Cały ten blichtr

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
All that glitters
Pearl, Ruby, rodzina Landry
villemo47

Ruby ma siedemnaście lat i trzymiesięczną nieślubną córeczkę Pearl, a za sobą liczne dramaty rodzinne. Jej duchową podporą i uzdrowicielką była nieżyjąca babunia - Catherine. Samotna i załamana na skutek intryg rodzinnych, Ruby postanawia walczyć o przyszłość swoją i dziecka.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

FannyBrawne | 2016-06-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja przygoda z twórczością V.C. Andrews zaczęła się od ,,Ruby", książki która bardzo mocno weszła w mój umysł. Długo czekałam, by móc poznać dalsze losy Ruby Landry, dziewczyny uwikłanej w skomplikowane relacje rodzinne i nietypowy trójkąt miłosny. Byłam tak ciekawa dalszych jej losów, że nie mając pewności, kiedy dostanę następne tomy, postanowiłam wcześniej zdobyć informacje na temat zakończenia historii Ruby. Znałam więc fabułę ,,Cały ten blichtr", ale nie umniejszyło to przyjemności mojej lekturze, bo chociaż żałuje, że straciłam tak cenny u pani Andrews element zaskoczenia, to jednak żeby naprawdę ,,poznać" dzieje bohaterów jej powieści, trzeba przeczytać całość, poznać myśli, uczucia i przeróżne epizody, które wpływają na losy bohaterów. Obawiałam się, czy w tej części przestanę kibicować głównej bohaterce, czy jej decyzje nie będę dla mnie niemoralne. Okazało się jednak, że chyba żadna książka Andrews tak mnie nie porwała(może ,,W matni marzeń").

Ruby wróciła na...

virgo123 | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

W końcu skończyłam tę serię. Ten tom był chyba najokropniejszy ze wszystkich, ile tutaj osób zmarło... W ogóle rozdziały były przerażające, nie wszystkie, ale niektóre na pewno. Cieszę się, że ta seria jest już za mną.

what_for | 2012-06-20

Przygotujcie się na książkę zaskakującą i szokującą. Jakżeby inaczej skoro stworzyła ją Virginia Cleo Andrews bliżej znana jako twórca "Kwiatów na poddaszu" czy też "Płatków na wietrze". Ci który czytali , którąkolwiek z powyższych książek wiedzą, że autorka wciągnie czytelnika w mroczne zakamarki ludzkiej duszy. W jej książkach pierze się najgorsze brudy rodzinne. Są one przepełnione nienawiścią, żalem, pragnieniem spełnienia i skrywanymi mrocznymi tajemnicami. Dorobek pani Andrews jest bardzo bogaty, tworzyła rodzinne sagi w stylu gotyckiego horroru.W swoich książkach obsadzała kobiety na pierwszym planie. W każdej sadze zarzuca matce i jednej z babek ciężkie grzechy. Rozliczając się z nimi bezlitośnie za pomocą córki ukazywała szereg bezwzględnych zachowań. Łagodnie za to obchodzi się z ojcem i bratem.
"Cały ten blichtr" jest III częścią sagi Landry. Książka ta opowiada o trudnych relacjach rodzinnych, o krzywdach wyrządzonych przez osoby, które powinny wspierać się nawzajem....

Katherina87 | 2013-01-10

Ruszyłam do Nowego Orleanu. Opuściłam dach samochodu, zawiązałam biała jedwabną apaszkę. Po tych wszystkich przejściach postarzałam się i stwardniałam. Tak niedawno podróż do Nowego Orleanu była dla mnie niczym wyprawa na Księżyc. Gdzieś na tej krótkiej, lecz trudnej drodze, jaką przeszłam, zostawiłam za sobą małą dziewczynkę. Stałam się dojrzałą kobietą, a siłę i wiarę odziedziczyłam po babuni Catherine.

Ruby ma siedemnaście lat i trzymiesięczną nieślubną córeczkę Pearl. Paul Tate znów jest przy niej. Wspólne szczęśliwe życie we wspaniałe rezydencji pozwala Ruby zapomnieć o dramatach osobistych. Lecz radość nie potrwa długo. Pełna nienawiści i zazdrości bliźniaczka Ruby- Gisselle postanawia zniszczyć szczęście siostry.
"Cały ten blichtr" to trzecia część opowieści o losach rodziny Landry.

Marta | 2014-01-05

Całkiem niezłe romansidełko. Sięgając po książkę liczyłam, że zrelaksuję się przy miłym i łatwym czytadle, no ale nie ma co na to liczyć jeśli chodzi o tą książkę. Jest zawiła, podszyta licznymi intrygami i z dreszczykiem emocji. Bohaterka uwikłana jest w skomplikowane małżeństwo, którego nawet wielka miłość nie jest w stanie uratować. Intryga na intrydze, no i duża doza fantazji:-) Jednym słowem całkiem niezła bajka dla dorosłych.

weyra | 2012-11-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 listopada 2012

Bardzo długo nie mogłam nigdzie znaleźć tej części trylogii. Po pierwszych dwóch byłam wręcz zafascynowana i chciałam wiedzieć, chciałam poznać rozwiązanie trudnej sytuacji Ruby. Chyba dwa lata trwały moje poszukiwania aż wreszcie "Cały ten blichtr" trafił w moje ręce. I cóż...autorka uśmierca wredną macochę, Gisel traci zmysły i ciężko choruje a Ruby zajmuje jej miejsce u boku jej męża - swego ukochanego z przed lat zostawiając w pięknej posiadłości mężczyznę, który zdobywa się dla niej na coraz to nowe poświęcenia i wyrzeczenia. Które z nich wyrzeknie się miłości?
Przyznaję, że po tak długim oczekiwaniu spodziewałam się czegoś innego i nadal czuję niedosyt mimo, że znam już zakończenie tej historii.

Nadja85 | 2012-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2012

Doskonała ! jedna z lepszych książek mojej ulubionej autorki jest wszystko zakazana miłość , skomplikowane rodzinne tajemnice polecam serdecznie wprost nie można się od niej oderwać!

ira | 2012-07-10
Przeczytana: 1997 rok

Im dalej w las, tym więcej banałów i spranych pomysłów. Przeczytałam, żeby "odhaczyć" serię.

Małgosia | 2012-07-10

Sięgnęłam po serię "Ruby" tylko ze względu na fenomenalną historię, którą autorka ukazała w "Kwiatach na poddaszu" i odniosłam wrażenie, że w dalszych częściach i sagach pani Andrews jakby zgubiła pomysł na samą siebie. Nie wiem czy to czyste lenistwo, czy też brak weny twórczej, ale wszędzie widnieje ten sam schemat - zakazana miłość brata i siostry. Z początku zakochani w sobie do szaleństwa, odkrywają z czasem złowieszczą prawdę o nich samych.
Kiedy śledziłam losy Ruby, przyszła mi do głowy jedna tylko myśl, że jest to płytka, pozbawiona jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego panna lekkich obyczajów, która jest w stanie wyjść za swojego brata, aby później pobiec na skinienie palca swojej starej miłości.

Irytująca potwornie bohaterka, nie dała mi niestety możliwości przeczytać książki do końca.

aga | 2013-10-13

Bardzo dobra książka, lekka i przyjemna, szybko się ją czyta. Intryga goni intrygę, świetna historia Ruby do przeczytania przez młode dziewczyny. Idealna dla młodzieży i nie tylko. Dla mnie jednak nie dorównuje serii o Dollangangerach. Serii " Kwiaty na poddaszu " seria ta jest nadal moją ulubioną serią.