Wielkie safari Antoniego O. Kim był Antoni Ferdynand Ossendowski?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1757-4
biografie, podróże, retro
Wiedenka

Antoni Ferdynand Ossendowski to barwna postać międzywojnia. Z wykształcenia chemik, z zamiłowania podróżnik, z talentu pisarz. Odwiedził wiele krajów i kontynentów, przede wszystkim jednak pisał cieszące się ogromnym powodzeniem na całym świecie, a będące efektem jego wojaży, książki. Po II wojnie skazany został na zapomnienie za zbyt ostrą krytykę rewolucji sowieckiej (podczas której omal sam nie zginął). Jego życie owiane było tajemnicą, którą Witold Michałowski stara się odkryć.

PatrycjaP | 2016-11-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane