Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci

Okładka książki Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci
Michał Wójcik Wydawnictwo: Znak Literanova historia
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2018-07-30
Data 1. wyd. pol.:
2018-07-30
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324048175
Tagi:
Treblinka Obóz Holokaust bunt II wojna światowa
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
220 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
30
30

Na półkach: ,

Treblinka. Obóz śmierci. Powierzchnia ok. 20 hektarów. Cel: wymordować w jak najkrótszym czasie jak najwięcej ludzi. Udało się. W czasie działania obozu, tj. od maja 1942 r. do listopada 1943 r. wymordowano prawie milion ludzi.
Ale jak to było możliwe, skoro obsługa obozu to zaledwie 30-40 Niemców i Austriaków oraz ok.90-120 wachmanów „Ukraińców” ( w większości sowieckich jeńców wojennych, którzy przeszli na stronę niemiecką).
Kolejni komendanci obozu mieli jasno postawiony cel. Stworzyć „miasto idealne”, w którym wszystko ma być wygodne, estetyczne, pasować do siebie po to by ułatwić wykonanie planu. By szybko i sprawnie zrealizować plan tzw. Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.
Jednak potrzebowali do tego pomocy więźniów, wybranych spośród tłumów ludzi, którzy przyjeżdżali kolejnymi transportami. Głównie młodych mężczyzn i fachowców, którzy docelowo też byli skazani na śmierć.
Nielicznym udało się przeżyć, i dzięki ich relacjom możemy się dowiedzieć jak działała ta fabryka śmierci. I mimo doznanego upodlenia i wycieńczenia znaleźli się wśród nich tacy, którzy odważyli się pomyśleć o buncie, a przede wszystkim o zemście na oprawcach.
Książka tym ciekawsza, że nie mówi tylko o samym buncie, ale także sięga dalej. Mówi o dalszych losach tych, którym udało się uciec i przeżyć, o stosunkach polskiej ludności wobec uciekinierów. A także o roli AK w tym wydarzeniu, tak różnie przedstawianej i interpretowanej przez historyków i uczestników ówczesnych wydarzeń.
Jak zawsze autor, Michał Wójcik daje nam dawkę niesamowitej historii, pełnej detali i ciekawostek. Ale też analizuje i zestawia ze sobą fakty, zostawia miejsce do namysłu.
Fantastyczna okazja by dowiedzieć się o tym mało znanym fakcie historycznym.

Treblinka. Obóz śmierci. Powierzchnia ok. 20 hektarów. Cel: wymordować w jak najkrótszym czasie jak najwięcej ludzi. Udało się. W czasie działania obozu, tj. od maja 1942 r. do listopada 1943 r. wymordowano prawie milion ludzi.
Ale jak to było możliwe, skoro obsługa obozu to zaledwie 30-40 Niemców i Austriaków oraz ok.90-120 wachmanów „Ukraińców” ( w większości sowieckich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    393
  • Przeczytane
    279
  • Posiadam
    90
  • Teraz czytam
    12
  • Historia
    8
  • 2019
    6
  • Historyczne
    5
  • 2018
    5
  • II wojna światowa
    4
  • E-book
    4

Cytaty

Więcej
Michał Wójcik Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne