Wyzwanie czytelnicze LC

Cykl: Wilk (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
młodzieżowa, fantasty
Bezimienna

Kontynuacja powieści "Wilk". Margo Cook oraz Max Stone mają nadzieję, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – nie interesują się już poczynaniami bohaterów. Margo nie czuje działania wilczej szczepionki, a Ivette powoli powraca do zdrowia. Nagle w spokojnej leśnej okolicy pojawiają się ślady...

Kontynuacja powieści "Wilk".

Nagle w spokojnej leśnej okolicy pojawiają się ślady brutalnych morderstw, przywodzące na myśl atak dzikiego zwierzęcia. Czy stoi za tym Instytut, czy może jakiś wilk? Jaki sekret skrywa Aki? Dlaczego mimo ostrzeżeń policji krąży nocami po lesie? I z jakiego powodu Max nagle zaczyna się zmieniać? Margo ponownie będzie musiała stawić czoło mrocznej stronie Wolftown.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.2018

źródło okładki: Wydawnictwo W.A.B.2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Margo i Max wreszcie mają spokojne życie. Do czasu, aż w lasach zaczyna grasować potwór, który zabija wszystko, co spotka na swojej drodze. Co dziwniejsze, Margo zaczyna mieć bardzo realistyczne sny związane z tą kreaturą. A w stadzie Maxa pojawiają się niepokoje - zwłaszcza gdy chłopak zaczyna się zachowywać agresywnie. Czy Instytut ponownie miesza się w życie nastolatków-wilków, choć miał już tego nie robić? Czy Wolftown nie jest już bezpieczne?

Druga część mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła - nie sądziłam, że jeszcze tyle się może wydarzyć! Tajemniczy potwór grasujący nocą po lesie, nowa wkurzająca koleżanka - Carol, irytujący Carlos zadurzony w Margo, dziwne sny głównej bohaterki, niepokojące zachowanie Maksa i wiele, wiele innych rzeczy dodało tej opowieści fajnego kopa. I uwielbiam poczucie humoru Katarzyny Miszczuk! Nie mówiąc już o tym, że zakończenie po prostu rozwaliło mnie na łopatki - nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji! Przez to bardzo bym chciała, żeby...

kama100 | 2017-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Skoro przeczytałam "Wilka" to musiałam przeczytać też drugą część tzn "Wilczycę" i nie żałuję. "Wilczyca" wciągnęła mnie jeszcze bardziej. Jestem pełna podziwu dla autorki, która w tak młodym wieku potrafiła stworzyć całkiem przyjemną lekturę. Polecam przyjemna powieść i ciekawy epilog.

Hooligan-Hernandez | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Książka ta mnie czasami wkurzała o ile mogę powiedzieć że książka może wkurzać ;) Na pewno jest lepsza od pierwszej części "Wilk" . Irytowało mnie co chwila powtarzane zdanie " Świat jest jednak piękny" itp. Niby książka ciekawa ale mnie jednak jakoś nie przekonała. Nie można porównać "Wilka" ani "Wilczycy" do genialnych książek tej samej autorki Ja, diablica , anielica i potępiona. "Wilka" zaczęłam czytać z myślą że będzie tak samo świetny jak reszta jej książek no ale niestety . Jednak z wiekiem Katarzyna coraz lepiej pisała choć nie powiem wielki szacunek do autorki która w wieku 15 lat napisała książkę :)

vampireheart | 2018-10-12
Przeczytana: 02 września 2018

Po niezbyt udanej lekturze "Wilka" Katarzyny Bereniki Miszczyk przyszedł czas na drugi tom serii, czyli "Wilczycę". Posiadając już pewne informacje o bohaterach oraz stylu autorki, do książki podeszłam odrobinę niechętnie, ale wiedząc, czego mogę się spodziewać.

Margo może w końcu odetchnąć - zaczęły się wakacje, nie musi wstawać na sobotnie treningi pływania, przestali interesować się nią nawet pracownicy Instytutu, którzy prowadzą eksperymenty na młodzieży, a podana przez nich wilcza szczepionka nie uaktywniła się. Niebawem jednak wraca szkoła, a w tym samym czasie w okolicy zaczyna dochodzić do brutalnych morderstw. Wszystko wskazuje na atak dzikiego zwierzęcia. Czy to któryś z wilczych przyjaciół dziewczyny?

Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. Między "Wilkiem", a "Wilczycą" istnieje ogromny przeskok, jeśli chodzi o styl autorki. Od razu czuć chociażby odrobinę...

Angelika Lachór | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014
ZARAZA | 2014-05-02
Przeczytana: kwiecień 2014

"Wilczyca" była troszkę lepsza od pierwszej części, ze względu na to, że więcej się działo. Liczyłam na to, że poziom pisania trochę się podniósł, ale niestety na tym polu wiele się nie zmieniło. Powieść jest dość ciekawa, lekka i przyjemnie się ją czyta. Taka na poprawienie samopoczucia, czy na chwilowe oderwanie się od codzienności, ale nie jest ani wyjątkowa i dość źle napisana.

Grafitowa_ | 2010-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2010

Musiałam przeczytać tę książkę. Poprzednia mnie niesamowicie wciągnęła i tutaj było identycznie.

Nie mogłam się od niej oderwać. Akcja, napięcie.

Szkoda, że książka jest przewidywalna. Ja bym na końcu wprowadziła jakiś zwrot akcji. Ale przymknęłam na to oko.

Max jest moim ulubionym bohaterem. Cieszę się, że nie zawsze był tutaj idealny. To jest wielki plus.

Ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Zauważyłam, że językowo nastąpiła poprawa. Autorka pisała już bardziej dojrzalej.

Z epilogu stwierdziłam, że musi być kontynuacja i nie mogę się jej doczekać.

I wreszcie będzie się coś działo w Polsce. Dobrze, że autorka wreszcie przeniesie książkę na ziemie ojczyste.

Czytaanna | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Wilk" mi się podobał,ale moim zdaniem "Wilczyca" jest dużo lepsza. Jest więcej ciekawszych akcji,które dodają książce dramaturgii i trzyma czytelnika w niepewności do samego końca.
Mimo że to powieść młodzieżowa to bardzo fajnie się ją czyta.
Brawa dla autorki za swoją wyobraźnię i napisaniu tak fajnej serii, którą bardzo polecam czytelnikom w każdym wieku.

Absurdalna | 2011-01-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Przeczytana dwukrotnie! (grudzień 2010 | sierpień 2013)

Powieść ujęła mnie faktem, że wbrew wszelkim pozorom, które głównie stwarza tytuł i pierwsze strony, nie nawiązuje jedynie do wilków, a zwyczajnie mówi o problemach młodych ludzi, gdzie pewien horror przenika w codzienność.
Uważam, że atutem tej książki jest to, iż pisana jest językiem młodzieżowym, dzięki temu nie powstaje bariera między autorem, a nastolatkiem, który jest czytelnikiem. Zazdroszczę młodej pisarce talentu i wyobraźni.
Zgadzam się z poprzednikami, od książki ciężko jest się oderwać poprzez niezwykle rozbudowaną akcję i napięcie.
Pozdrawiam i polecam. ;)
Ulubiony cytat: "Czy was też tak strasznie wkurzają optymiści?
Chodzi taki dookoła ciebie i ciągle się uśmiecha,
a ty masz ochotę go udusić."

Snieznooka | 2018-09-24

Chętnie powróciłam do Wolftown pełna ciekawości, czym tym razem zaskoczy mnie autorka. Miasto nadal ma swoje tajemnice i jest równie niebezpieczne, jak w pierwszej części. Instytut ciągle aktynie działa, naszych bohaterów czeka ponowne starcie z jego pracownikami. Wybory, których trzeba dokonać nie nalezą do łatwych, jak się ułoży życie Margo i Maksa, czy uda im się zbudować trwały związek, czy chwilowe problemy sprawią, że posypie się jak domek z kart? Jesteście ciekawi? Zapraszam do lektury.

„Teraz dotarło do mnie, dlaczego Max i inni metalowcy są z reguły tacy milczący. Oni po prostu nie chcą rzucać się w oczy. Zrobiło mi się ich żal. Mogli być sobą tak naprawdę tylko we własnym towarzystwie.”

Życie bohaterów z pozoru zaczęło wracać do względnej normalności, bo w końcu, czy bycie wilkiem można odczuwać, jak coś normalnego? W pierwszej części opowieści pt. „Wilk” Margo został wstrzyknięty zmutowany gen, który sprawia, że człowiek zyskuje niesamowite zdolności, zmieniając się w...