Wyprzedaż snów

Cykl: Wyprzedaż snów (tom 1) | Seria: Kolory życia
Wydawnictwo: Edipresse
Róża_Bzowa

Odejść jest trudno, ale jeszcze trudniej wrócić. Wie o tym dobrze Agata, która po ośmiu latach powraca do Krakowa, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych wspomnień, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których kiedyś porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Jak długo można uciekać przed samą sobą i ile razy układać sobie na nowo życie?

źródło opisu: Edipresse, 2018

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gala | 2018-12-16
Przeczytana: 29 listopada 2018

Marzena Rogalska nie jest mi znana, ani jako dziennikarka tym bardziej, jako pisarka. Tak się składa, że nie oglądam zbyt dużo programów telewizyjnych stąd moja mała znajomość osób występujących w mediach. Do sięgnięcia po książkę autorki zachęciły mnie pochlebne, pełne zachwytu opinie czytelników.

Gdy zaczęłam czytać „ Wyprzedaż snów” pierwszą myślą, jaka przyszła mi do głowy, było to, że książka jest bardzo ładnie napisana. Następne, o czym pomyślałam, to, że fabuła jest nierealna i zawiera dużo opisów, bardzo dużo opisów, które sprawiały, że czytanie trochę mi się dłużyło. Miałam momenty, kiedy chciałam zrezygnować z czytania, ale jednak dotrwałam do końca, bo byłam ciekawa jak rozwinie się opowieść.

Powieść rozpoczyna się w momencie powrotu Agaty do Krakowa. Przed ośmiu laty nagle porzuciła życie, jakie wówczas prowadziła i wyjechała za granicę. Trochę szkoda, że autorka nie wspomina, dlaczego Agata tak nagle zniknęła pozostawiając wszystko, włącznie z grupką oddanych jej...

Wioleta Sadowska | 2018-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

"Co daje więcej sił niż chwile, w których prawdziwe marzenia, dotąd nieosiągalne, stają się coraz bardziej rzeczywiste, coraz bliższe – i wreszcie znajdują swoje spełnienie? Prawdziwe marzenia. Te, które nie krzywdzą innych, a nam pozwalają być kimś lepszym".

Jestem zachwycona i rozczarowana jednocześnie. Zachwycona cudownym, niemal magicznym, odmalowaniem istoty przyjaźni, o której zbyt często zapominamy. Rozczarowana natomiast tym, że w prawdziwym życiu bardzo trudno o prawdziwych przyjaciół. Abstrahując jednak do tego wszystkiego, "Wyprzedaż snów" to książka, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

Marzena Rogalska to polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, którą wszyscy doskonale znamy. Pracowała w RMF FM, Radiu Kolor, Antyradiu, TVN Style, TV Puls. Od 2009 r. prowadzi poranny program "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Posiada bogatą filmografię, a także udziela się w polskim dubbingu."Wyprzedaż snów" to jej debiut literacki.

Agata po ośmiu latach nieobecności w Polsce,...

Przeczytana: październik 2018

"Wyprzedaż snów" Marzeny Rogalskiej, to przecudowna, klimatyczna opowieść o przyjaźni. Autorka stworzyła wspaniały nastrój, który świetnie się wpisał w ulice Krakowa.

Agata główna bohaterka, jest ciekawą postacią w tej całej historii. Najpierw ucieka z Krakowa, w jednej chwili zostawiając wszystko, co ma najcenniejsze. Wraca po ośmiu latach, praktycznie bez niczego i jej życie pisze całkiem nowy scenariusz. Najważniejsze i najpiękniejsze w tej opowieści jest to, że cokolwiek w jej życiu by się nie wydarzyło, zawsze i w każdej chwili może liczyć na pomoc swoich przyjaciół.
Życzę każdemu, by miał choć jedną taką bratnią duszę obok siebie.

Uważam, że jak na pierwszą książkę, Marzena wypadła całkiem nieźle :) Przygody przyjaciół Agaty są ciekawe, czasami nawet intrygujące. Czyta się szybko i przyjemnie.

eduko7 | 2018-05-10
Przeczytana: 02 maja 2018

„Świat jest bardziej skomplikowany, niż mi się wydaje, niż wydaje się komukolwiek”. Tak, treść tego tomu w pełni potwierdza prawdziwość przytoczonych słów. Jednocześnie uzmysławia czytelnikowi, iż mając obok siebie prawdziwych przyjaciół można nie tylko wyjść z każdej opresji, ale też cieszyć się każdym sukcesem. Głowna bohaterka – Agata (dla niektórych Gaga)– potrafiła zawładnąć sercami kilku nietuzinkowych osób, które po jej niespodziewanym wyjeździe i 8 latach nieobecności w kraju, robią wszystko, co w ich mocy, aby powrót nie był bolesny. Jednocześnie pokazują się jako osoby, które każdy z nas mógłby zaliczyć do grona swoich przyjaciół. I trudno im się dziwić. Wszakże Agata w pełni na to zasługuje.
A tytułowe sny? Sprawdźcie, jakie zmiany wprowadziły w życiu przyjaciół i samej Gagi. Dla mnie stanowiły one jeden z atutów tej powieści. Zawarte w nich przesłania nie są oczywiste, zachęcają do namysłu. Dodatkowo ujęły mnie: mądrość, bezpretensjonalność, humor i aktualność treści...

Anna | 2016-11-25
Przeczytana: 28 listopada 2016

„Wyprzedaż snów” Marzeny Rogalskiej to nadzwyczaj ciepła powieść obyczajowa. Troszkę jak ze snu. Opowiada o przyjaźni, która pewnie jest możliwa, ale czy się zdarza? Z pewnością o takiej w którą chciałoby się wierzyć. Książka napawająca optymizmem. Napisana pięknym językiem. O szczególnym klimacie, który sprawia, że czyta się zachłannie od pierwszego zdania.
Dziennikarka Marzena Rogalska pisarka a może pisarka Marzena Rogalska dziennikarka. Okaże się. To jej pierwsza powieść. Bez obaw i z ogromną ciekawością sięgnę po kolejną jej książkę.
Tymczasem „Wyprzedaż snów” to prawdziwa przyjemność czytania …GORĄCO POLECAM!

Gosia | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Agata po 8 latach powraca do Krakowa ze złamanym sercem i bez grosza przy sobie. Bardzo niepewnie próbuje pozbierać wspomnienia z lat ubiegłych, kiedy jeszcze mieszkała w tym mieście. Jej przyjaciele stają na wysokości zadania i okazuje się, że przyjaźń przetrwała długie rozstanie. W zamian każdy z nich otrzymuje kopertę z marzeniem do spełnienia. Czy marzenia się spełnią?

ania | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

"Wyprzedaż snów" to typowe czytadełko, trochę naiwne, pełne nieprawdopodobnych zdarzeń i przerysowanych postaci.
Ale w sumie dlaczego nie przenieść się od czasu do czasu wraz ze swoją książką do lepszej, trochę bajkowej rzeczywistości?
Po to przecież czytamy.
A pani Rogalska bardzo malowniczo przedstawiła jedno z moich ulubionych i najpiękniejszych polskich miast - Kraków.
Bardzo przyjemna historyjka i czytało mi się to naprawdę dobrze.

Grażyna Este | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Książka "poprawnie" napisana, wg mnie bardzo optymistyczna, może nawet lekko nierealna...
Grupa kilku przyjaciół - w zasadzie szczęśliwa, z ciekawymi zawodami, pełna wyrozumiałości dla wszystkich, zawsze mogąca liczyć na siebie w każdym czasie.... Akcja trochę kręci się w okół Agaty, która wraca po ośmiu latach do Polski. I przyjaźń kwitnie między wszystkimi dawnymi znajomymi nadal, mimo upływu tylu lat. Każdy z nich ma swoje życie, swoje marzenia, a magia "wyprzedaży snów" działa dzięki Agacie. Czyta się dobrze, szybko i aż trudno uwierzyć, że takie bezinteresowne przyjaźnie, pełne zrozumienia dla drugiego człowieka są realne. Jak widać wszystko jest możliwe... Mimo wszystko powieść /debiut/ jest przyjemna, pełna ciepła i pozwala spojrzeć na życie optymistycznie. A że nie każdy ma na swojej drodze tylu oddanych przyjaciół, co Agata /mimo upływu kilku lat/ - to całkiem inna sprawa. Na pewno sięgnę po drugi tom "Gra w kolory" - choćby z ciekawości, co dalej z tą wyjątkową...