Strachy

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 11)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Skrømt
rycerz, miłość, szansa
Ananasek

Sol z Ludzi Lodu ma wreszcie szansę przeżyć prawdziwą miłość. Podczas wielkiej ekspedycji do Ciemności spotyka swego księcia z bajki: rycerza w zbroi z mieczem u pasa. Ale poza granicami Królestwa Światła nic nie jest takie, na jakie wygląda, a w dodatku Sol zaczyna się interesować ktoś inny, o wiele potężniejszy...

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty
W tym tomie ponownie walka Sol o miłość, może tym razem. Od połowy sagi znudziło mi się iż w każdej części ktoś kogoś pokocha ale Sol nie znudzi mnie nigdy. Jej postać podnosi wartość opowieści

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo