Nieczuły rozpustnik

Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Ravenels (tom 1) literatura piękna
Cold-Hearted Rake
Ravenels (tom 1)
literatura piękna
Janusz Ochab
romans romans historyczny Anglia

Uuu, prawdziwy romans historyczny według moich skromnych kryteriów.
Zetkniemy się w nim, ze wszystkim co los może w życiu przynieść.
Mamy ciekawe i burzliwe dialogi, poczucie humoru, nietuzinkowych bohaterów, ciekawostki życia folwarcznego , rozwój gospodarki, poznajemy sekrety bielizny damskiej i męskiej;) gorące uczucia, niektóre dopiero kiełkujące.
Miłość i romans.

Lisa Kleypas była autorką, dzięki której pokochałam romanse historyczne. Do tej pory wszelkie jej powieści pochłaniałam jak gąbka wodę. Jednak niestety w przypadku Nieczułego rozpustnika czegoś zabrakło. Sam styl jest cudowny jak zawsze, jednak fabuła jest mocno przewidywalna i najzwyczajniej nudna. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z cyklu, jednak muszę przyznać, że...

Bohaterami są Devon Ravenel i Kathleen Trenearale ale oprócz nich poznajemy galerię różnych nieprzeciętnych postaci. Książka napisana lekko, z rozmachem, bez zahamowań i barwnie. Fabuła zabiera bas do XIX wiecznej Anglii, dając odczuć realia ówczesnego życia. Jest w niej miłość, pożądanie, namiętności ale też pasja i dążenie do spełnienia marzeń. Czyta się ją świetnie od...

Jak zwykle świetna, ta seria mega mi się podoba, czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

Dobrze czasem przeczytać coś co się dzieje lekko. Lubię przenosić się w historyczne tło i podoba mi się kiedy różnice społeczne się niby zacierają a ludzie postawieni przed nowymi wyzwaniami zmieniają się na lepszych. Ciekawa relacja bohaterów i wizja ratowania majątku. Oraz branie odpowiedzialności za innych. Taka na poprawę humoru. Znośne czytadło.

SPOILER

Mam jedno pytanie. Dlaczego, każda ale to każda bohaterka tego typu książek musi być dziewicą! Nawet wdowa! Przecież to jakiś absurd. Ogólnie cały wątek z Teo mocno naciągany.
Ciężko było mi zaangażować się w fabułę i zżyć z bohaterami.

To był jeden z gorszych i nudniejszych romansów historycznych jakie przeczytałam, a przeczytałam ich naprawdę wiele.
Bardzo mało było Kathleen i Devona, dlatego ich relacja nie rozwinęła się tak, jakbym tego chciała. Natomiast o wiele za dużo było wątków z Helen i Ryhs'em, w końcu to nie był jeszcze czas ich historii.
Książkę męczyłam tydzień, bardzo kiepska.

Lisa Kleypas znana jest z romansów historycznych. „Nieczuły rozpustnik” stanowi pierwszą część nowego cyklu autorki „Ravenels”.
Akcja książki rozgrywa się w Anglii. Devon Ravenel dziedziczy zadłużony majątek, gdy jego kuzyn ulega śmiertelnemu wypadkowi, spadając z konia. Na początku jedyna myśl jaka mu się nasuwa i w czym popiera go jego młodszy brat Weston, to sprzedaż...

„Nieczuły rozpustnik” to romans historyczny, którego akcja rozgrywa się w 1875 roku w Anglii. Głównymi bohaterami są Devon Ravenel, który odziedziczył niespodziewanie tytuł hrabiowski i mocno upadający majątek - oraz – Kathleen Trenear, żona poprzedniego właściciela rezydencji, obecnie młoda wdowa.

Już dawno nie czytałam romansu historycznego, który by mnie nie nudził...

Na półkach: , , , , ,

Książki Lisy Kleypas są jak narkotyk i nie pierwszy raz tak mam, że gdy wpadnę na nią to żywię się jej książkami jak wampir krwią.

Lecz mimo wszystko "Nieczuły rozpustnik" okazał się być dość oporny. Nie mogłam wejść w ten świat, nie potrafiłam złapać tego bakcyla i książka przeleżała jakiś czas, pozostawiona na około 50 stronie.

I nadszedł ten czas...
Nie powiem, że...