Ta małpa poszła do nieba

Seria: Nowy Komiks Polski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
komiksy
Wkp

cwiercfinal KSIĄŻKIWIERSZEOPOWIADANIAKONKURSYSPOŁECZNOŚĆPUBLICYSTYKASKLEP granice.pl Książki Ta małpa poszła do nieba (6022983) - Gosia Kulik - Książka, recenzja, streszczenie Okładka książki - Ta małpa poszła do nieba Ta małpa poszła do nieba Gosia Kulik Wydawnictwo: inne Data wydania: 2018-05-10 Kategoria: Komiksy ISBN: 9788364638862 Liczba stron: 144 Dodał/a książkę: elibri Ocena: 0...

cwiercfinal
KSIĄŻKIWIERSZEOPOWIADANIAKONKURSYSPOŁECZNOŚĆPUBLICYSTYKASKLEP
Okładka książki - Ta małpa poszła do nieba Ta małpa poszła do nieba
Gosia Kulik Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-05-10
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788364638862
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: elibri Ocena: 0 (0 głosów) KUP TERAZoceńdodaj do biblioteczkiDodaj własną recenzjęDodaj własne streszczenie
Nie ma większej tragedii niż śmierć dziecka. Jankowi i Kryśce umiera ukochana córeczka. Świat staje w miejscu. Ale czy ta małpa pójdzie do nieba?

Historia realistyczna a strasznie przy tym absurdalna. Nie uciekając przed purnonsensem i humorem, Kulik stworzyła wstrząsającą opowieść o nas samych.

Gosia Kulik jest absolwentką katowickiego ASP, autorką komiksów ("V"), ilustratorką książek. "Ta małpa pójdzie do nieba" została wyróżniona w Konkursie Stypendialnym Gildia.pl

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

GDYBY JANEK KOZA RYSOWAŁ "TYTUSA"

Wydawnictwo Komiksowe milczało długi czas. Od kiedy we wrześniu 2017 roku wydało całkiem udany album "Tam, gdzie rosły mirabelki", nie ukazała się żadna nowa publikacja z logo wydawcy. Aż do dziś, bo właśnie na księgarskie półki trafiły dwa nowe komiksy. Pierwszym z nich jest kolejne dzieło Spella, autora pamiętnych "Przygód Stasia i złej nogi", drugim ten właśnie album - "Ta małpa poszła do nieba", realistyczno-absurdalna opowieść o stracie, utrzymana w typowej dla współczesnego komiksu polskiego manierze.

Janek to dobry fachowiec, wszystko naprawi, ale w życiu mu się nie poszczęściło. Wraz z żoną nie mógł mieć dzieci, adoptowali więc małpę Małpgosię, jednak doszło do wypadku. Nożyczki, chwila nieuwagi i tragedia gotowa. Zrozpaczeni rodzice musieli zabrać córkę do weterynarza, nawet nie pochowali jej w poświęconej ziemi. Teraz ciągle zmagają się z bólem po starcie i przytykami ze strony ludzi. Czy ich życie kiedykolwiek wróci do normalności? Co...

Aleksandrrra | 2018-08-11
Na półkach: Przeczytane, Komiks