Kres czasów

Okładka książki Kres czasów Marzena Rogalska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kres czasów
Marzena Rogalska Wydawnictwo: Znak Cykl: Karla Linde (tom 2) literatura piękna
Karla Linde (tom 2)
Znak
2021-05-10
2021-05-10

Wyróżniona opinia i

Kres czasów

przeczytanych książek 966 napisanych opinii 755

Drugi tom o wiele bardziej wciągający :)
Przed Karlą Linde stoją coraz poważniejsze decyzje.
Ambitna i niebywale ciepła postać. Stawia pierwsze kroki daleko od kraju na angielskiej prowincji. Uczy się samodzielności. Świat stoi przed obliczem wojny. Nadchodzą trudne czasy dla społeczeństwa. W tym wszystkim nie brakuje jednak czasu na wątek romantyczny. Nie mogę doczekać się kolejnego domu.
Przyjemny styl i naprawdę bardzo dobrze się to czyta.

Drugi tom o wiele bardziej wciągający :)
Przed Karlą Linde stoją coraz poważniejsze decyzje.

Pani Marzena Rogalska dla mnie jest mistrzynią w pisaniu powieści, które akcje toczą się przed wojna i podczas wojny.
Czytając książki Pani Marzeny sprawiają że nie można od nich się oderwać.
Polecam.

Czytając książki Pani Marzeny sprawiają że nie można od nich się oderwać.
Polecam.

Drugi tom jeszcze lepszy od pierwszego. Styl Rogalskiej jest ciepły, otulający, wciągający. Losy Karli prawdopodobne, czytelnik nie ma poczucia wymyślonej historii. Nie mogę się doczekać odkrycia dalszego ciągu historii.

1978

Zaskoczenie, ta część była dużo lepsza niż pierwsza. Dużo lepiej mi się ją czytało, a losy Karli w Londynie, wciągnęły mnie i sprawiły, że od razu musiałam sięgnąć po trzecią część serii.
To część, która pokaże nam losy Karli u progu II Wojny Światowej. Jest dużo emocji, miłości, lęku i strachu, Jedno jest pewne, Karla musi szybko dorosnąć i mierzyć się z wielką historią.

Niestety nie udało mi się poczuć klimatu tamtych czasów, jak to było w przypadku pierwszego tomu. Czyta się dobrze, język jest lekki i przyjemny. Książka jednak momentami jest nudna, a główni bohaterowie, Karla i Emil , jak dla mnie zbyt wyidealizowani.

Odrobinę lepsza niż część pierwsza, trochę więcej się dzieje. Nadal jednak główni bohaterowie, Karla i Emil to postacie wyidealizowane, aż wręcz nierealne.

Jestem nadal w zachwycie, Pani Marzeno szacun, nie wiedziałam, że Pani tak pisze. Muszę się szybko rozejrzeć za trzecią częścią

Trochę wyidealizowane losy Karli podczas pobytu w Anglii. Jednak naprawdę dobrze , szybko się czyta.

"Kres czasów" to drugi tom serii "Karla Linde" Marzeny Rogalskiej od @wydawnictwoznakpl Karla po zdaniu matury wyrusza w świat. Najpierw są to wakacje w Paryżu a następnie Anglia. Zamieszkuje tam u Dorothy, która kiedyś była jej guwernantką a teraz jest jej przyjaciółką. Dziewczyna spędza beztrosko czas na zabawie i spotkaniach w doborowym towarzystwie, ale to co miało sprawiać jej przyjemność powoli staje się stratą czasu. Jak na swój wiek, jest bardzo dojrzała i sposobem myślenia przypomina swojego ojca Emila. Bardzo za nim tęskni, jak również za Jankiem, który skradł jej serce. Czy dziewczyna odnajdzie się w nowym miejscu i nowej rzeczywistości? Muszę przyznać, że coraz bardziej mnie wciąga ta historia. Karla to świetna, mądra, młoda dziewczyna, która ma poukładane w głowie. Wie co w życiu ważne i nie skupia się na drobnostkach. Tego właśnie nauczył ją ojciec, który kocha córkę ponad wszystko. W tej części poznajemy trochę bardziej Emila i jego historię, która jest bardzo ciekawa i Intrygująca. Jest to świetna saga rodzinna osadzona w widmie zbliżającej się wojny. Polecam gorąco i zabieram się za czytanie kolejnego tomu.

Dziś kolejna odsłona porywającej historii z Karlą Linde w roli głównej.
Tym razem, naszą bohaterkę spotykamy tuż po zdanej maturze. Spędza czas w Paryżu oraz w Anglii, gdzie zamieszkuje w pięknej, luksusowej posiadłości. Kiedy jednak dłużej przebywa wśród angielskiej arystokracji, przekonuje się, że nie wszystko złoto co się świeci. Tajemnice, intrygi i charaktery pozostawiające wiele do życzenia, otwierają oczy Karli na ten z pozoru piękny światek. Uczucie do Janka nie wygasa a wręcz staje się coraz intensywniejsze. Tymczasem Europa stoi na krawędzi konfliktu zbrojnego, który wystawi dziewczynę na ciężką próbę.

Lubię powieści, które toczą się w dwudziestoleciu międzywojennym, gdyż mają niesamowity klimat. Stare dworki czy pałace mają w sobie tajemniczość, która bardzo mnie fascynuje. Autorka potrafi w mistrzowski sposób przenieść nas w tamte czasy i oddać ich atmosferę. Świetne portrety głównych bohaterów, powodują iż powieść po prostu się chłonie, pomimo, że nie ma w niej zwrotów akcji. Podobała mi się także, relacja Karli z ojcem, z którym łączy ją silna więź i który jest jej przewodnikiem w życiu. Końcówka powieści jest bardzo dramatyczna, więc z niecierpliwością będę czytać kolejny tom.

Dziś kolejna odsłona porywającej historii z Karlą Linde w roli głównej.

• Biblioteka
  • Literatura piękna