Winter Brides
pochłaniacz

Grudniowa panna młoda, Denise Hunter Kiedy Layla O’Reilly i Seth Murphy publicznie ogłaszają swoje zaręczyny, ona robi to tylko po to, by przekonać ważnego gracza na rynku, że obraca się w odpowiednich kręgach. Seth od lat skrycie podkochuje się w Layli, tyle że ona nigdy nie okazała mu zainteresowania. Dla Layli ta romantyczna iluzja jest szansą na uratowanie kariery. Dla Setha – okazją, by...

Grudniowa panna młoda, Denise Hunter
Kiedy Layla O’Reilly i Seth Murphy publicznie ogłaszają swoje zaręczyny, ona robi to tylko po to, by przekonać ważnego gracza na rynku, że obraca się w odpowiednich kręgach. Seth od lat skrycie podkochuje się w Layli, tyle że ona nigdy nie okazała mu zainteresowania. Dla Layli ta romantyczna iluzja jest szansą na uratowanie kariery. Dla Setha – okazją, by wreszcie zdobyć jej serce.

Styczniowa panna młoda, Deborah Raney
Powieściopisarka Madeleine Houser urządza sobie tymczasowe biuro w lokalnym pensjonacie, by uciec od rozpraszających prac remontowych we własnym domu. Nigdy nie widziała właściciela willi, jednak odkąd codziennie wymieniają ze sobą liściki, rozkwita między nimi niezwykła przyjaźń. Maddie wkrótce zakochuje się w tajemniczym gospodarzu – choć prawdopodobnie jest mężczyzną wiele lat od niej starszym…

Lutowa panna młoda, Betsy St. Amant
Kiedy Allie Andrews ucieka z kościoła w dniu własnego ślubu, ma na sobie suknię, którą przekazują sobie z pokolenia na pokolenie kobiety w jej rodzinie… A każda z nich ma za sobą nieudane małżeństwo. Allie kocha Marcusa, ale boi się, że powtórka błędów popełnionych przez jej rodzinę jest jej przeznaczeniem. Kiedy kilka miesięcy później oboje nieoczekiwanie zostają wkręceni w organizację wesela przyjaciół, Allie i Marcus odkrywają, że ich wspólna historia jeszcze się nie skończyła.

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

virgo123 | 2019-04-12
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2019
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie, może dlatego, że przypadkowo widziałam film i dlatego ciągnęło mnie do tej części bardziej, niż do kolejnych, ale okazało się, że jednak film mi się podobał bardziej ;) Ale następne opowiadania, które są tutaj zawarte, też mi się podobały, troszkę mniej, ale były ciekawe i wciągające ;)

Czasami dobrze jest chwycić jakieś romansidło i odpocząć przy num. Pomimo, że zakończenia możemy bardzo szybko się domyśleć. ;)
W książce "Panny Młode. Zima" dostajemy trzy historie opowiadające o zimowych ślubach. Więc iście zimowy klimat w krainie ślubów, przygotowań i stresu związanego ze stanięciem przed ołtarzem naszych głównych bohaterek.

DENISE HUNTER "Grudniowa panna młoda"
W tej historii poznajemy Layle O'Reilly i Setha Murphy. Layle przeżywa zerwane zaręczyny oraz to, że jej były narzeczony żeni się z jej znienawidzoną kuzynką. A do tego zapraszają ją na ślub. W ostatniej chwili przyjaciel, który miał być jej partnerem na uroczystości odwołuje swój udział z powodu choroby. Wtedy pojawia się Seth, który proponuje jej swoje towarzystwo jako stary przyjaciel. Dziewczyna pomimo urazy za historię z przeszłości przyjmuję propozycję mężczyzny. Nawet nie wie jak ta decyzja zmieni relację między nimi.
Jest to naprawdę piękna historia i przede wszystkim odgrywana chyba w...

kokardka | 2019-01-22

Tak na prawdę ostatnio nie miałam czasu na czytanie stąd był mój wybór właśnie tej książki. Ta książka to zbiór kilku opowiadań o miłości. Żeby wybrać te historie skusiła mnie również okładka. Bo przecież ładna okładka ładniej wygląda na półce. Jednak te historie warto wybrać nie dla okładki, a dla fabuły. ' Panny Młode - Zima ' to pierwsza książka z całego cyklu. Uważam, że zima to idealna pora roku, by rozpocząć miłosną opowieść, którą rozgrzeje nasze serca. A te trzy wybrane opowiadania są jeszcze lepszą obietnicą na kolejne części. Każda autorka ma swój niepowtarzalny styl, po którym czuć, że chce się więcej, że zachodzą pewnego rodzaju zmiany. Uważam także, że zima to na prawdę to ta pora roku, w której warto troszkę się rozgrzać i przypomnieć sobie jakie to uczucie mieć znów motyle w brzuchu. Bardzo polecam te historie, a za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Dreams.

Kasia | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Przyjemna lektura.
Trzy opowiadania o różnych perypetiach ślubnych. Lekka , optymistyczna, Polecam!

Trzy historie miłosne,trzy wspaniałe,świetne autorki.
Z przyjemnością czytałam tą książkę z pierwszego cyklu "Rok Ślubów" panny"zaskakuje,rozweseliła i urzekła mnie lektura,z super humorem napisana.
Cudna okładka,śliczna,wciągająca powieść chwytająca za serce.

Maromira | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Strasznie nierówne są te opowiadania. Zaczyna się świetną i ciepłą historyjką Denise Hunter (po której dłuższą opowieść zamierzam wkrótce sięgnąć), która idealnie oddaje klimat świąt. Historia rozpisana na miesiąc styczniowy ma dobrą i humorystyczną pierwszą połowę, zaś kiepskawą część drugą. Zaś trzecie opowiadanie - związane z walentynkami - jest po prostu kiepskie. Brak w nim zarówno klimatu, jakiejkolwiek wiarygodności (pozostałe dwie choć trochę się starały), jak i chemii między bohaterami.

No ale ta mini antologia ma to do siebie, że opowiadania są w miarę krótkie - mniej więcej po 100 stron, do tego, czego by nie mówić o ich jakości, to wszystkie są lekkie i przyjemne. Tak więc nawet jeśli samo opowiadanie jest takie sobie, to wielkiej szkody nie ma - fabuła ucieknie bardzo szybko.

Tak czy inaczej - ciekawy pomysł. Z pewnością przeczytam całą serię, ponieważ historyjki są króciutkie, sympatyczne, a do tego dają szansę na odkrycie nowych autorek.

Panny młode - Zima to piękny zbiór trzech opowiadań w malowniczej scenerii w czasie zimy o przygotowaniach do ślubu, napotkanych rozterkach na tej drodze oraz miłości. Każde z opowiadań dedykowane jest na dany miesiąc. Grudniowa panna młoda opowiada historię o wymyślonych zaręczynach Layli oraz Setha. Ona zrobiła to po to, aby zdobyć wymarzoną pracę, natomiast Seth od lat potajemnie podkochuje się w dziewczynie. Podczas dekoracji domu na świąteczną wystawę poznają się na nowo i odkrywają rzeczy, których wcześniej do siebie nie dopuszczali. Co takiego ich połączy ? I dlaczego noszą w sobie ból, cierpienie i skrywaną miłość ? Styczniowa panna młoda przedstawia nam losy powieściopisarki Madeleine oraz profesora Arthura, który wykłada literaturę na uniwersytecie. Maddie na czas remontu w swoim domu przenosi się do pensjonatu Arthura, aby pisać w ciszy i spokoju swą książkę. Co takiego się wydarzy, gdy dwoje ludzi wreszcie się ze sobą pozna ? I ostanie opowiadanie jakie znajdziemy w tej...

Bursikowa | 2018-06-18
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Po raz pierwszy w tej serii miałam poczucie, że poziom opowiadań jest bardzo zróżnicowany. O ile opowieści o Pannie Młodej grudniowej (8/10) i styczniowej (8/10) były naprawdę bardzo dobre i wciągające o tyle styczniowa (3/10)mnie troszkę znudziła i usypiała.

Ale skupię się na pozytywach :)

Grudniowa Panna Młoda była bardzo energiczną, pełną życia i fajnych postaci opowieścią. Zabierając się za tę książkę miałam w głowie, że może jednak poczytam coś innego - lepszego... Ale ta historia sprawiła, że jednak ucieszyłam się z dokonanego przeze mnie wyboru :)

Lutowa Panna Młoda zmusiła mnie do kilku przemyśleń w związku z moim małżeństwem, które wyszły jak najbardziej na plus. Tu też akcja szybko i żywo ciągnęła do przodu i żal było, że tak prędko trzeba było żegnać głównych bohaterów.

W ogólnym rozrachunku polecam.

Moya | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Zbiór opowiadań...książki, których raczej unikam i naprawdę bardzo rzadko po nie sięgam... "Zimowe panny młode" są to 3 odrębne opowiadania .
Bohaterami pierwszego (grudniowa panna młoda) jest Seth i Layla.
Ona jest porzuconą panną młodą a on przyjacielem pana młodego. Stają się parą w dość niezwykłych okolicznościach...
W "styczniowej pannie młodej" bohaterami są Arthur i Maddie. Ona jest pisarką a on.. "starszym" panem, który udostępnia jej swój pensjonat by mogła w ciszy pracować nad nową książką.
Ich historia jest utkana pomiędzy garstką pomyłek i niedomówień.
Bohaterami ostatniego opowiadania (lutowa panna młoda) są Marcus i Allie . Ona zajmuje się odrestaurowywaniem mebli, on samochodów.
Sprawy się komplikują gdy ona ucieka sprzed ołtarza.
Obydwoje wiedzą,że ich uczucia nie można tak po prostu wymazać ale czy zechcą je odrestaurować? ....
Co mogę powiedzieć o samej książce... na pewno każde z tych opowiadań ma swoje plusy i minusy ( minus - np.w pierwszym opowiadaniu...

katala | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Powiedziałabym, że Panny młode – Zima są dosyć nierówne. Bardzo ciepło i sympatycznie w pierwszej opowieści, lekko nudno i niekiedy nijako w drugiej, i w sumie nie wiem jak do końca w trzeciej. Trzy krótkie historie o miłości, których zadaniem było pewnie ogrzanie serc czytelników. Czy się udało? Przyznać muszę, że choć żadnych płomieni nie widziałam, to pojawiał się uśmiech na mojej twarzy. Krótkie, szybkie, niezobowiązujące, w sumie do zapomnienia. Pewnie nawet bardziej szybszego niż dłuższego, ale wydaje mi się, że zadanie zostało spełnione. W szaleństwie ostatnich temperatur, nawału obowiązków wszelakich, znakomicie można było się przy Pannach młodych zrelaksować, odpocząć i odciąć od zwykłej głupoty dnia codziennego.
Dla zabieganych całkiem niezła pozycja, nawet jeśli tylko na chwilę czy moment. Z największym naciskiem na historię pierwszą.