Gra w kolory

Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo. Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to gotowa? Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o...

Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo.

Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, odkrywa jej rodzinne tajemnice i pokazuje, że każdy może zmierzyć się z demonami zapomnianej i wypartej przeszłości. Trzeba tylko odwagi i… niewielkiej pomocy przyjaciół!

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Gra-w-kolory/8096

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Gra-w-kolory/8096

Wioleta Sadowska | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

"Muszę się zastanowić, co to znaczy żyć dobrze i być szczęśliwą".

Po świetnej "Wyprzedaży snów" zastanawiałam się, czy kontynuacja losów Agaty wypadnie równie dobrze i czy nie dopadnie autorki tak zwana "klątwa drugiej książki". Moje obawy okazały się jednak bezpodstawne, gdyż "Gra w kolory" stała się swoistym dopełnieniem pierwszej części. Zagrałam z autorką w kolory i bardzo mi się to podobało.

Marzena Rogalska to polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, którą wszyscy doskonale znamy. Pracowała w RMF FM, Radiu Kolor, Antyradiu, TVN Style, TV Puls. Od 2009 r. prowadzi poranny program "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Posiada bogatą filmografię, a także udziela się w polskim dubbingu. Zadebiutowała książką pt. "Wyprzedaż snów".

Agata po dotkliwej stracie miłości, którą dopiero co odzyskała, stara się zacząć wszystko od początku. Aby raz na zawsze rozliczyć się z przeszłością powraca do niezamkniętych rozdziałów własnego życia – śmierci ojca i traumatycznego małżeństwa. Na...

eduko7 | 2018-05-11
Przeczytana: 03 maja 2018

„Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo”. Tak, Agata zaczyna kolejny rozdział swojego życia. Jednak, aby to uczynić musi zamknąć wcześniejsze. Czy zdoła uwolnić się od demonów z przeszłości, wyjaśnić rodzinne tajemnice? Jak poradzi sobie z organizacją i rozpoczęciem działalności agencji eventowej? Czy jak zwykle będą ją wspierali starzy i nowi przyjaciele? Kim okaże się tajemniczy mężczyzna wysyłający jej listy – utwory?
Mimo trudnych tematów poruszanych w tym tomie nadal utrzymuje się pogodny nastój. Dominują pozytywni bohaterowie. A „czarne charaktery” szybko zostają ośmieszone lub pokazane z innej perspektywy jako osoby zagubione, „poranione”.

Monka | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Przed momentem przeczytałam ostatnią stronę najnowszej powieści Marzeny Rogalskiej. Zamknęłam książkę, a mimo to nadal jestem w świecie wykreowanym przez autorkę. Powoli zbieram myśli i wyciszam emocje. To duży sprawdzian dla każdej publikacji. "Gra w kolory" przeszła go śpiewająco :-) To świetna powieść obyczajowa, z mnóstwem ciekawych bohaterów, interesującymi wątkami, a nade wszystko pełna wielkich emocji. Książka ciepła i mająca swój niepowtarzalny klimat. Napisana prostym językiem i ciekawym stylem. Od pierwszych stron nie można się od niej oderwać, przykuwa jak magnes i jest zapowiedzią wspaniale spędzonego czasu. Pobudza do myślenia, zmusza do refleksji, przypomina, co jest w życiu najważniejsze, uczy wiary w siebie oraz pokazuje, że będąc blisko oddanych przyjaciół można wszystko ... "Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo." Po wielkiej stracie główna bohaterka - Agata właśnie - stara się odnaleźć wewnętrzny spokój i pogodę ducha pod czułą...

Anna | 2018-03-30
Przeczytana: 28 marca 2018

„Gra w kolory” Marzeny Rogalskiej to kontynuacja losów Agaty Donimirskiej, bohaterki„Wyprzedaży snów”. Druga książka tej autorki. Czekałam na nią z niecierpliwością i ogromną ciekawością. Nie miałam obaw co do fabuły i sposobu jej opisania. Byłam pewna emocji i przyjemności czytania. Nie zawiodłam się.
Kolejna powieść Marzeny Rogalskiej napisana jest w podobnym klimacie co „Wyprzedaż snów”. Zadziwia niezwykłym oddaniem i przyjaźnią pomiędzy bohaterami. Myślę, że wątek bezinteresowności wynikającej z przyjaźni o jakiej każdy człowiek marzy jest wiodącym w obu powieściach autorki. Przyjaźń, która zobowiązuje, ale nie czyni z dawania jałmużny. Przyjaźń ponad wszystko. Przyjaźń jak ze snu. Pięknego, dobrego, przywracającego wiarę w ludzi. Po raz kolejny zadałam sobie pytanie „czy taka przyjaźń jest możliwa ?” W każdym razie chciałoby się wierzyć, że istnieje.
Agata, bohaterka książki „Gra w kolory” straciła kogoś bardzo ważnego w jej życiu. Powoli dochodzi do siebie dzięki...

Kominek | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Zastanawiam się od jakiej myśli zacząć, po jakie słowa sięgnąć. Wiem jedno, każdy, kto choć na chwilę zanurzył się w Wyprzedaży snów chwilę później zatonął w niej na zawsze. Gra w kolory stanie się już za moment, dni kilka raptem wyczekiwanym od dawna mentalnym spełnieniem, kołem ratunkowym. Historią, która ponownie zburzy spokój duszy. I pewien akapit tego, co już było, co swego czasu już się wydarzyło.

Nacisnęła "wyślij". W ośmiu telefonach jednocześnie zabrzmi sygnał, wiadomość, że zrobili dla niej wielką rzecz. Wierzyła, że nie zawiodą, że pojawią się u niej, że będzie jak dawniej. I wiedziała, że ma wobec nich dług, który trudno będzie jej spłacić.

Tak to się wtedy zaczęło, choć nie był to początek i nie była to dziesiąta strona.

---------------------------------------------------

Jakiś czas temu tymi właśnie słowami oddawałem mój zachwyt nad pewnymi słowami, nad prozą lekką, pogodną, zaskakującą w swej treści i tonie. Nie jest wykluczone, że poniższe słowa znajdą wkrótce...

Kasia | 2018-04-08

Przyjemna do poczytania powieść o przyjaźni, miłości, tajemnicy sprzed lat. Przyjaciele, którzy nie zawodzą, spektakularny sukces agencji, która dopiero powstała, ocalenie przed bankructwem, momentami za dużo tu dobrych rozstrzygnięć. Wątek dzieciństwa bohaterki, nieobecnego ojca i matki, która nie potrafiła kochać, poprowadzone ciekawie. Całość uzupełnia się i równoważy.

Anna K | 2018-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2018

W drugiej części opowieści o życiu Agaty autorka stawia swoją bohaterkę w bardzo trudnym położeniu. Kobieta, która potrafi doskonale słuchać musi zmierzyć się z wielką stratą. Gdy coraz bardziej pogrąża się w rozpaczy zauważa, że ma przy sobie ludzi, którzy nie tylko bardzo ją kochają, ale dzięki nim może nabrać sił w najbardziej pozbawionym nadziei momencie swojego życia. Wraz z opisem emocji towarzyszących naszej bohaterce autorka odkrywa przed czytelnikiem również sekrety i rodzinne tajemnice sprzed lat.

Podczas czytania najnowszej powieści Marzeny Rogalskiej czeka czytelnika prawdziwy rollercoaster uczuć. ,,Gra w kolory” to powieść o emocjach i wydarzeniach, które wpływają na nasze życie i kształtują naszą osobowość. To przede wszystkim historia poświęcona emocjonalnemu dorastaniu i radzeniu sobie z trudnymi przeżyciami. Podczas lektury poznajemy nie tylko wszystkie kolory uczuć, ale również barwy towarzyszące życiu, w tym czerń rozpaczy, róż marzeń czy zieleń...

Justyna | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

W książce poznajemy dalsze losy Agaty oraz jej sekrety z przeszłości. Główna bohaterka stara się poznać wszelkie tajemnice rodzinne dotąd przed nią skrywane, a także zamknąć pewne etapy z przeszłości np ucieczka przed swoim byłym mężem. Wielką pomocą dla niej okażą się jej przyjaciele. Czy uda jej się poznać wszelkie tajemnice? Czy w końcu uda jej się spotkać swoją drugą połówkę? Tego dowiecie się czytając tę książkę

Ewidentnie jest to powieść obyczajowa, napisana prostym, lekkim językiem. Tytuł książki "Gra w kolory" na początku nic nie znaczący, ale wraz z kolejnymi stronami ten tytuł staje się dla nas jasny.

Marzena Rogalska porusza w swojej książce bardzo ważne aspekty m.in dorastanie, wielką i prawdziwą przyjaźń, miłość oraz problemy rodzinne które w każdej rodzinie się pojawiają czasem duże, a czasem małe. Autorka już od pierwszych stron książki sprawia, że czytelnik jest ciekawy dalszych losów głównej bohaterki i nie może się od niej oderwać.

Bohaterowie są tak...

comique | 2018-02-22
Przeczytana: 18 lutego 2018

"Odchodzi się wtedy, gdy chce się przestać o kimś myśleć, i w końcu się zapomina."

W życiu nie ma nic gorszego, niż strata bliskiej osoby. Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Agata, lecz z pomocą i troskliwą opieką swoich przyjaciół próbuje dojść do siebie. Pragnie rozpocząć swoje życie od nowa, lecz na jaw wychodzą rodzinne tajemnice i sekrety sprzed lat. Czy Agata będzie potrafiła stawić czoła demonom z przeszłości?

Ciepła opowieść o sile przyjaźni i odnajdywaniu siebie. Świetny pomysł na ukazanie fragmentów z dzieciństwa Agaty widzianymi jej oczyma, jako małej dziewczynki. Mogliśmy zobaczyć co czuje dziecko, któremu nagle cały świat się zawalił. Jednak rozpoczynając książkę czułam się nieco... zagubiona. Pojawiło się tylu bohaterów, że już nie wiedziałam kto jest kim, nie pamiętałam do końca imion przyjaciół Agaty. Za dużo tych osób! :D Kolejna sprawa to śmierć osoby, która była bliska sercu Agaty. Ale dlaczego? Jak? Do tej pory nie mam pojęcia. Myślę, że gdybym przeczytała...

Tiger | 2018-04-27
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Jestem zakochana po uszy w świecie jaki stworzyła Marzenka Rogalska. Wchłonęłam pierwszą część historii Agaty Donimirskiej, potem długo nie mogłam odnaleźć książki, która porwałaby mnie bez reszty, więc złapałam za "Grę w kolory" i przyznam się Wam, że chcę jeszcze! Mam cichą nadzieję, że pani Rogalska coś tam klika i kontynuuje historię głównej bohaterki.
Kraków. Piękne miejsce, do którego zabiera Cię autorka po raz drugi. Obracamy się teraz w okół spraw biznesowych. Pieniądze, podróże, spotkania. Oczywiście wkrada się tu również wątek miłosny. Bo czymże jest życie bez miłości?
Ta książka oddaje obraz prawdziwego życia. Upadki, słabości, ale z drugiej strony widzimy ogromną siłę przyjaźni. Możemy dostrzec jak wiele można zbudować przez zwykłe słowa, poprzez uważną, dojrzałą rozmowę.
Będę wracać do tych książek, bo mają one duszę. Są naprawdę wspaniałe i godne uwagi.