Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Zielona Sowa
9 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
dla dzieci, koty, literatura Polska
Gąska

Poznaj szalone przygody gromadki siedmiu niesfornych, ale bardzo wyjątkowych kotów małego Krzysia. Ich niezwykłą cechą jest to, że potrafią mówić, choć Krzyś jest jedynym człowiekiem, przed którym się z tym zdradzają. Kociaki nieustannie przeżywają perypetie, które wiążą się z ich cechami charakteru - są bardzo ambitne, przedsiębiorcze i pomysłowe. Marzą o sławie, luksusach i pieniądzach, za...

Kociaki nieustannie przeżywają perypetie, które wiążą się z ich cechami charakteru - są bardzo ambitne, przedsiębiorcze i pomysłowe. Marzą o sławie, luksusach i pieniądzach, za które kupią sobie willę z basenem pełnym kociej karmy. Ciągle próbują zrobić karierę i szybko się wzbogacić. Kiedy tylko jeden z ich biznesplanów nie wypala, natychmiast tworzą następny. W dodatku uwielbiają oglądać programy telewizyjne, z których ciągle czerpią nowe inspiracje. Z łatwością poruszają się w Internecie, wiedzą, jak zdobyć mnóstwo polubień na Facebooku i milion odsłon na Youtubie.

Z tymi kotami nie sposób się nudzić!

Zwariowana, zabawna historia pełna psotnych i zadziornych kocich bohaterów.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/wesole-przypadki-kociej-gromadki.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/zdjecia/25648/9788380739390.jpg

Gąska | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

Krzyś jest chłopcem, który w wigilijny wieczór znajduje nad stawem cztery zmarznięte kociaki. Postanawia zabrać je do domu, choć nieco obawia się reakcji swoich rodziców, gdyż mają oni już trzy koty. Na szczęście dorośli zgadzają się, by je zatrzymać. Krzyś nie ma pojęcia, jakie przygody na niego czekają. Okazuje się, że zwierzęta te, nie tylko umieją mówić, ale także lubią oglądać telewizję, surfować po internecie oraz wymyślać najróżniejsze sposoby, na rozkręcenie własnego biznesu. Tym sposobem w domu powstaje salon piękności, galeria sztuki, wytworne posiedzenia przy herbatce i jeszcze parę innych rzeczy.

Ta zawierająca siedem krótkich historyjek książeczka jest niezwykle zabawna, sama parę razy się zaśmiałam, więc jestem pewna, że spodoba się ona również Waszym dzieciakom. Jak łatwo idzie się domyślić, rodzice nie wierzą w harce kotów i za ich „dzieła” po uszach obrywa Krzyś. Czy uda mu się zapanować nad tym domowym zwierzyńcem?

Jedynym małym minusem dla mnie jest to, że...

beti27 | 2018-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2018

"Wesołe przypadki kociej gromadki" to ulubiona książeczka mojej córeczki. Od razu jak ją ujrzała, to pierwsze co to chciała tą czytać. Jest jeszcze trochę za mała na zrozumienie tekstu, ale o kotach zawsze możemy poopowiadać.

Książeczka opowiada o Krzysiu, który w Wigilijny wieczór znajduje nad stawem cztery zmarznięte kotki. W domu chłopca jest już trzy koty, ale Krzyś postanawia znalezione zabrać do domu, obawia się trochę co powiedzą rodzice, ale po przyniesieniu kociaków do domu zgadzają się, aby Krzyś mógł je zatrzymać. Takim sposobem w domu chłopca jest siedem kotów. Okazuje się, że przyniesione kotki umieją mówić, lubią oglądać telewizję, uwielbiają korzystać z internetu i mają swój biznes, który cały czas rozwijają i jak jeden upadnie, to zaraz wymyślają kolejny. Są niezwykle ambitne i pomysłowe, marzą o willi z basenem, luksusach i sławie. W domu Krzysia powstaje więc salon piękności, galeria sztuki i jeszcze inne rzeczy ;-)

Książeczka zawiera siedem zabawnych...

Alka | 2019-02-04
Aneta Hobot-Lachnik | 2019-01-18