Tajemnicze wyznanie

Tłumaczenie: Anna Kowalczyk
Cykl: Ulica Strachu (tom 38)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Confession
Inga

Słuchając zwierzeń przyjaciół można dowiedzieć się rzeczy, o których chciałoby się natychmiast zapomnieć. Czy Julia powinna dochować powierzonej jej tajemnicy? Czy zdoła powstrzymać mordercę przed kolejną zbrodnią? Co tym razem stało się na ulicy Strachu?

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dorota | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Prawdziwy przyjaciel jest przy Tobie na dobre i na złe.
Na prawdziwego przyjaciela zawsze można liczyć, on zawsze Ci pomoże i wesprzecie Cię w trudnych chwilach.
Ale co zrobić kiedy Twój przyjaciel wyznaje Ci, że popełnił morderstwo?
Z tym dylematem będzie musiała się zmierzyć kolejna bohaterka opowiadania z cyklu "Ulica Strachu". Jak to się skończy oraz jaką decyzję podejmie Julia oczywiście nie zdradzę. Natomiast zdradzę Wam co takiego w sobie ma ta seria, co sprawia, że jest taka niesamowita.
Otóż tajemnicą R.L.Stine jest odrobina krwi i morderstwa jak również garść tajemniczości i nietuzinkowych bohaterów. Krótkie rozdziały, każdy kończący się znakiem zapytania oraz niespodziewane zakończenie. Jednym słowem wszystko co powinien posiadać znakomity kryminał lub thriller. Polecam :)

Grumpy | 2017-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2017

Szybko poszło. Nawet za bardzo, bo kiedy myślałam, że historia dopiero się rozkręca, to książka właśnie się kończyła.
W zasadzie to "Tajemnicze wyznanie" mogłoby być tylko opowiadaniem. I to takim średnio udanym, takim w którym logika nie jest najmocniejszą stroną bohaterów.
Może za stara po prostu jestem i się czepiam, ale nie wydaje mi się normalne, aby grupa 17-latków dawała się systematycznie szantażować i wymuszać pieniądze byłemu kumplowi, zwłaszcza kiedy wynika z tego więcej kłopotów niż pożytku. A warto zaznaczyć, że Al nie był geniuszem zbrodni i szantaż w jego wykonaniu nie był szczególnie wyszukany.
Z drugiej strony, kiedy ktoś w końcu znajduje rozwiązanie tego problemu, to Al kończy w grobie. Ale tyle wiemy już z samego opisu.

Napięcia zbyt wiele tu nie było, zaskakujących zwrotów akcji też nie za bardzo. Może nie licząc jednego, który do końca zaskakujący w sumie też nie był, bo zanosiło się na takie rozwiązanie już kilka rozdziałów wcześniej.

Z wszystkich książek...

FairytaleePrincess | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, 📚 2013 📚
Przeczytana: 2013 rok

Zawsze wszystkim mówię, że bardzo lubię książki Stine'a, a każda następna utwierdza mnie w tym przekonaniu. Z tą było podobnie. Chociaż w tej nie spotykamz się z żadnym zjawiskiem nadprzyrodzonym, to jednak fabuła wciąga. W tej lekturze Stine postawił na thriller. I nie wyszedł na tym źle. Końcówka bardzo mo się podobała, szczególnie kilka ostatnich linijek i to w sumie one podniosły całość powieści w moich oczach.

Matt | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Książka nie jest taka zła jak mogłoby się wydawać. Dla zakończenia warto ją przeczytać (zwłaszcza że szybko się ją czyta) choć przyznam się że przez przeszło mi przez głowe takie rozwiązanie.
Polecam

Wiktoria | 2010-11-28
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 2007 rok

Czytałam bardzo dużo książek z tej serii.. "Tajemnicze wyznanie" była moją pierwszą. Pochłonełam ja w jeden wieczór, i tak było z innymi, ogromnie wciągnęłam się w te wszystkie historie, to było dla mnie coś niesamowitego, uwielbiałam te książki lecz po kilkunastu pozycjach czar prysnął. Przestałam się bać i gryźć wargi z pytaniem na ustach " co bedzie dalej ?!" gorączkując się i niecierpliwić. Wszystko stało się takie proste i do przewidzenia, fabuła nie zaskakiwała. Mimo,że każda historia byla całkiem inna, schematy działania byly podobne. Mimo wszystko bardzo dobrze wspominam te książki i uważam, że do pewnego momentu naprawde sa ciekawe i zaskakujace a takze warte polecenia. " Co za duzo to niezdrowo " - jednak to powiedzenie sprawdzilo sie u mnie podczas czytania tych książek ;)

martusia737 | 2014-01-12

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

zuza_nna1 | 2011-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2011

Lekka, dobra książka. Fajnie się czyta. Jedyną wadą jaką w niej dostrzegam, jest fakt, że fabuła jest dość przewidywalna (przynajmniej moim zdaniem. Jednak jak najbardziej ją polecam, szczególnie osobą, które lubią tajemnicze klimaty :)

Ania | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Przed finałem odgadlam prawdziwego zabójcę, ale zatajenia drugiego morderstwa się nie spodziewałam :) drugi plusik za ostatnie zdania - happy end ;)

Snazol | 2011-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2011

Dosc krotka historyjka z hepi endem. Jak dla mnie, zbyt krotka ksiazka jak na hepi end. Ale przynajmniej pod koniec jest mile zaskoczenie ;)

SillyGirl | 2010-08-09

Bardzo dobra książka.