Cold-Hearted Rake

Okładka książki Cold-Hearted Rake Lisa Kleypas
Okładka książki Cold-Hearted Rake
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Avon Cykl: Ravenels (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ravenels (tom 1)
Avon
2015-10-27
2015-10-27

Książka opisana dość topornie, miałam nadzieje że będzie miała podobny flow do innej serii autorki. Naprawdę przemęczyłam to dzieło.

Mam dziwną słabość do tej autorki, na co dzień nie czytam, ale jak wsiąknę to po kolei kilka na raz. Schemat ten sam niby w każdej części, wiesz czego się spodziewać, ale bohaterowie przyjemni, zabawni, na totalny reset książka ok.

"– Od­po­wied­nie słowa mogą skrę­po­wać sku­tecz­niej niż łań­cuch. Wma­ni­pu­lu­jesz ją w to, nie zwa­ża­jąc na jej uczu­cia."

Pierwszy tom sagi Ravenels, po który sięgnęłam oczywiście dzięki Kasi @corkaksiegarza #12książekw12miesięcy.
Do tej pory myślałam, że nie dam ramy się wkręcić w jakieś romanse. A tu pyk! Zaskoczyło i to mocno.

Nie było idealnie, bo początek mnie trochę znużył. Ale z każdą kolejną stroną akcja nabiera rozpędu i ciężko ją zatrzymać, szczególnie wtedy kiedy na horyzoncie pojawia się czarujący mężczyzna - Devon Ravenel. Niby rozpustnik i hulaka, ale z jakimś planemna życie. Bo przecież rozkochiwanie w sobie niewiast, jakimś planem jest...
Mamy też Kathleen, wdowę która nie zdążyła się nacieszyć swoim małżeństwem.
Dwa odległe bieguny w teorii nie powinny w żadnen sposób się połączyć. Na początku Kathleen jest podejrzliwa, z czasem się to zmienia, ale czy na tyle, by dała się ujarzmić jakiemuś hrabiemu?

Pozostawię to bez odpowiedzi. Może ktoś sam będzie chciał się przekonać, jaka jest.

Nie było idealnie, bo początek...

Lisa Kleypas była pierwszą autorką po którą sięgnęłam w celu zgłębienia dzieł romansu historycznego. To Ona sprawiła, że zakochałam się w tej dziedzinie literatury. Najbardziej szanuję Ją za to, że mimo napisania tylu dzieł w tej tematyce żadna historia się nie powtarza, nie są to tzw. "odgrzewane kotlety".
Pierwszy tom sagi RAVENELS bardzo mnie zaciekawił i poruszył, zwłaszcza moja wyobraźnia mi podpowiada, że powieść o 3 siostrach może przysporzyć mi wiele radości przy czytaniu. Dodatkowo uwielbiam ten moment gdy mogę się oderwać od rzeczywistości i poznać troszkę historii, jak było kiedyś. To zupełnie inny świat niż ten dzisiejszy, miło się o tym czyta.

Bardzo lubię takie klimaty. Przyjemnie się czytało.

Bardzo lubię takie klimaty. Przyjemnie się czytało.

Zgrabnie skrojona intryga, typowy historyczny romans, nietuzinkowi bohaterowie, wielkie namiętności. Dobrze się czyta. Niezbyt oryginalny czasoumilacz. Polecam.

Lisa Kleypas nigdy nie zawodzi. Biore sie za 2 tom :)

Lisa Kleypas nigdy nie zawodzi. Biore sie za 2 tom :)

Postanowiłam zrobić "powtórkę" z sagi rodziny Ravenel - zwłaszcza, że dostałam ostatnią część. Podoba mi się styl pisania pani Lisy Kleypas i nie zawiodłam się do tej pory na żadnej pozycji. Tu pokazany nie za szybko rozwijający się romans ale co bardzo mi się podobało - świetne pokazanie postaci drugoplanowych. Ogólnie świetny wstęp do następnych części.

Lisa Kleypas wydała już sporo pozycji, których treści są możliwe do poznania na polskim rynku. To wszystko sprawia, iż już teraz warto jest zainteresować się ,,Nieczułym rozpustnikiem”.

Powieść skupia się na miłości, która miała połączyć wdowę z hulaką, rozpustnikiem i kochankiem, który odziedziczył właśnie hrabiowski tytuł. Choć nie było to doskonałym rozwiązaniem, nowy właściciel postanowił nie sprzedawać posiadłości. Dodatkowo między nim a wdową zaczęło cis iskrzyć.

Miałam okazję przeczytać kilka wcześniejszych książek tej zagranicznej autorki. ,,Nieczuły rozpustnik” także zainteresował mnie do tego stopnia, że od razu po otrzymaniu przesyłki postanowiłam poświęcić czas jego lekturze. Jest to jedna z tych lżejszych pod względem fabuły pozycji, na którą warto jest zwrócić uwagę w wolnym czasie w czytelniczym planie dnia.

Podobało mi się poprowadzenie fabuły w taki sposób, że co jakiś wychodziły na jaw nowe fakty. Jej zakończenie także okazało się całkiem melancholijne. W tym wydaniu nie brakuje także opisów życia części pobocznych bohaterów.

,,Nieczuły rozpustnik" Lisy Kleypas to wydanie do przeczytania w kilka godzin. Mimo jego objętości ja zapoznałam się z nim błyskawicznie.

"Nieczuły rozpustnik" to jedna z tych powieści, która samodzielnie jest raczej poprawna, ale nie wywołuje zachwytu. Za to jako część całego cyklu, stanowi znakomitą podbudowę do kolejnych książek o Ravenelach.

Sam wątek romansowy nie wyrwał mnie z butów, może dlatego, że niekoniecznie polubiłam główna bohaterkę. Kathleen momentami przywodziła mi na myśl starą, zdewociałą ciotkę, z bzikem na punkcie przyzwoitości. Najchętniej urządziłaby życie wszystkim dookoła, nie bacząc na ich pragnienia. Zdecydowanie nie jest to "mój" typ bohaterki. Devon- standardowo, nawrócony hulaka, który postanowił po raz pierwszy wziąć za coś odpowiedzialność. Ciekawsza postać od Kathleen, chociaż momentami trochę irytująca.

Najmocniejszą stroną tej opowieści jest wszystko, co dzieje się na drugim planie. Fragmenty związane z pozostałymi członkami rodziny Ravenel, posiadłością itd. czytało mi się z największą przyjemnością. Zalążek drugiego wątku romantycznego, który zostanie rozwinięty w drugiej części serii, dostarczył mi o wiele więcej emocji niż relacja głównych bohaterów.

Jako romans, oceniłabym na 6/10. Ma swoje momenty, ale nie porywa- a tego oczekuje od dobrego romansu. Jako początek sagi- wg mnie mocne 8, świetnie wprowadza w świat Revenelów. Więc całościowo wychodzi 7, polecam- ale zdecydowanie bardziej osobom, które mają zamiar przeczytać kolejne części.

• Romans historyczny