Niemcy, Żydzi i folksdojcze

Wydawnictwo: Capital Book
9 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Haczlo

Najnowsza książka Stanisława Michalkiewicza porusza głównie kwestie dekadencji Polskich elit, tych politycznych ale również intelektualnych. Autor pokazuje skąd się bierze degeneracja "przewodników duchowych" i dlaczego za takowych się uważają. Ważnym tematem książki są też obce ingerencje z zewnątrz, próbujące kształtować politykę naszego państwa.

źródło opisu: https://capitalbook.com.pl/pl/p/Niemcy%2C-Zydzi-i-...(?)

źródło okładki: https://capitalbook.com.pl/pl/p/Niemcy%2C-Zydzi-i-...»

Brian | 2018-08-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Nieczęsto zdarza mi się ocenić książkę na maks gwiazdek, ale tym razem po prostu nie było opcji. Często używa się takiego sformułowania "przerost formy nad treścią" i jest to oczywiście stwierdzenie negatywne, ale tym razem forma książki jest tak genialna, że oceniłbym ją wysoko, nawet gdyby treść była mniej wartościowa. Tymczasem tutaj i forma i treść jest na mistrzowskim poziomie.

Tak to już jest, kiedy do walki z rzeczywistością społeczno-polityczną staje sam Pan Stanisław Michalkiewicz. Szkoda, wielka szkoda, że takich osób jak Pan Stanisław jest bardzo mało w polskiej przestrzeni publicznej. Nawet jeśli już się pojawiają, to w tej przestrzeni publicznej (patrz media mainstreamowe) nie ma dla nich miejsca.

To wielka strata, bo Pan Stanisław swoim intelektem i erudycją bije na głowę dużyrne "autorytety moralne" III RP. Książkę "Niemcy Żydzi i folksdojcze" powinni przeczytać zarówno ci, którzy uważają, że o polityce wiedzą wszystko, tak jak i ci, którzy czują się w tej...

Mieko | 2018-09-24
Na półkach: Przeczytane, Publicystyka
Przeczytana: 23 września 2018

Moja druga ulubiona książka pana Stanisława Michalkiewicza (zaraz po "Antyplonizm"). Treść ma wartość wybitnie oświeceniową dla wszystkich tych, którzy czują szóstym zmysłem tą "rzeczywistość podstawioną", w której żyją, a którą kreują mass media, aby trzymać maluczkich w błogiej nieświadomości, jednoczśnie szukają tęgiej głowy, która ich z tego Matrixa wyrwie.
Ja sam błądziłem. Można mnie było śmiało nazwać lemingiem, dopóki nie natrafiłem na pierwszy film z prelekcji pana Stanisława, dobrych osiem lat temu; jakby do bezkresnej ciemni nagle wlało się jaskrawe światło! Logiczność wywodów i humor pana Stanisława są otrzeźwiające. Tak samo jest i z tą książką. Kto jest totalnie zadowolony ze swojej wiedzy na temat Polski i stosunków międzynarodowych, "bo mu tak pani w telewizji powiedziała" niech nie zawraca sobie głowy. Ludziom z otwartym umysłem - gorąco polecam! Obowiązkowo!

Magnat | 2018-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2018

Mistrz slowa,polszczyzny,ironii

Najlepsze piöro Rzeczpospolitej serwuje nam duchowä i intelektualnä uczte.

Geba sie smieje,serce raduje,cialo trzesie ze smiechu....a trzeba przyznac,ze raczej powinno byc smutek na twarzy,serce smuci,cialo drzy ze strachu, bowiem tematy dotyczä kazdego Polaka i sä choc powszechnie znane tragiczne.

Niestety cymbalom postsowieckim,normalnym obywatelom doswiadczajäcym codziennego prania mözgu od prawie wieku ciezko bedzie zmienic tor myslenia i nawet taki gigant intelektu jak PSM nic nie ruszy w betonie.

Wspaniala lektura dopelniajäca cotygodniowe felietony PSM.
Jezyk,sentencje to miodzio.Bez unoszenia sie emocjami i nie obrazajäcymi nikogo fakty codziennych dni ludzi elyt i zycia toczäcego sie wokolo nas.

Podsumowujäc - Za malo Gwiazdek na tä ksiäzke!!! :)

mahuzi | 2018-11-10
Rafał | 2018-11-05