Podrabiany talent

Wydawnictwo: Novae Res
Mirka

Piętnastoletnia Adrianna Mickiewicz, czując się gorsza od swojej wszechstronnie utalentowanej kuzynki, wykorzystuje niezwykłą okazję i zapisuje się do szkoły muzycznej. Niestety, szybko okazuje się, że dziewczyna nie grzeszy talentem wokalnym, a podczas zbliżającego się festiwalu muzycznego będzie śpiewać z playbacku. To jednak jedno z najmniejszych jej zmartwień – kiedy już dojdzie do upragnionego wyjazdu na festiwal, Ada wraz z rówieśnikami zostanie zakwaterowana w mrocznej, dziewiętnastowiecznej willi,
z której w niewyjaśnionych okolicznościach znikają kolejni lokatorzy, a przerażające dźwięki dochodzące z zamurowanego przed lat pomieszczenia nie pozwalają na spokojny sen... Czy Adzie uda się rozwikłać ukrytą w starych murach zagadkę?

Tego roku wakacje zaczęły się już dwudziestego czwartego czerwca, co dla mnie było oczywiście powodem do radości. W końcu miały nadejść ponad dwa miesiące świętego spokoju bez wstawania z samego rana, zbierania się na czas, wkuwania informacji, które i tak zapominam tuż po kartkówce, i bez całej reszty różnego rodzaju nieprzyjemności, które muszę znosić w trakcie roku szkolnego. Poza tym naprawdę lubię letnie krajobrazy, których w te wakacje raczej nie powinno zabraknąć. Czasem, kiedy na nie patrzę, czuję, że chciałabym przeżyć jakąś niezwykłą przygodę. No i w te wakacje czekała mnie przygoda, ale nie do końca taka, jaką sobie wymarzyłam.

źródło opisu: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=podrabiany_talent,druk

źródło okładki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=podrabiany_talent,druk

Truskaweczka | 2018-11-30
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie

Ta książka wywołała we mnie wiele skrajnych emocji. Zafascynowałam się jej fabułą, która zdecydowanie mnie wciągnęła, ale jej wykonanie zbyt mocno raziło mnie w oczy. Czułam się, jakbym czytała słowa napisane przez gimnazjalistkę i taki styl zupełnie nie przypadł mi do gustu.
Całość jednak uważam za przyzwoitą i udaną. Chociaż wiele można byłoby zmienić na lepsze, to jak na pierwsze spotkanie z autorką nie było tragicznie.

Cała recenzja: https://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2018/10/ksiazkowa-wersja-scooby-doo-troche-o.html

"Kryminał osadzony w polskich realiach, kryminał, któremu towarzyszy banda młodych osób szukających sensacji oraz ciekawej przygody? To właśnie skrócony opis „Podrabianego talentu”, książki przypominającej z lekka jedną z moich ukochanych bajek dzieciństwa, czyli Scooby-Doo. Zachęcona okładką, a także motywem mrocznej, rzekomo nawiedzonej, tajemniczej dziewiętnastowiecznej willi, od razu po odebraniu przesyłki rozpoczęłam czytanie, które zakończyłam parę dni temu.
Historia przedstawia nam losy piętnastoletniej Ady Mickiewicz. Wyrusza ona na zorganizowany wyjazd, na festiwal muzyczny, podczas którego ma śpiewać z playbacku, gdyż raczej nie grzeszy talentem wokalnym. Na miejscu dziewczyna oraz jej grupa na czele z panią Lesiewską, luźną opiekunką, zostają zakwaterowani w ponurej, tajemniczej willi z kilkoma historiami na czele. Już po paru dniach rozpoczyna się tam ciąg...

Dominika Ziętara | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Książka, która idealnie sprawdzi się dla młodzieży rządnej przygód. Historia, która nieodzownie kojarzy mi się z przygodami ScoobyDoo, dom w którym straszy, paczka przyjaciół i niewyjaśnione zjawiska. To wszystko właśnie w tej książce.

FABUŁA:
Piętnastoletnia Ada zapisuje się do szkoły muzycznej - mimo kompletnego braku talentu do śpiewania uczęszcza do niej. Dziewczyna czuje się o wiele gorsza od utalentowanej kuzynki, ale nie zamierza rezygnować ze szkoły. Kiedy nadarza się idealna okazja Adrianna zapisuje się na wyjazd wakacyjny podczas, którego szczescioro uczestników szkoły muzycznej będzie brało udział w kilku etapowym festiwalu "Apollo". Jak wiadomo Ada, która kompletnie nie umie śpiewać, musi skorzystać z pomocy playbacku. Podczas wakacji dziewczyna wraz z przyjaciółmi zostanie zakwaterowana w tajemniczej i mrocznej willi z której w niewyjaśnionych okolicznościach giną lokatorzy. Przerażające dźwięki, dziwne okoliczności i różne wersje wydarzeń...