Cokolwiek zechcesz

Dom Horroru
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Sekrety Tomasz Czarny, John Everson
Sekrety Tomasz Czarny, John...

Okładka książki Nowoczesna niewolnica Patryk Bogusz, Tomasz Czarny
Nowoczesna nie... Patryk Bogusz, Toma...
Okładka książki Leśne ostępy Tomasz Czarny, Marcin Piotrowski
Leśne ostępy Tomasz Czarny, Marc...
Okładka książki Miasteczko Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
Miasteczko Robert Cichowlas, Ł...

Nierówna sklejka, ale ujdzie.

Nierówna sklejka, ale ujdzie.

Dość nierówny, przeciętny zbiór. Pierwsze opowiadanie najlepsze, potem równia pochyła

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/chc33

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/chc33

Nie spodziewałem się, że ten zbiór będzie aż tak dobry. Rzecz jasna, taki rodzaj horroru jaki uprawia Everson, nie jest dla każdego. Abstrahując już od tego, że kolejne opowiadania różnią się od siebie jeśli chodzi o rejony grozy jakie eksplorują, to w wielu ważną rolę ogrywają seksualne perwersje. Dla czytelników, których podobne motywy mierżą, może to być nie do przełknięcia. W moich oczach rzecz dodaje jednak fabule kolorytu, nadając jej interesującego, czasami bardzo zakazanego posmaku.

Raz jeden Everson wędruje w rejony horroru prawdziwie ekstremalnego i opowiadanie, w którym to się dzieje jest naprawdę mocne, ale autor potrafi też wykreować świetny klimat innymi środkami. Jego groza jest różnorodna, czasem zahacza o okultyzm, innym razem o klasyczny animal horror. A to nie wszystko co "Cokolwiek zechcesz" ma do zaoferowania.

To był mój pierwszy kontakt z pisarstwem Johna Eversona, ale z pewnością nie ostatni. Btw, ocena jest może ociupinkę zawyżona, ale niedużo. To naprawdę godna uwagi pozycja.

Cokolwiek chciałem,dostałem.Czytałem na czytniczku ,moje niunio kochane .
Ten horror,mocne. Musiałem robić sobie przerwy .Bo ilość makabry tu duża.Brr.

Cokolwiek chciałem,dostałem.Czytałem na czytniczku ,moje niunio kochane .
Ten horror,mocne. Musiałem robić sobie przerwy .Bo ilość makabry tu duża.Brr.

"Fiołkowa laguna" - b.dobry animal horror.

"Fiołkowa laguna" - b.dobry animal horror.

Było to moje pierwsze I na pewno nie ostatnie spotkanie z autorem . Muszę przyznać że zostalam pozytywnie zaskoczona . Każde z tych opowiadań było inne, a jednocześnie utrzymane na mniej więcej równym poziomie. Może jedno było słabsze , ale resztę czytało się bardzo dobrze . Nie ukrywam , że autor nie oszczędzal mnie momentami , przez co czytało się całość jeszcze lepiej . To bardzo dobry, ciekawy zbiór kilku historii które jak najbardziej polecam

Jestem fanką prozy Johna Eversona i nie zawiodłam się również w tym przypadku. Jest mrocznie, jest duszno , jest perwersyjnie. Co kto lubi.... Polecam

Zawsze kiedy dopiero co skończę książkę z gatunku horroru ekstremalnego to mam mieszane uczucia i nie do końca potrafię stwierdzić czy mi się podobała, czy też nie, bo ciężko to określić w przypadku tematów w nich poruszanych. Jednak w przypadku zbioru opowiadań Eversona takiego problemu mieć nie będę.

Każde z 5 niedługich opowiadań pokazuje pióro autora z nieco innej, jednak wciąż dobrej strony. Przykładowo, znajdziemy tutaj historię nastolatków, którzy wybierają się na rajską wyspę chcąc spędzić czas we własnym towarzystwie, pokręconego seksualnego trójkąta, który nie jest tym, czym się wydaje czy mężczyzny, który nie może pogodzić się ze stratą rodziny. Tytułowe opowiadanie "Cokolwiek zechcesz" to jazda bez trzymanki w którym bohaterowie posuwają się coraz dalej w swoich dzikich seksualnych fantazjach.

Najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie - Zagon ciał, które przedstawia detektywa starającego się dotrzeć do klubu NightWere, gdzie organizowane są seksualne imprezy. Historia ta nawiązuje do innej książki autora, którą w przyszłości z pewnością przeczytam.

Język, pomysły i narracja poszczególnych opowiadań mnie do siebie przekonały. Opisy, nawet te ekstremalne są napisane w pewien subtelny sposób przez co książkę czyta się szybko. Biorąc pod uwagę jej objętość to lektura na jeden wieczór. Mimo że to było moje pierwsze spotkanie z autorem to jestem pewny, że nie było ono ostatnie.

Każde z 5 niedługich opowiadań pokazuje pióro autora z nieco innej,...

Marna podróbka Grahama Mastertoona i ordynarne słownictwo lub nieudolne tłumaczenie.

• Horror
  • 2017

Dodaj cytat z książki Cokolwiek zechcesz