Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Margo i Max wreszcie mają spokojne życie. Do czasu, aż w lasach zaczyna grasować potwór, który zabija wszystko, co spotka na swojej drodze. Co dziwniejsze, Margo zaczyna mieć bardzo realistyczne sny związane z tą kreaturą. A w stadzie Maxa pojawiają się niepokoje - zwłaszcza gdy chłopak zaczyna się zachowywać agresywnie. Czy Instytut ponownie miesza się w życie nastolatków-wilków, choć miał już tego nie robić? Czy Wolftown nie jest już bezpieczne?

Druga część mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła - nie sądziłam, że jeszcze tyle się może wydarzyć! Tajemniczy potwór grasujący nocą po lesie, nowa wkurzająca koleżanka - Carol, irytujący Carlos zadurzony w Margo, dziwne sny głównej bohaterki, niepokojące zachowanie Maksa i wiele, wiele innych rzeczy dodało tej opowieści fajnego kopa. I uwielbiam poczucie humoru Katarzyny Miszczuk! Nie mówiąc już o tym, że zakończenie po prostu rozwaliło mnie na łopatki - nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji! Przez to bardzo bym chciała, żeby...

kama100 | 2017-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Skoro przeczytałam "Wilka" to musiałam przeczytać też drugą część tzn "Wilczycę" i nie żałuję. "Wilczyca" wciągnęła mnie jeszcze bardziej. Jestem pełna podziwu dla autorki, która w tak młodym wieku potrafiła stworzyć całkiem przyjemną lekturę. Polecam przyjemna powieść i ciekawy epilog.

Hooligan-Hernandez | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Książka ta mnie czasami wkurzała o ile mogę powiedzieć że książka może wkurzać ;) Na pewno jest lepsza od pierwszej części "Wilk" . Irytowało mnie co chwila powtarzane zdanie " Świat jest jednak piękny" itp. Niby książka ciekawa ale mnie jednak jakoś nie przekonała. Nie można porównać "Wilka" ani "Wilczycy" do genialnych książek tej samej autorki Ja, diablica , anielica i potępiona. "Wilka" zaczęłam czytać z myślą że będzie tak samo świetny jak reszta jej książek no ale niestety . Jednak z wiekiem Katarzyna coraz lepiej pisała choć nie powiem wielki szacunek do autorki która w wieku 15 lat napisała książkę :)

Angelika Lachór | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014
ZARAZA | 2014-05-02
Przeczytana: kwiecień 2014

"Wilczyca" była troszkę lepsza od pierwszej części, ze względu na to, że więcej się działo. Liczyłam na to, że poziom pisania trochę się podniósł, ale niestety na tym polu wiele się nie zmieniło. Powieść jest dość ciekawa, lekka i przyjemnie się ją czyta. Taka na poprawienie samopoczucia, czy na chwilowe oderwanie się od codzienności, ale nie jest ani wyjątkowa i dość źle napisana.

Grafitowa_ | 2010-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2010

Musiałam przeczytać tę książkę. Poprzednia mnie niesamowicie wciągnęła i tutaj było identycznie.

Nie mogłam się od niej oderwać. Akcja, napięcie.

Szkoda, że książka jest przewidywalna. Ja bym na końcu wprowadziła jakiś zwrot akcji. Ale przymknęłam na to oko.

Max jest moim ulubionym bohaterem. Cieszę się, że nie zawsze był tutaj idealny. To jest wielki plus.

Ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Zauważyłam, że językowo nastąpiła poprawa. Autorka pisała już bardziej dojrzalej.

Z epilogu stwierdziłam, że musi być kontynuacja i nie mogę się jej doczekać.

I wreszcie będzie się coś działo w Polsce. Dobrze, że autorka wreszcie przeniesie książkę na ziemie ojczyste.

Absurdalna | 2011-01-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Przeczytana dwukrotnie! (grudzień 2010 | sierpień 2013)

Powieść ujęła mnie faktem, że wbrew wszelkim pozorom, które głównie stwarza tytuł i pierwsze strony, nie nawiązuje jedynie do wilków, a zwyczajnie mówi o problemach młodych ludzi, gdzie pewien horror przenika w codzienność.
Uważam, że atutem tej książki jest to, iż pisana jest językiem młodzieżowym, dzięki temu nie powstaje bariera między autorem, a nastolatkiem, który jest czytelnikiem. Zazdroszczę młodej pisarce talentu i wyobraźni.
Zgadzam się z poprzednikami, od książki ciężko jest się oderwać poprzez niezwykle rozbudowaną akcję i napięcie.
Pozdrawiam i polecam. ;)
Ulubiony cytat: "Czy was też tak strasznie wkurzają optymiści?
Chodzi taki dookoła ciebie i ciągle się uśmiecha,
a ty masz ochotę go udusić."

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym względem znacznie różnią się od innych ludzi, nie pozwalają czytelnikowi odetchnąć ani na chwilę. Sensacja dynamicznie splata się z thrillerem medycznym. Elementy horroru przenikają świat sennego amerykańskiego miasteczka. Ale to nie bogactwo gatunkowe czy fabularne czyni tę książkę wyjątkową. Sprawia to postać głównej bohaterki Margo, której osobowość, poczucie humoru słabość do dzikich zwierząt tworzą piorunującą mieszkankę. Wilczyca jest kontynuacją wydanej 3 lata temu powieści Wilk. W obu książkach młoda autorka po mistrzowsku zmierzyła się ze światem własnej wyobraźni, a stworzony przez nią cykl ma szansę stać się równie wielkim hitem jak bestsellerowa saga Stephanie Meyer.

No i mamy...

Luelle | 2010-01-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Podeszłam do tej książki z rezerwą.
Ale się pomyliłam.
Wilczyca jest genialna. Choć nie czytałam 1 części to wszystko zrozumiałam.
Polecam.

kasandra_85 | 2013-10-08