Ray Kroc. McDonald’s. Od przedstawiciela handlowego do milionera

Okładka książki Ray Kroc. McDonald’s. Od przedstawiciela handlowego do milionera Kinga Kosecka
Kinga Kosecka Wydawnictwo: Łukasz Tomys Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Łukasz Tomys Publishing
2018-01-01
2018-01-01
mcdonalds biznes

Okładka książki Oszczędzanie. Poradnik w 100% praktyczny Kinga Kosecka, Mateusz Sawicki
Oszczędzanie. ... Kinga Kosecka, Mate...
Okładka książki Tesla. Narodziny niezwykłej firmy Kinga Kosecka, Renata Pawlak
Tesla. Narodzi... Kinga Kosecka, Rena...
Okładka książki Pierwszy milion. Jak zaczynał Radosław Kotarski, Roman Karkosik oraz twórca firmy Kross Justyna Jaciuk, Kinga Kosecka, Maciej Rajewski
Pierwszy milio... Justyna Jaciuk, Kin...
Okładka książki Najbogatszy Polak Michał Sołowow. Pierwszy milion odcinek siódmy, czyli jak zaczynali Michał Sołowow, oraz twórcy firm Bakoma i Playway. Marek Bernolak, Kinga Kosecka, Maciej Rajewski
Najbogatszy Po... Marek Bernolak, Kin...

Ciekawe, nie tylko dla miłośników Fast Food.

Ciekawe, nie tylko dla miłośników Fast Food.

Cóż, w książce jest sporo informacji, jednak mam wrażenie, że z tego tematu można wyciągnąć znacznie więcej. Mamy tu informacje o tym imperium podane w pigułce. Przyjemna lektura, ciekawa, jednak niewyczerpująca tematu.

Miejsce, które zna każdy, każdy tam bywał, każdy cos jadł. Jedni go kochają inni nienawidzą. Dla nikogo nie jest obojetny.
Ale mało kto zna historię powstania.
Dzięki książce poznajemy historię założyciela.
Pozycja ciekawa, mimo że bardzo chaotyczna, mnóstwo odniesień do innych pozycji

Ale mało kto zna historię powstania.
Dzięki książce poznajemy historię założyciela.
Pozycja ciekawa, mimo że bardzo chaotyczna, mnóstwo odniesień do innych pozycji

Książka bardzo pobieżnie traktuje wiele ważnych etapów życiowych Kroca. Rozdziały są wyrwane z kontekstu przez co próżno szukać chronologii. W samej pozycji widzimy, że są liczne odwołania do innych książek przez co widać, że bazowała ona na innych nie wnosząc żadnej wartości dodanej. Polecam inne pozycje dot. Kroca i jego imperium.

Aż się chce iść do McDonald's po wysłuchaniu tej pozycji. Geniusz tego człowieka jest niesamowity. Bardzo podoba mi się podejście do pieniędzy. To jest moim zdaniem definicja osoby bogatej: nie przywiązuje wagi do błyskotek, eleganckich przedmiotów. Niestety takie tworzenie wielkich rzeczy ma swoje drugie dno i to się powtarza u każdej osoby: rodzina, która jest na ostatnim miejscu.

Bardzo chaotyczna, powtarzanie całych akapitów w każdym rozdziale. Nie poukładane datami tylko skakanie bez sensu.. nie

Fajna książka, napisana prostym językiem. Nie jest fenomenalna, ale zawiera dość sporo ciekawostek, pozwalających poznać lepiej schematy działania Raya Kroca. Dość cienka, więc szybko się czyta.

Książka bardzo dobrze pokazuje początki McDonalda i jednocześnie nie zawiera skomplikowanych ekonomicznych terminów.
Autorka opiera się na kilku źródłach oraz autobiografii przez co można na nią patrzeć jak na obiektywne źródło. Pod koniec trochę moim zdaniem zbytnio szczegółowa, ale myślę że i na to da się przymrużyć oko.
Ogólnie bardzo polecam ludziom, którzy rzeczywiście chcą się więcej dowiedzieć na temat światowego imperium. Książka niedługa i dobrze się czyta.

Ogólnie bardzo polecam ludziom, którzy...

Wedlug mnie super pozycja by dowiedziec sie ogolnej histori powstania sieci MC. Ogromny plus, ze autorka stara sie nie oceniac postaci. Przekazuje fakty, nikt nie jest tylko "ten zly" ani "ten dobry.

Krótka, ale konkretna. Fajna, ale nie jakaś wyjątkowa.

Krótka, ale konkretna. Fajna, ale nie jakaś wyjątkowa.

• Audiobooki

Kinga Kosecka Ray Kroc. McDonald’s. Od przedstawiciela handlowego do milionera Zobacz więcej