Michalkiewicz - nie bójcie się prawdy

Seria: Biblioteka Wolności
Wydawnictwo: 3S Media
oszum

Wywiad rzeka z najbardziej niepoprawnym politycznie polskim publicystą.

mts | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

Michalkiewicza warto czytać i słuchać, bo jest erudytą, ma ciekawe poglądy i przedstawia je w dowcipnej formie. Ale czy warto przeczytać wywiad-rzekę z nim?
Książka jest nierówna, niektóre rozdziały są bardzo rozbudowane, jak np. ten o Żydach, a niektóre bardzo lakoniczne, ledwie na kilka stron. Temat Unii Europejskiej, kiedy Michalkiewicz wysnuwa bardzo śmiałe tezy, wymagałby dłuższego rozdziału, a nie ledwie kilku kartek. Z kolei wspomniany kilkudziesięciostronicowy rozdział o antysemityzmie i Żydach jest interesujący, inspirujący intelektualnie, a Tomasz Sommer momentami "przegaduje" swojego rozmówcę. Te momenty są najciekawsze.
Oprócz tego irytuje brak jasnego pomysłu na wywiad-rzekę, wątki dotyczące samego Michalkiewicza łączą się z jego poglądami politycznymi, ale nie tworzy to spójnej całości. Do tego w książce dużo jest błędów, nawet w tak podstawowych kwestiach jak numeracja stron w spisie treści, która nie odpowiada rzeczywistej.

Adrian F | 2016-04-18
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Pan Michalkiewicz jest bardzo mądrym człowiekiem, warto więc przeczytać ten wywiad. Tak naprawdę to wydaje mi się, że autor trochę się pogubił, bo tak jakby brakuje w tej książce ładu i składu i tytułowy wywiad jest nieco chaotyczny. Mimo to naprawdę ciekawa pozycja.

Michał Walczak | 2016-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2016

Książka fenomenalna. Przede wszystkim ze względu na Pana Stanisława, który jest niesamowitym erudytą. Przemyślenia SM można czytać i czytać. Jedynym minusem jest chaos panujący w książce i tak jak wspomniała jedna z osób w swojej recenzji nierówne rozdziały.

Matti | 2012-06-28
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Książka zachęcająca do poszerzenia wiedzy o IIIRP.
Polecam

yoniwolf | 2017-04-19