Prawdziwy skandal

Okładka książki Prawdziwy skandal Caroline Linden
Okładka książki Prawdziwy skandal
Caroline Linden Wydawnictwo: Amber Cykl: Skandale (tom 2) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Skandale (tom 2)
Romans Historyczny [Amber]
It Takes a Scandal
Amber
2019-02-05
2014-01-01
Aleksandra Januszewska, Beata Horosiewicz

Całkiem przyjemna książka, momentami trochę się wlokła, ale bardzo nadrabiała poczuciem humoru. Można przeczytać, ale serii kontynuować nie będę.

Ciekawa, inna historia. Zabawna, dobra szare zimowe dni.

Ciekawa, inna historia. Zabawna, dobra szare zimowe dni.

Cudowne, choć jak dla mnie nie pogardziłabym dodatkowym rozdziałem lub może dwoma

Świetna książka, warto przeczytać...

Świetna książka, warto przeczytać...

To druga pozycja tej autorki po która sięgnęłam. Nie żałuję. Co prawda nic nie wnosi na dłuższą metę ale jest świetną odskocznią od mocniejszych książek.

Początkowo powieść mnie nudziła, wydawała mi się taka nijaka, bez ciekawej fabuły. Gdzieś mniej więcej w połowie akcja się nieco rozkręciła i później już było ok.

Abigail panna z dobrego domu oraz dobrą reputacją, jak przystało na owe czasy także z porządnym posagiem. Dziewczyna idealna do małżeństwa
Sebastian w złej sytuacji finansowej i z jeszcze gorszą reputacją, do tego wszystkiego z ranami wojennymi.

Ona we wszystkich widząca coś dobrego, nie zważająca na plotki...
On samotnik, zamknięty w sobie, bez przyjaciół....

Dwa różne światy, mieszkają przez płot, ale obydwoje pragną miłości, lecz do niej draga dla tych dwojga jest nie łatwa

Ona we wszystkich widząca coś dobrego, nie zważająca na plotki...
On samotnik, zamknięty w sobie, bez przyjaciół....

Dwa różne...

ILTB :)) x10

ILTB :)) x10

Abigail wraz z rodziną przeprowadzają się na lato do nowego domu na wsi. Posiadłość jest otoczona lasami i graniczy z Montrose Hill, którego właściciel jest mizantropem okrytym niesławą. Nowy sąsiad intryguję Abigail. Dziewczyna czuję silny pociąg do Sebastiana Vane, co jest całkowicie odwzajemnione.

Abigail jest bogatą młodą damą. Miła i sympatyczna dziewczyna. Bardzo podobają mi się jej relacje z siostrą Penelope. Dziewczyny są ze sobą bardzo blisko. Penelope nieustannie coś kombinuje, przez co wielokrotnie wpadła w kłopoty. Jest to bardzo interesująca postać z wielkim potępiałam i spodziewam się, że któryś z przyszłych tomów będzie dotyczył właśnie jej. Wracając do Abigail, muszę powiedzieć, że dziewczyna nie wierzy w pomówienia i woli samy wyrobić sobie o kimś opinie, co jest chwalebne zważywszy na uwielbienie do plotek w tamtych czasach. Sebastian, jest mężczyzną, który odniósł rany na wojnie, przez co kuleje, stracił majątek przez ojca. Ogrom niepochlebnych plotek zmusiły go do wycofania się z życia publicznego. Okrutność ludzka i żerowanie na czyimś nieszczęściu jest tu widoczna gołym okiem. Zdarzyło się nawet, że zapłakałam na losem tego nieszczęśliwego mężczyzny. W całej historii pojawia się ten drugi. Nie przepadam za trójkątami, lecz tutaj było to tylko chwilowe i bardzo ekscytujące. Sam konkurent również jest godny uwagi i odgrywa istotną rolę.

Przez całą książkę przewija się temat pewnego Pamfletu, krótkiego opowiadania o nazwie „Pięćdziesiąt twarzy grzechu”. Książeczka jest trudna do zdobycia, lecz Abigail wraz z Penelope są zdeterminowane by poznać nowe erotyczne historie niejakiej Constance. Element ten dodał wiele humoru oraz namiętności. Pomimo pompatycznych spotkań i herbatek poza salonami bohaterowie zachowują się prawie normalnie i swobodnie, dzięki czemu książkę czyta się niezwykle przyjemnie.
Akcja książki toczy się w XIX wieku, styl nie jest szczególnie stylizowany na minioną epokę. Pojawiają się oczywiście elementy strojów oraz przedmiotów, które wyszły z użycia, lecz czyta się bardzo przyjemnie i szybko, dzięki lekkiemu stylowi autorki. Akcja jest wyważona, brak długich opisów a dialogi wciągają.

„Prawdziwy skandal” to romans historyczny i rzadko sięgam po ten gatunek. Książka trafiła do mnie przez przypadek i okazała się cudownym zaskoczeniem. Z pewnością wrócę do serii, kiedy będę miała ochotę na dobry romans. Książka ma w sobie wiele namiętności a seks jest ujęty w subtelny sposób, lecz gorące momenty również są! Przy tej książce miło spędziłam czas, więc polecam.
4+/6

Abigail jest bogatą młodą damą. Miła i sympatyczna dziewczyna. Bardzo...

Druga część z serii "Skandale" Caroline Linden. Erotyk historyczny. Nie każdy lubi, niektórym się dłuży. Mi przypadł do gustu, bardzo lubię romanse historyczne, są subtelniejsze w opisach niż Erotyki, a mimo to wywołują podobne emocje :)

"Prawdziwy Skandal" jest o Abigail Weston - przyjaciółce bohaterki z "Pięćdziesiąt twarzy grzechu". Ta część jest smutniejsza, a to za sprawą głównego bohatera i jego przeszłości. Rzadko płaczę czytając książki, a tu mi łezka umknęła. Urzekła mnie, ale jak wyżej to kwestia gustu.

Seria "Skandale":
1. Pięćdziesiąt twarzy grzechu