Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach

Seria: A to historia!
Wydawnictwo: Literatura
podróże, dla dzieci
Incognityzm

Jajecznica Kolumba to książka dla wielbicieli dalekich wędrówek, takich, którzy nie wahają się udać w nieznane jedynie z plecakiem i namiotem, i takich, którzy podróżują głównie palcem po mapie. Bohaterem książki jest Kuba, ten sam, który w książce Jagiełło pod prysznicem pobierał u swojego dziadka korepetycje z historii. Tym razem chłopiec i jego rodzina, a wraz z nim czytelnicy poznają...

Bohaterem książki jest Kuba, ten sam, który w książce Jagiełło pod prysznicem pobierał u swojego dziadka korepetycje z historii. Tym razem chłopiec i jego rodzina, a wraz z nim czytelnicy poznają najwybitniejszych odkrywców w dziejach, poczynając od starożytnych Fenicjan i Greków, a kończąc na współczesnych polskich podróżnikach.

Wyruszą wraz z nimi do mroźnej Ultima Thule, żyznej Winlandii, owianego tajemnicą El Dorado, i niezbadanej Terra Australis Incognita. Przekonają się, że za wielkimi odkryciami geograficznymi stała nie tylko ciekawość świata, ale także chęć zysku, polityka… i przypadek, a wśród podróżników nie brakowało zwyczajnych awanturników.

Wyprawy na kraj świata przeżyte wspólnie z Leifem Erikssonem, Benedyktem Polakiem, Krzysztofem Kolumbem, Jamesem Cookiem i Roaldem Amundsenem sprawią, że lekcje geografii przestaną być nudne.

źródło opisu: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/dla-d...(?)

źródło okładki: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/dla-d...»

Sandra Jasona | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Po dziadkowej lekcji historii okazało się, że Kuba jest już 6 uczniem, niestety tym razem geografia leży. Dziadek postanawia dać rodzinie lekcję, tym bardziej, że ojciec złamał nogę, więc w tym roku wakacje spędzą w domu.
Kompendium wiedzy o odkryciach geograficznych. Dziadek w humorystyczny i bardzo ciekawy sposób opowiada o odkrywaniu świata, od Fenicjan, przez Greków, Wikingów, Konkwistadorów, poprzez odkrycia Azji, Afryki, Nowego Świata do odkryć Australii, Arktyki i Antarktydy. Mamy słynnych i mniej słynnych podróżników, ich przygody, problemy i opisy tras, które przebyli. Dziadek posługuje się słownictwem z geografii: pasat, erozja, pływy, kompania, maniok czy pora deszczowa, wszystkie trudniejsze i mnie trudne pojęcia są wyjaśnione. Wiele ciekawostek i postaci zupełnie zapomnianych – książka idealna tak jak i poprzednia. Książka uczy i bawi – wspaniała. Plusem są ilustracje Mikołaja Kamlera.

adam | 2019-02-16
Przeczytana: 07 lutego 2019

Kolejny tom z serii "A to historia", w którym można dowiedzieć się wiele o podróżnikach poczynając od pierwszych ludzi aż do wyprawy Amudsena na biegun południowy.Książka bardzo ciekawa i strasznie wciąga.Bardzo polecam dla wszystkich.

Adam Hajduga