo, które często wyjeżdża do swojej cioci Gabrysi. Ciocia mieszka na wsi i jest astronomką. Na wsi niebo można obserwować na okrągło. Nie ma wielu...

MoWi | 2018-09-29
Przeczytana: 25 września 2018

Jeśli Twoje dziecko często zadziera głowę, chce rozmawiać o gwiazdach i dopytuje o rzeczy, na których kompletnie się nie znasz – podsuń mu tę książkę. Autorka odpowie za Ciebie!
Spokojnie, to nie jest książka dla zarozumiałych i nie ma w niej plotek na temat światowych sław. To książka o gwiazdach (tych na niebie), planetach, mgławicach, galaktykach i o wszystkim innym, co może zainteresować początkujących astronomów.