Wyprzedaż snów

Marzena Rogalska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Wyprzedaż snów (tom 1) Seria: Kolory życia literatura obyczajowa, romans
Edipresse
Wyprzedaż snów (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Kolory życia

Na początku podchodziłam do książki dosyć sceptycznie, generalnie pochłaniam raczej kryminały, ale ostatnio potrzebowałam jakiejś czytelniczej odmiany.

To prawda, ja również odniosłam wrażenie, że wszystkie marzenia przyjaciół Agaty spełniły się bez najmniejszego problemu jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, co wydaje się bardzo naciągane, ale postać Agaty od...

Wciągająca historia. Książka przeczytana za jednym podejściem.

Książka opowiada o grupie przyjaciół ich marzeniach planach rodzinach. Wszystko spaja postać Agaty głównej bohaterki. Chociaż zakończenie bezbłędnie przewidziałam gdzieś po przeczytaniu 1/3 książki gorąco polecam te lekturę .

Książka z nierealną fabułą, ale to nie ujmuje jej geniuszu. Jest po prostu piękna, wręcz baśniowa, jak Kraków. Agata to nie istota ludzka a raczej Anioł, który zamieszkał na ziemi i został obdarzony smutkiem, lękiem, bólem, ale i niebywałą intuicją.
Dodatkowy atut książki to miejsce akcji: Kraków, który już zawsze będzie mi się kojarzył z magią.
Polecam przeczytanie tej...

Książka bardzo wciągająca. Lekko napisana. Wiele osób ocenia ją jako zbyt wyidealizowaną. Na początku też tak uważałam. Książka ma natomiast inny przekaz, by wierzyć w siebie oraz swoje marzenia. Na pewno sięgnę po kolejne dzieła tej autorki. Polecam serdecznie :)

Agata – główna bohaterka książki - jest kobietą, która wróciła do Krakowa po ośmiu latach nieobecności. Wyjechała i pozostawiła wszystko – przyjaciół, których lubiła, wspomnienia i marzenia. Niestety, jej życie nie potoczyło się tak, jak chciała. Mąż okazał się być człowiekiem bezwzględnym, miała, co prawda, dobrą pracę, ale postawiła wszystko na...

Jako drugie czytadło w między czasie w wakacyjny weekend. Miałam napisać ,że trochę infantylna i przelukrowana ,ale zakończenie wzbudzające emocje chociaż ewidentnie pod drugą część

Książka łatwa w odbiorze. Historia grupy znajomych na zakrętach życiowych. Takie wakacyjne czytadło (w dobrym tego słowa znaczeniu) z, w sumie, pozytywnym zakończeniem. Na każdego, na końcu ciężkiej drogi, czeka coś miłego. Wzięłam się za tę książkę nie mając żadnych oczekiwań i weszła bez oporów (no czasem przewróciłam oczami...). Zawsze mogło być gorzej!

Z całą sympatią do autorki, którą szczerze lubię i szanuje, ale książkę oceniam naprawdę słabo. Fakt, jest momentami przesłodzona, lecz mnie po prostu nudziła. Może kiedyś sięgnie po drugi tom, jednak na razie, się na to nie zanosi.

Ta książka jest tak przesłodzona i pełna nieprawdopodobnych splotów zdarzeń, że ociera się o obyczajowe fantazy ;) Główna bohaterka wraca po ośmiu latach do Krakowa, z którego wyjechała bez słowa pożegnania. Nie ma grosza przy duszy
(a potem się dowiadujemy, że na koncie ma 2000 dolarów, hmm, rzeczywiście marnie :) ). Dawni przyjaciele się skrzykują, meblują jej...

Dyskusje

• 2018