Allegro - kampania grudzień kat. romans

Until Nico

Tłumaczenie: Olga Kwiecień
Cykl: Until (tom 4) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Until Nico
karollllllla

Gdyby nie zgubiony telefon, Sophie Grates nigdy nie poznałaby Nica Maysona. Chłopak mógł wzbudzać lęk umięśnioną, wysportowaną sylwetką i licznymi tatuażami. Natomiast skromna, nieco nieśmiała, pracowita i bardzo poukładana Sophie zupełnie do niego nie pasowała. Była cichą szkolną bibliotekarką o trudnej przeszłości, podkochującą się w filmowym gwiazdorze i marzącą tylko o spokojnym życiu. Gdy pojawił się Nico, mroczny łowca nagród, który zwrócił jej telefon i za chwilę skradł jej serce, jej uporządkowany świat stanął do góry nogami.

Dla Nica od początku było jasne, że Sophie jest kobietą jego życia. On, który dotąd nie umawiał się z dziewczynami, tylko z nimi sypiał, stał się nagle łagodny, cierpliwy, kochający. Otoczył dziewczynę opieką i czułością, pragnąc tylko, by czuła się przy nim bezpiecznie. Ta słodka istota już po krótkim czasie zdała sobie sprawę, że poza tym wytatuowanym mięśniakiem nie istnieje dla niej żaden inny mężczyzna. I że dla niego może wyjść poza swoje ograniczenia, okazać odwagę, zmierzyć się z mroczną tragedią, która kiedyś zniszczyła jej pierwszą miłość...

Ta poruszająca powieść opowiada o miłości i o tym, że dla prawdziwego uczucia warto zaryzykować naprawdę wiele. Mówi też, że jeśli dwoje ludzi naprawdę się pokocha, będą o siebie walczyć i zrobią wszystko, aby ze sobą być. Traktuje o cudownym szczęściu, jakiego można doświadczyć podczas najbardziej banalnej chwili, jeśli się ją dzieli z ukochanym. O tym, że nawet bad boy może okazać wielkie serce, cierpliwość i łagodność, a w nieśmiałej, słodkiej dziewczynie drzemią pokłady siły i odwagi, dzięki której jest w stanie zwalczyć najgorsze demony przeszłości.

Aurora Rose Reynolds jest córką wojskowych i autorką bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Jej największą inspiracją stał się mąż: typowy samiec alfa, który służył w US Navy i pokochał ją bezgraniczną miłością. Reynolds mieszkała w różnych częściach kraju, obecnie, wraz z małżonkiem i złotą rybką, osiedliła się w Nowym Jorku. Uwielbia krótkie wypady w zapomniane części świata, wyprawy do kina i spotkania z przyjaciółmi. Cieszy się pięknem każdego dnia.

Będę przy Tobie zawsze bez względu na wszystko!

źródło opisu: Editio.pl

źródło okładki: editio

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Niewątpliwie Aurora Rose Reynolds potrafi na niewielkiej ilości stron opowiedzieć czytelnikowi świetną historię, do tego dobrze napisaną i to z całkiem nieźle wykreowanymi bohaterami.

„Until. Nico” przedstawia losy ostatniego z braci Mayson. Niepokorny duch, niegrzeczny chłopak, który nie ma czasu na miłość po grób… Cóż, może dopóki nie zjawi się „ta jedyna”, o której krążą legendy rodzinne.

Gdy zatem Nico Mayson znajduje telefon, po krótkiej rozmowie, myśli tylko o tym, by przekazać go właścicielce i zająć swoimi sprawami. Kiedy jednak zostaje porażony niczym gromem z nieba widokiem uroczej, skromnej, niepozornej, w dodatku niewielkiego wzrostu dziewczynie, momentalnie zakrada się do jego serca i rozsiada się w nim wygodnie trzymając wielki napis — Twoja jedyna. :D

lulamae | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

Czwarty i kończący tom serię 'Until', jak sam tytuł wskazuje bohaterem głównym jest Nico Mayson, a kobietą, która skradła jego serce od pierwszego wejrzenia jest aspołeczna, wycofana, nieco bojaźliwa bibliotekarka i specjalistka od ubezpieczeń medycznych - Sophie Grates.

Wiemy już z poprzednich tomów, że nad Maysonami wisi klątwa... Kiedy spotyka "tę jedyną" nie ma już ratunku. Nico spotykając Sophie po prostu wie, że nie ma już dla niego innej opcji niż tylko przebić się przez mury pięknej, nieśmiałej dziewczyny i zbudować z nią życie.

Jak to z serią "Until" bywa... książka książce podobna, jednak czytałam poszczególne tomy serii w wystarczająco długich odstępach, aby trochę zresetować pamięć, więc tom o Sophie i Nico czytało m się przyjemnie i lekko. Nie zmienia to faktu, że Pani Reynolds napisała serię pod konkretny schemat i szablon.

Na swój sposób jest to urocze i urzekające, że facet po prostu wie... i choćby się waliło i paliło to...

werka777 | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018

JAK OGIEŃ I WODA
To zdecydowanie książka dla tych, którzy lubią związki oparte na kontrastach, dla czytelników hołdującym pewnym siebie, zaborczym mężczyznom i na pozór stojącym w ich cieniu kobietom, które pomimo swojej skromności i bojaźliwości, mają moc obezwładniania. Nico jest nieugięty w swoim działaniu, a trzeba pamiętać, że nie warto stawiać oporu niegrzecznym chłopcom. Pod warstwą mięśni kryje się w nim jednak sporo dobroci, którą na pewno postara się wykorzystać w zderzeniu z Sophią. Główna bohaterka z kolei to osoba z przeszłością, która jej nie rozpieszczała. Sporo przeszła, stąd dręczące ją traumy minionych lat odbierają jej pewność siebie. Czy Nico okaże się tym, który skutecznie je pokona i który zapewni jej spokój w swoich ramionach?

W 90% O MIŁOŚCI
Historia tego tomu w wyraźnie przeważającym stopniu skupia się na wątku miłosnym. Jest sporo namiętności, czułych gestów, prób dotarcia do drugiego człowieka. Wszystko nakreślone w granicach rozsądku tak, żeby było...

Miss_Bovary | 2015-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnia część serii o braciach Mayson opowiada historię Nico i Sophie. Nico, jako że został sam na placu boju, był najmniej przekonany do tajemniczego „boom”, które dopadało po kolei wszystkich jego braci i sprawiało, że wpadali po uszy.

W tym tomie schemat z 3 poprzednich jest kontynuowany, ale mamy tutaj typową pogoń za króliczkiem. Sophie skrywa tajemnice z przeszłości (śmierć matki, nałóg ojca, próba gwałtu), jest bardzo zamknięta i wycofana, dlatego nie spoufala się z nikim. Pracuje w bibliotece i odrzuca zapędy wszystkich potencjalnych adoratorów. Do czasu, aż na jej drodze staje Nico – zdeterminowany i zakochany do szaleństwa, pomimo, że Sophie go odpycha, on nie daje za wygraną, bo wie, że to właśnie ona jest jego przyszłością. Wszystko między nimi zaczyna się jakoś układać, ale nad szczęściem i spokojem Sophie znów zawisną czarne chmury. Czy Nico będzie w stanie ochronić swoją przyszłą rodzinę? Myślę, że odpowiedź jest oczywista.

Nie będę się zbytnio rozpisywała nad...

KobieceRecenzje365 | 2018-11-22

Until Nico opowiada historię ostatniego z braci Mason. Bardzo czekałam na ten tom, bo Nico wydawał się mnie tym najbardziej niepokornym i tajemniczym bratem… Tak jak i Asher, Trevor i Cash nie wierzył w miłość od pierwszego wejrzenia, ale czy miał szansę z rodzinną legendą?

„Nigdy wcześniej nie pozwoliłem, by jakaś kobieta na mnie wpływała, nigdy nie obchodziło mnie, co one mylą, mówią lub robią. Przez całe życie słuchałem o poznaniu tej jedynej i zawsze myślałem, że to stek bzdur. To znaczy do czasu, aż Asher poznał November, Trevor się ogarnął i zdobył Liz, a potem Cash zaczął być z Lilly. A później poczułem to na własnej skórze, gdy zobaczyłem Sophie.”

Niewątpliwie jest to powieść lekka i przyjemna w odbiorze, która nie raz doprowadzi Was do uśmiechu na twarzy. Pojawia się w niej także sporo scen seksu, więc osoby, które lubią, gdy ich krew zostaje doprowadzana do wrzenia, na pewno będą usatysfakcjonowane. Bardzo spodobała mi się kreacja Nico (jak i każdego z braci), gdyż...

Marta Daft | 2018-10-08
Przeczytana: 05 października 2018

Nasze postrzeganie świata często zależy od okresu dorastania. Każda strata czy złe zdarzenie odciska na nas piętno, które będzie blokować nam rozwój i nie pozwoli na patrzenie w przyszłość. Można żyć z dnia na dzień i osiągać cele małymi krokami, unikać wszystkich uczuć, które zabrane pozostawiają tylko pustkę. Tylko czy warto być zawsze zachowawczym i obserwować życie gdzieś z boku?

Czasem przypadek sprawia, że życie nabiera tempa. Sophie Grates nie poznałaby Nica Maysona, gdyby nie zgubiła telefonu, który on odnalazł. Pomimo strachu przed spotkaniem z obcym mężczyzną, kobieta chce odzyskać swoją zgubę. To spotkanie dwóch przeciwności, które rozpocznie lawinę zmian. Jak z przewrotnością losu i stanowczym mężczyzną u boku poradzi sobie Sophie? Czy będzie w stanie podjąć ryzyko i oddać swoje serce? Nico Mayson, wie o klątwie, która dosięga członków jego rodziny i gdy odkrywa jej prawdziwe znaczenie, postanawia zrobić wszystko, by zdobyć kobietę, przez którą nie może funkcjonować....

książek: 1943
Magda | 2018-10-16
Przeczytana: 2018 rok

Sophie Grates jest na pozór kusicielką i szarą myszką w jednym. Nie możliwe? A jednak. Jest dość nieśmiała, skryta i zdystansowana do ludzi. Ma powody, by tak się właśnie zachowywać. Do pracy ubiera się, według jej standardów, elegancko. Nie zdaje sobie sprawy jednak z efektu, jaki wywiera na ludzi. Wszystko się jednak zmienia, gdy gubi swój telefon. Znalazca żąda tylko jednego – odbioru osobistego. I tu historia dwójki ludzi wywraca się do góry nogami. Cicha bibliotekarka i grzeszny, niegrzeczny chłopiec. Na pozór nie pasują do siebie. Co jednak, gdy to właśnie Nico przebija się przez kolejne mury bezpieczeństwa Sophie? A ona jest właśnie tą jedyną, o której on nie potrafi zapomnieć? Ogień i lód. Dwa zupełnie inne światy. Po ich zderzeniu może być już tylko wulkan emocji i totalne trzęsienie ziemi. Czy warto zaryzykować wszystko?

Podsumowując: Zaintrygował mnie już sam opis powieści, wszak bibliotekarka i Bad boy. Czegóż chcieć więcej? On...

Pandora | 2018-11-17
Przeczytana: listopad 2018

Pomysł i styl bardzo fajne. Jest trochę akcji, trochę problemów, dużo gorących scen i emocjonalna metamorfoza Nico. Nie do końca mnie to wszystko przekonywało, ale czytało się szybko i przyjemnie. Podobało mi się rozwijanie ciekawych wątków i zgrabne nacechowanie bohaterów. Dla mnie trochę ponad przeciętnie dobra.

redgirl_books | 2018-11-22

Sophie Grates, pracuje w bibliotece szkoły średniej. Podczas pracy odbiera telefon, który wcześniej odnalazła. Okazuje się, że dzwoni jego właściciel: mężczyzna o niesamowicie uwodzicielskim głosie. Umawiają się na spotkanie, podczas którego wychodzi na jaw, że właścicielem zguby jest Nico Mason. Ku jego irytacji, okazuje się, że zaczyna czuć coś do niepozornej bibliotekarki. Okazuje się, że Sophie, jest tą jedyną. Mężczyzna, choć przerażający z ilością tatuaży, okazuje się być dla niej interesującą osobą. Czy niebezpieczny łowca nagród i nieśmiała bibliotekarka, mogą do siebie pasować?

Historia Sophie i Nico, to już czwarta odsłona historii o braciach Masonach. Ostatnia część sprawiła, że trochę straciłam wiarę w to, że ta seria ma jeszcze sens. O ile początkowo mi się podobała, to później ta schematyczność stała się męcząca. Myślałam, że z "Until Nico" również tak będzie, ale mile się zaskoczyłam. Oczywiście schemat pozostał ten sam, ale Nico tak bardzo różnił się od braci, że...

Czekanie na Until Nico było straszne. Serio, nigdy nie sądziłam, że można tak bardzo uzależnić się od jakiejś serii, ale Until zawładnęło moim sercem i umysłem. Z tomu na tom Aurora Rose Reynolds sprawiała, że coraz mocniej zakochiwałam się w jej stylu pisania oraz braciach Mayson. Czy z Until Nico było podobnie?