Tajemnica Ossendowskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwa ALFA
Sygryda

Globtrotter, myśliwy i naukowiec.Zarazem powieściopisarz, dramaturg i reportażysta. Ponadto człowiek, który otarł się o służbę wywiadowczą i próbował działalności politycznej. Słowem bujna postać, rzec możnaby renesansowa, tyle że przeniesiona w najbardziej burzliwy okres dwudziestego stulecia i w niektóre z bardziej burzliwych zakątków współczesnego świata. Ossendowski. Nazwisko to nie mówi prawie nic przeciętnemu czytelnikowi młodego pokolenia w Polsce i już niewiele temu w wieku średnim. Ossendowski to przede wszystkim symbol wielkiego sukcesu literackiego i to nie tylko wśród spragnionej egzotyki publiczności polskiej.

źródło opisu: opis okłądkowy

Sygryda | 2018-04-25