Wielkie safari Antoniego O. Kim był Antoni Ferdynand Ossendowski

Okładka książki Wielkie safari Antoniego O. Kim był Antoni Ferdynand Ossendowski
Witold Stanisław Michałowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
2004-01-01
2004-01-01
8320717574
biografie podróże retro

Michałowski jest jedynym biografem Ossendowskiego, życiorys pisarza opisał w czterech książkach: "Tajemnica Ossendowskiego" wydane w Kanadzie w 1990, "Ossendowski Podróż przez życie", "Wielkie safari Antoniego" i częściowo w "Testament Barona" z 1977 roku. Biograf nie podaje niestety przypisów ale bazuje na zbadanych materiałach zawartych w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Yorku, dossier Ossendowskiego i innych. Wszystkie książki różnią się jedynie detalami. Generalnie są napisane na zasadzie kopiuj - wklej. Aby stworzyć kompletny życiorys należy uważnie przestudiować wszystkie i skleić z nich całość ( co zajęło mi kilka miesięcy )

Dodaj cytat z książki Wielkie safari Antoniego O. Kim był Antoni Ferdynand Ossendowski