Alera

Oświecenie to następny tom z serii Wielkiej Historii Literatury Polskiej. Dzisiaj jest już klasyczną syntezą wykorzystywaną w akademickim nauczaniu historii literatury. Książka zawiera chronologicznie ukazany obraz literatury polskiej jako części Oświecenia europejskiego. Mieczysław Klimowicz poprzez literaturę wyraziście przedstawia dramat modernizacji Polski po wielkiej zapaści cywilizacyjnej Rzeczpospolitej szlacheckiej w drugiej połowie XVII wieku. Wydanie obecne zawiera liczne aktualizacje w tekście i w bibliografii oraz powiększoną ikonografię z dodanymi kolorowymi ilustracjami.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Paweł | 2016-06-22
Na półkach: 2016, Przeczytane, Studia
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Podręcznik przydatny do utrwalania wiedzy zdobytej na ćwiczeniach z HLP i ADL Oświecenie. Pomocny w przygotowaniach do zaliczeń i egzaminu. Momentami trochę monotonny i oczywisty, lecz dla chcącego nic trudnego i da się zdobyć potrzebne informacje.

książek: 1991
kryptonite | 2011-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Tak samo jak w przypadku Ziomka i jego ,,Renesansu" - nie jest napisana naukowym językiem, dobrze się czyta, łatwo znaleźć potrzebne informacje

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Bardzo pomocne zebranie wiedzy w jednym miejscu. Polecam!

Lenkaite | 2013-01-27
Przeczytana: marzec 2007

Trochę wybiórcza, ale OK.

Dominika | 2016-12-03
Przeczytana: listopad 2014