Do piekła i z powrotem

Okładka książki Do piekła i z powrotem Tomasz Czarny
Okładka książki Do piekła i z powrotem
Tomasz Czarny Wydawnictwo: Dom Horroru horror
horror
Dom Horroru
2018-05-13
2018-05-13
9788395020148
horror piekło

Okładka książki Bracia w hardcorze Patryk Bogusz, Tomasz Czarny, Edward Lee, Marcin Piotrowski
Bracia w hardc... Patryk Bogusz, Toma...
Okładka książki Scary100challenge2 Dagmara Adwentowska, Radosław Marcin Bartz, Aleksandra Bednarska, Sylwia Błach, Patryk Bogusz, Tomasz Czarny, Maks Dieter, Alicja Gajda, Artur Grzelak, Paweł Jakubowski, Dawid Kądziela, Maciej Klimek, Jarosław Klonowski, Aleksandra Knap, Emilia Kolosa, Alicja M. Kubiak, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz jr, Małgorzata Lewandowska, Jakub Luberda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Dominika Maniecka, Paweł Mateja, Wiktor Matyszkiewicz, Anna Musiałowicz, Jacek Pelczar, Rafał Pietrzyk, Joanna Pypłacz, Adam Raglan, D.A. Recki, Magdalena Anna Sakowska, Małgorzata Sanchez, Krzysztof Szabla, Maciej Szymczak, Dominika Vicente, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica, Klaudia Zacharska
Scary100challe... Dagmara Adwentowska...

Nie wiedziałam się czego spodziewam się po tej książce i jak mam być szczera to naprawdę pozytywnie się zaskoczyłam. Nie jest to lekka książka ale wciąg w swój mroczny świat. Bardzo mnie zaintrygował koncepcja przedstawienia piekła

#czytamirecenzuję

#czytamirecenzuję

Początek, kiedy poznajmy stan psychiczny Niewierskiego, po stracie żony i z młodziutką córką na oddziale onkologicznym - świetnie napisany. Robi się gęsto i duszno z rozpaczy.
Niestety później wjeżdża banał. Tym są dla mnie sceny "dzikiego i brutalnego" seksu oraz te groteskowo wręcz krwawe. Obraz piekła, szatana/diabła/Lucyfery i jej sług - to raczej diabły z okładek płyt heavy metalowych, bo nawet nie blackowych, kapel.
Horror ekstremalny - dla mnie to raczej twórczość Sablika a nie horror klasy B czy opowieści rodem z bibliografii Guya "Gucia" Smitha.

Tomasz Niewierski miał w życiu wszystko. Dobrze prosperującą firmę, piękną i kochającą żonę i cudowną córkę Małgosię. Jednak z jakiegoś powodu los się od niego odwrócił. Najpierw w wypadku zginęła jego żona, a teraz córka walczy o życie z powodu nieuleczalnej choroby. Mężczyzna jest na skraju załamania nerwowego. Sprawę pogarsza jeszcze fakt, że w malignie dziecko opowiada niestworzone historie o Strażnikach Dusz, którzy przychodzą by zwiastować jej wieczność w piekle. Początkowo nie ma powodu, by wierzyć jej słowom, ale to aż szybko zmienia. Wysłannicy piekieł wkrótce odwiedzają Tomasza, proponując mu układ. Jeśli przejdzie trzy próby, mała Małgosia wyzdrowieje. Ten nie zastanawia się długo, nie wiedząc że wymyślone przez Strażników Dusz zadania pozbawią go wkródce resztek człowieczeństwa.
Szczerze powiedziawszy "Do piekła i z powrotem" trochę mnie rozczarowała. Jeśli słyszę hasło " horror ekstremalny", to spodziewam się raczej czegoś na maksa krwawego, ochydnego i w każdym calu obrzydliwego. Fakt, niektóre sceny erotyczne były mocno ekstremalne, ale jak dla mnie nie dość. Jeśli chodzi o fabułę to zdecydowanie za mało się tam dzieje. Do połowy akcja skupia się wokół depresji głównego bohatera. Samo zakończenie też mnie nie powaliło na kolana. Jeśli miałabym do czegoś porównać tą książkę to do "Piekielnego miasta" Edwarda Lee z tą różnicą, że tu jest więcej seksu.
Podsumowując, dla normalnych czytelników horrorów "Do piekła i z powrotem" będzie ok, ale horrorowe freaki mojego pokroju mogą być trochę zawiedzione.

Pomysł na fabułę niezły, nie powiem, ale z wykonaniem autorowi trochę już gorzej poszło. Przyjemnie się to czyta, jednak książka sprawia wrażenie nierównej, szczególnie jej druga część odstaje, czy ja wiem... Stylistyką? Warsztatem? Miałem takie wrażenie, że wszystkie trzy części były pisane w jakichś większych lub mniejszych odstępach czasu, co też wpłynęło na ich jakość: trochę zabrakło tej magicznej spójności, chociaż fabuła cały czas się klei. No i nawet jak na horror z piekłem w roli głównej zdecydowanie za dużo cipek ociekających sokami, a za mało krwi i flaków. Chyba że w zamierzeniu miało być to bardziej porno niż horror... Ogólnie jak najbardziej polecam.
Aha, korekta od czasu do czasu dała najwyraźniej ciała (wiem, wiem, to tylko skrzywienie)...

Dość ciekawa książka. Nie ukrywam że początek trochę zniechęca. Miałam myśli, żeby odłożyć nawet ta pozycje . Jednak na szczęście tego nie zrobiłam ponieważ później się rozkrecila . Całość została napisana fajnym językiem, oprócz początku akcja była wartka i krwawa . Na pewno polecam

Fabuła dość wolno się rozwijała. Natomiast gdy się rozwinęła była pełna zwrotów akcji i napięcia. Sam koniec ... WOW... ojciec znika a uratowana córka zostaje sama. Dobre.
7 gwiazdek, bo mnie nie porwała od początku, a opisy scen drastycznych i erotycznych mogły być dosadniejsze. Czytając miałem wrażenie iż Tomasz Czarny mało dał z siebie. Momentami sądziłem, iż jest to pisane jak opowiadanie, a nie jak powieść.

Do piekła i z powrotem | Tomasz Czarny

W niewyjaśnionych okolicznościach w wypadku samochodowym ginie żona Tomasza Niewierskiego. Niedługo potem jego córka zapada na nieuleczalny nowotwór. Mężczyzna popada w depresję. Niespodziewanie w szpitalu pojawia się dziwna postać, która proponuje Tomaszowi nietypowy układ. Mężczyzna podpisuje pakt w zamian za życie córki. Zmierzy się również z tajemnicą śmierci jego żony.

W debiucie Tomasza Czarnego ciągle brakowało mi nieustannego okrucieństwa, jakie zwykle funduje horror ekstremalny. Wynagradza nam to zatrważająca historia, która zmusza do refleksji. Pomysł wyjściowy jest ciekawy, a całość czyta się wyjątkowo szybko. Powieść mimo swojej formy porusza trudne tematy. Ukazuje, że dla rodzica nie istnieją żadne granice, kiedy w grę wchodzi życie dziecka.

Główny bohater został zbudowany poprawnie i udało mi się z nim w pewien sposób utożsamić. Pozostałe postacie zostały słabo nakreślone. Dialogi wydają się nienaturalne. Można to jednak wybaczyć, biorąc pod uwagę, iż był to debiut autora. Poza niezbyt dopracowaną formą nie ma się do czego przyczepić.

Warto sięgnąć po „Do piekła i z powrotem”. Choć nie jest to wielce wybitna powieść, to gwarantuje udany wieczór.

Do piekła i z powrotem | Tomasz Czarny

Inna twarz autora aczkolwiek również ciekawa. Czytało mi się bardzo sprawnie. Jeśli to jest debiut to aby każdy debiut taki był.

Ilość słabych recenzji pod tą książką, pokazuje jacy ludzie potrafią być małostkowi. Czasem warto poszukać drugiego dna, zanim się oceni, bo można przeoczyć coś ważnego. Od roku śledzę twórczość Tomasza i mimo, że " Do piekła..." nie była moją pierwszą książką, ani najlepszą, 'dałam się zabrać' w otchłań rozpaczy...autora.

Tata zamówił synkowi.Kocham od czasu,do czasu horrory.
Ten był mocny,brutalny.Choc nie tak jak Folk.
Co robić ,kiedy żona nie żyje a córka ma raka ?
Tomek ,trafia w świat.Seksu,przemocy, Piekła.
Pełno tu krwi, zbrodni, zła.
Uwielbiam jak czytam ja przedstawienie Lucyfera jako kobiety , świetne

Tata zamówił synkowi.Kocham od czasu,do czasu horrory.
Ten był mocny,brutalny.Choc nie tak jak Folk.
Co robić ,kiedy żona nie żyje a córka ma raka ?
Tomek ,trafia w świat.Seksu,przemocy, Piekła.
Pełno tu krwi, zbrodni, zła.
Uwielbiam jak czytam ja przedstawienie Lucyfera jako kobiety , świetne

• Horror
  • HORROR
  • Horrory
  • ♡2023
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Do piekła i z powrotem