Instynkt łowcy

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Cykl: Ryder Creed (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Lost Creed
giovanna

W porównaniu do innych pomieszczeń tutaj panował bałagan. Na dużej korkowej tablicy wisiało mnóstwo zdjęć, przypięte jedno na drugim. Czasami widać było tylko grzywkę, nos czy oczy. Maggie poczuła, jak robi jej się niedobrze. To niemożliwe, żeby Dunn porwał i sprzedał aż tyle dzieci. Nagle jej uwagę zwróciło jedno zdjęcie. Objęci chłopiec i dziewczynka uśmiechali się do obiektywu. Podpis głosił: Brodie i Ryder. 10.10.01.

Agentka Maggie O’Dell jest niemal pewna, że na fotografii może być zaginiona przed laty siostra Rydera Creeda, z którym wielokrotnie pracowała. Wspólnie rozpoczynają śledztwo, by wreszcie ustalić, co przed laty stało się z Brodie Creed. Im więcej faktów poznają, tym bardziej dochodzą do wniosku, że niektórzy ludzie utracili resztki człowieczeństwa.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/

Magda | 2018-10-14

Instynkt łowcy to czwarta część bestsellerowego cyklu z Ryder'em Creed'em w roli głównej. Pozycja ta stanowi całkiem zgrabne i nieźle przemyślane połączenie z serią o agentce Maggie O'Dell. Do Ryder'a Creed'a jeszcze się nie przekonałam (i obstawiam, że nie ja jedyna), swoimi dotychczasowymi kreacjami bohater nie podbił mojego czytelniczego serca. Za to wszystkie książki z agentką specjalną Maggie O'Dell biorę w ciemno od lat. Nie dziwię się, że Alex Kava postanowiła w końcu połączyć przyjemne z pożytecznym wciągając swoich bohaterów we wspólne śledztwo. Taki posunięcie, jak podejrzewam, dodatkowo miało przełożyć się na sukces finansowy książki.Nie jestem zwolenniczką łączenia serii, szczególnie tych ulubionych. Preferuje konkretne ramy dla konkretnych postaci i co najwyżej mogę przełknąć wspólne epizody. Instynktu łowcy byłam ciekawa właśnie ze względu na to ryzykowne rozwiązanie, w cichości serca kibicując mojej ulubionej autorce. Najnowsze, prowadzone wspólnie z...

Flusz | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Książki Alex Kavy towarzyszą mi już od bardzo dawna. Mimo, że ostatnio miała więcej upadków niż wzlotów w swojej twórczości, pozostaję jej wierna i sięgam po wszystko co się u nas ukazuje ;)

Seria z Ryderem Creedem nadal pozostaje dla mnie powiewem świeżości w tematyce książek sensacyjnych. Wcześniej nie spotkałam się jeszcze z wątkiem psów poszukiwawczych, a tutaj są one głównymi bohaterami całej serii.

Kto czytał poprzednie tomy, wie że siostra Rydera zaginęła gdy miała 11 lat i jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. I w tej części w końcu coś się rusza w tym kierunku - kiedy to Maggie O'Dell wplątuje się w sprawę handlu ludźmi, a następnie sama wciąga w to jeszcze właśnie Rydera.

Książki z tej serii są krótkie, ale intensywne. Czyta się je szybko i przyjemnie. Tak samo było tym razem ;) Tym bardziej, że coś również się ruszyło w relacji Rydera i Maggie. Zdecydowanie mam nadzieję, że Alex Kava szybko napisze kontynuację!

Bardzo dobra książka, wciągająca i zdecydowanie krzepiąca moje serduszko. Może to nie jest najlepsza książka autorki, ale i tak mi się podobała.

Magdalena Mostowska | 2018-10-15

Akcja ogólnie dobra trzyma w napięciu zakończenie łzy w oczach

lucek | 2018-10-22
Przeczytana: 12 października 2018
ako86 | 2018-10-11
Przeczytana: 11 października 2018

Patronaty tygodnia

Październik to miesiąc nagród literackich, Targów Książki w Krakowie i gorących patronatów serwisu lubimyczytac.pl. Jeśli już przeczytaliście wszystkie wrześniowe premiery, albo lubicie, gdy stosik wstydu zagraża Waszemu życiu lub zdrowiu, to koniecznie zerknijcie na nasze propozycje.

Jesienne zapowiedzi wydawnicze

Jesień rozgościła się na dobre - w kalendarzu i za oknem. Krakowskie Targi Książki za pasem - najwyższy więc czas sprawdzić jakie tytuły przygotowały wybrane wydawnictwa. Wśród naszych propozycji odnajdą się zarówno miłośnicy prozy artystycznej, jak i tej rozrywkowej. Czytelnicy poezji i biografii także znajdą coś dla siebie! Nie zabraknie głośnych nazwisk, jak i debiutantów.