Ryder

Tłumaczenie: Marta Akuszewska
Cykl: Bracia Slater (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Ryder
hypesyll

Czwarty tom serii z braćmi Slater autorstwa jednej z najsłynniejszych autorek New Adult na świecie. Branna jest załamana tym, że jej związek z ukochanym mężczyzną okazał się pomyłką. Chociaż kocha Rydera ponad życie, to nie może w żaden sposób do niego dotrzeć. Nie pomagają kłótnie, płacz ani niekończące się ciche dni. Ryder Slater jest wściekły. Nie dość, że od wielu miesięcy okłamuje...

Ryder Slater jest wściekły. Nie dość, że od wielu miesięcy okłamuje najważniejszą kobietę w życiu, to jeszcze ukrywa coś, co naraża wszystkich na śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie może jednak nic powiedzieć i zrobić.

Kiedy ich związek znajdzie się nad krawędzią, Ryder zmierzy się z mrocznymi siłami. Jedno jest pewne, że mężczyzna zrobi wszystko, aby uratować miłość i rodzinę.

Ryder chciał mieć Brannę od pierwszej chwili. Ryder dominuje to, co chce mieć.

źródło opisu: kobiece.pl

źródło okładki: kobiece.pl

Aga_love_books | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

To jedna z najlepszych serii jaką miałam okazję przeczytać. Jestem zachwycona."Ryder" przypomina mi za co tak bardzo ją polubiłam. Historia opisana w tej części jest troszkę inaczej. Dzięki temu mogę powiedzieć, że trafia do mnie jeszcze bardziej. Opisana sytuacja jak z życia wzięta. Przypomina Nam jak ważne jest zaufanie i wsparcie bliskich. Jak ważne jest to, aby się na nich nie zamykać. Bo takie trzymanie w sobie wszystkich negatywnych myśli i emocji nie jest dobre. Muszą mieć swoje ujście, choćby przez zwykłą rozmowę z zaufaną osobą.
Pozostaje mi tylko dodać, że książkę czyta się baaaardzo szybko i przyjemnie. Autorka wciąga nas w swoją historię od pierwszych stron i nie pozwala odejść choćby na chwilę. Jestem mega zadowolona. Polecam!!! Ogromnie. Nie tylko tą, ale i pozostałe części serii. Gdyż warto, na prawdę warto. 🤗😍

Grazia_czytaninka_ | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Ci co mnie znają dobrze wiedzą jak uwielbiam Braci Slater. Zarówno wszystkich razem jak i każdego z osobna. Bo choć czasem zachowują się nagannie, to nie sposób ich nie kochać.

Tym razem skupiamy się na Ryderze i Brannie. Czyli na dwójce kochających się osób, a jednak z każdym dniem coraz bardziej oddalających od siebie. Ona nie wie, gdzie on znika w nocy, on jej nic nie mówi, by ją chronić. Przez to dochodzi do ciągłych nieporozumień i kłótni.

Życie u boku któregokolwiek Slatera nigdy nie było łatwe. To mężczyźni, którzy mają specyficzne poczucie humoru, potrafią zachowywać się jak małe dzieci, albo obrażać o byle drobnostkę. A jednak mają w sobie to coś, co ich kobiety przyciąga do nich. Tylko co zrobić, jeśli w życie zaczynają się wkradać coraz większe tajemnice? Czy taki związek ma szansę przetrwania?

Niesamowicie podziwiam Brannę za jej wytrzymałość psychiczną. Jej związek z Ryderem sypie się od ponad roku, a ona wciąż z nim jest. Czy ja bym tak potrafiła? Raczej nie....

Marta Daft | 2018-12-07
Przeczytana: listopad 2018

Miłość, o którą nie dbasz, jest niczym ogień pozostawiony bez opieki. Niekiełznana i niszczycielska siła, która może strawić nawet najmocniejsze fundamenty. Nie pomoże powierzchowna walka z żywiołem, należy szukać przyczyny. Tylko czy zdążymy ją odnaleźć? Odbudować nadpalone podstawy tego, co początkowo było uczuciem, które miało być nieskończone i niezniszczalne?

Związek Rydera z Branną Murphy, siostrą Bronagh przechodzi ogromny kryzys, jednak kobieta cierpi w samotności, starając się odwzajemniać radość, która gości w rodzinie Slater'ów. Wiecznie wściekły Ryder z każdym dniem swoim zachowaniem i znikaniem na wiele godzin niszczy swoją wybrankę. Branna nie wie co robić. Ratować coś, co wydawało się idealne kilka lat temu, czy odpuścić i zawalczyć o spokój ducha. Gdy ich problemy ujrzą światło dzienne, a myśli o rozstaniu Branna wypowie na głos zdarzyć się może wszystko. Jak na te rewelacje zareaguje cała rodzina i przede wszystkim Ryder? Co było przyczyną dziwnych zachowań...

Jagusia | 2018-11-25

Ryder, Alec, Kane, Dominic, Damien bracia Slater bohaterowie serii L.A.Casey wraz ze swoimi dziewczynami/żonami. Cała piątka mążczyzn jest czarująca na swój sposób. Jak do tej pory (pozostaje jeszcze historia bohaterem Damiena do przeczytania) dla mnie seria jest zabawna, urocza,wciągająca ze względów na wszystkich bohaterów i nie idzie się w nich nie polubić.
Ryder lat 33 jest najstarszym bratem klanu Slaterów, a Branna Merphy lat 33 jest starszą siostrą Bronagh, która jest z Dominikiem. Ich związek zaczął się w pierwszej książce i byli razem od wieków. Ryder i Branna zawsze byli „rodzicami” dla swego rodzeństwa. Ich priorytetem było bezpieczeństwo ich rodziny. Ale gdzieś po drodze odsunęli się od siebie, by zerwać połączenie między sobą. Z sekretami, które ukrywa Ryder i samotnością, bezradnością, jaką czuje Branna , ich związek zaczyna pękać, ale jak już wiemy, bracia Slater nigdy się nie poddają a kobiety Murphy nigdy nie zejdą bez walki! Polecam całą serię.

Zaczytana_Panna | 2018-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Czytałam wcześniej wiele opinii na temat tej serii, że np. dużo seksu, że każdy z każdym go uprawia i w każdym miejscu, jak tylko okazja się nadarzy. No nie mogę się zgodzić z tą opinią. Może we wcześniejszych tomach tak było, ja ich nie czytałam, lecz w tym seks jest tylko tłem opowiadanej historii. Chociaż pierwsza opisywana scena, czyli kiedy Ryder spotkał Brannę w klubie i tak szybko na niego wskoczyła i zaczęła inicjować zbliżenie, kiedy obok tłumy ludzi się przewijały pozostawiła niesmak do końca lektury. Lecz całość wypadła naprawdę dobrze, jest jakaś głębia w tej powieści i przesłanie. Bohaterowie świetnie zarysowani, każdy z nich wyróżnia się czymś charakterystycznym, więc nie sposób ich ze sobą pomylić. Całość czyta się płynnie, a autorce nawet udało się mi zmrozić krew pewnymi wydarzeniami. Więc można nawet napisać, że "Ryder" łączy w sobie erotyk, romans i trochę sensacji :)

GirlsBooksLovers | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

W końcu doczekaliśmy się polskiego wydania książki z serii o Braciach Slater, która będzie tym razem opowiadała o losach najstarszego z braci- Rydera. Jakie wrażenie wywarła na nas ta opowieść, tego dowiecie się czytając naszą recenzję.

W związku Bran i Rydera nie dzieje się najlepiej. Ta jakże cudowna para zaczyna się od siebie oddalać, co nie umyka reszcie barci, jak i dziewczynom. Zakochani oddalili się od siebie, do tego stopnia, że nawet nie dzielą ze sobą wspólnej sypialni. Ryder ewidentnie coś przed narzeczoną ukrywa. Do tego zniknęły wszystkie pieniądze z jego konta. Branna próbuje się czegoś od mężczyzny dowiedzieć, ale on ją zbywa. Kobieta nie wytrzymuje dłużej tej niewiedzy i to, że ich związek się rozpada, postanawia od niego odejść, czekając na odpowiedni moment. Tymczasem demony ścigające Rydera i jego rodzinę dają o sobie znać ponownie i tym razem to Branna będzie w niebezpieczeństwie.

“Zamknęłam mocno powieki, gdy poczułam ból. Pozostałe fragmenty mojego...

Sweetdreamsxox | 2018-11-22
Przeczytana: 12 listopada 2018

Bracia Slater naprawdę skradli moje serce. Wszyscy. Cała piątka jest czarująca na swój sposób. Ta historia różni się zupełnie od pozostałych, nie wprowadza do fabuły nowych wątków, a w ciekawy sposób przybliża nam wydarzenia z przeszłości.
Ryder i Branna według wszystkich byli dla siebie stworzeni i stanowili idealny związek. Przynajmniej tak sądzą pozostali bracia Slater oraz dziewczyny. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Branna czuje się bezradna, cierpi wewnątrz, skrywa swoje problemy przed światem i przed siostrą. Czuje, że jej związek zmierza ku końcowi, nie widzi wyjścia z tej sytuacji. Dalej kocha Rydera, ale nie takiego jakim się stał przez ostatni rok. Cały czas łudziła się, że wszystko wróci w końcu na właściwy tor, lecz kiedy tak się nie dzieje Branna podejmuje druzgocącą decyzje o rozstaniu.
Ryder od miesięcy zachowywał się dziwnie. Wychodził z domu nigdy nie mówiąc dokąd.Zrobił się zdystansowany, zimny i obojętny, tak jakby przestał cokolwiek czuć do...

Lotka | 2018-11-21

Recenzja pochodzi z bloga http://whothatgirl.blogspot.com/2018/11/bracia-slater-tom-4-ryder-tom-45-branna.html

Branna jest załamana swoim związkiem z Ryder'em. Nie pamięta, kiedy ostatnio się kochali, czy okazywali sobie jakieś pozytywne uczucia. Ciągle się kłócą, krzyczą na siebie, albo po prostu się unikają. Jej ukochany znika gdzieś nocami i nie chce się z tego wytłumaczyć, a Branna nie wie, co o tym myśleć. Jest tym wszystkim zmęczona nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Wie, że musi podjąć decyzję i to niekoniecznie pozytywną. Wie, że musi rozstać się z Ryder'em...

Ryder z kolei jest wściekły na cały świat, bo ukrywa coś przed wszystkimi i nie może nic powiedzieć. Boli go fakt, że okłamuje swoją ukochaną, ale w ten sposób chce jej zapewnić bezpieczeństwo. Nie ma pojęcia, co siedzi jej w głowie. A kiedy się dowiaduje, że ta chce go zostawić, nie przyjmuje tego do świadomości. Dosłownie.

Czy naszej dwójce uda się pogodzić? Czy Brannie na pewno nie zagraża żadne ...

Marta | 2018-11-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, My love
Przeczytana: 11 listopada 2018

Jedno mogę stwierdzić na pewno: nie ma dla mnie lepszej autorki, serii i bohaterów niż Casey i bracia Slater. I chociaż pierwszy tom po jego przeczytaniu pozostawił lekkie uczucie rozczarowania, to teraz, przy czwartej części, niemal świruję na myśl o tych postaciach. Nie mogę napisać, że są oni ze mną od dawna, ale z całą pewnością mogę napisać, że pozostaną ze mną na całe życie.
Mam tylko jeszcze jedną serię, które wzbudziła we mnie podobny zachwyt, ale to nie jest moje życie jak ta.
I pewnie, można się przyczepić. Zawsze można, nikt tego nie zabroni. Dla mnie seria nie ma wad, jest idealna, zabawna, urocza, uzależniająca i oryginalna pod względem tła, ale również kreacji bohaterów. Nie są mdli, słabi, lecz barwni, uroczy i nie idzie się w nich nie zakochać.
Przede mną jeszcze jeden tom, ale na pewno przeczytam wszystkie tomy jeszcze raz. Nie wyobrażam sobie inaczej.

MissShy | 2018-11-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2018

Kurczę! Powtórzyło się to samo, co przy Kane'ie. Książkę wciągnęłam w jeden dzień, ale ciut mnie irytowała. Ciągłe powrórki, trochę mało akcji, chociaż autorka próbowała narodrobić porwaniem, ale jej to nie za bardzo wyszło, bo "to już było", z drugiej strony za dużo słodkości w pewnych momentach, za mało komediowych akcentów, które tak uwielbiałam w poprzednich częściach i literówki (ale to już nie wina autorki tylko polskiego wydawcy). Mimo wszystko mam straszny sentyment do tej serii i będę czytać wszystko, co jeszcze L.A. Casey wymyśli. A tersz biorę się za Brannę.