Freja

Cykl: Freja (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Freya
Bezimienna

Pierwszy tom trylogii, kolejne części w 2019 roku. Ekscytująca seria o starożytnej bogini miłości we współczesnym świecie. KIM JEST FREJA? Freja jest mitem. Jest legendą. W okresie swojej świetności była nordycką boginią miłości, seksualności, magii, piękna, wojny i śmierci. Dowodziła armiami i podbijała królestwa. Była kochana, szanowana i czczona. Lecz czasy się zmieniły i stała się...

Pierwszy tom trylogii, kolejne części w 2019 roku.

Ekscytująca seria o starożytnej bogini miłości we współczesnym świecie.

KIM JEST FREJA?

Freja jest mitem. Jest legendą.

Lecz czasy się zmieniły i stała się historią. Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka, aż ktoś znowu w nią uwierzy.

Czy Freja XXI wieku znów znajdzie wyznawców, okazję do zaistnienia i zdobycia sławy?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/freja/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/freja/

Cobenove_love | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Freja bogini miłości, płodności, wojny i poległych. Przez lata stara się nie rzucać w oczy. Przybiera imię Sara i zaszywa się w szpitalu psychiatrycznym. W pewnym momencie staje przed wyborem - musi dołączyć do tajemniczej organizacji albo zostanie zabita. Jak wiadomo każdy z nas chce żyć. Sara zatem wybiera pierwszą opcję. Z tym, że nie jest do końca przekonana do działań organizacji i podchodzi do tego z dużym dystansem. Wraz z Nathanem, przyjacielem śmiertelnikiem, opracowują pewnie plan... Jaki? Musicie koniecznie się sami przekonać.
Jak dla mnie książka bardzo dobra. Zestawienie mitologii i fantastyki daje świetne połączenie. Czyta się szybko, wciąga, a i cała historia jest interesująca. Wiele się dzieje, nie można się nudzić. Sara i jej przyjaciele tworzą bardzo fajną grupę, która przypada do gustu od samego początku i tworzy niepowtarzalny klimat w całej powieści. Jest zabawnie ale i smutno. Są chwile pełne akcji i napięcia - "co za chwilę się wydarzy". Autor pokazał...

To pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam. Do lektury tym razem nie zachęcił mnie opis na okładce. Przekonał mnie fragment powieści zamieszczony na stronie wydawnictwa. Po samym opisie skojarzyłabym to dzieło z romansem. Freja to bogini między innymi miłości, a także wojny i śmierci. Jest główną bohaterką, nazywa się Sara Vanadi, ale mówią na nią Freja. Na początku mieszka w szpitalu dla umysłowo chorych. Potem z niego ucieka, żeby zacząć nowe życie. Zdobywa potrzebne dokumenty i pracę w wesołym miasteczku. Towarzyszy jej przyjaciel o imieniu Nathan. Obydwoje zostają porwani. Ona jest zmuszona współpracować z firmą o nazwie Finemdi. Co z tego wyniknie? Jakie będą dalsze losy bogini?
Na pewno będą zaskakiwać. Czyta się bardzo dobrze. Polecam fanom świetnych powieści.

„Wiara daje mi siłę, ale zwątpienie ja odbiera. Gdybym powiedziała ci, kim jestem, wtedy wiedziałbyś dokładnie, w kogo nie wierzyć, a ja stałabym się odrobinę słabsza”. (str. 10)
„Teraz, gdy za publiczność...

Angelika | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Freja to nordycka bogini miłości, płodności, urodzaju i wojny, która uważana była za jedną z najpiękniejszych. Kiedyś wielka władczyni i mistrzyni magii, dziś pacjentka w szpitalu psychiatrycznym. Jak się okazuje przez te wszystkie stulecia kult bogini Frei został niemal całkowicie przerwany. Przez co ona sama aktualnie utrzymuje się przy istnieniu za pośrednictwem garstki wierzących jeszcze w nią ludzi. Pomimo swych boskich przymiotów i ekscentryczności potrafiła się przystosować. Dzięki mocom, które jeszcze się w niej tliły mogła naginać ludzką wolę względem swoich potrzeb. To pozwoliło jej przez długi okres pozostać w bezpiecznym miejscu. Personel i pacjenci się zmieniali, podczas gdy jej mijały kolejne lata. Mimo to nie narzekała na swój los, póki mogła cieszyć się dachem nad głową. Podczas kolejnego dnia, bliźniaczo podobnego do poprzednich zostaje poinformowana, że ma niezapowiedzianego gościa. Ciekawość wygrywa z obawami kłębiącymi się w jej głowie i Freja rusza na...

kruczek | 2018-06-15

Moja opinia:

Freja to pierwszy tom mitologiczno-fantastycznej powieści młodzieżowej, która została wydana 26 maja 2018 za pośrednictwem Wydawnictwa Jaguar.

Jej autorem jest Matthew Laurence – kreatywny i twórczy pisarz, zdolny projektant oraz niepoprawny miłośnik gier komputerowych, który uwielbia łączyć swoją ciężką pracę z przyjemnym smakiem literackiej pasji. Jego styl charakteryzuje się niebywałą lekkością, barwnością oraz przeogromną dawką pozytywnej energii, która pobudza nas do efektywnego działania. Dzięki czemu, swoim wiernym czytelnikom ofiarowywuje nie tylko niezapomniane emocje i wrażenia, ale i niebanalne podróże śladami bogatej wyobraźni.

Główną bohaterką książki jest Freja – nordycka bogini miłości, magii i wojny, która swoim nadludzkim wdziękiem oraz nadnaturalną siłą zdobyła w pradawnej Skandynawii nie tylko boską sławę, ale i wielu wyznawców. Kiedyś była silna i odważna, dziś ukrywa swoją wyjątkową tożsamość pod ludzkim imieniem Sara, i to w niewielkim ośrodku...

Czytaczyk | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Uwielbiam mitologię pod każdą postacią. Żeby sięgnąć po jakąś książkę wystarczy mi wiadomość, że jej motywem przewodnim bądź pobocznym jest mitologia. Tak więc, zabierałam się za nią z tym większym podekscytowaniem.

Wow. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Ta książka przerosła moje oczekiwania, a były one naprawdę wysokie, żeby nie było. 😀

Pomysł na fabułę, jak dla mnie, był niesamowicie oryginalny. Wciągnęłam się w fabułę niemalże od pierwszych stron i pochłaniałam treść z zaangażowaniem. Autorka dobrze zrealizowała swój zamysł i cała historia wyszła interesująco. Jest tyle ciekawych sytuacji i pomysłowych rozwojów wydarzeń. Te wszystkie tajemnice i intrygi podsycają napięcie. Wątek romantyczny jest subtelny i delikatny, czego kompletnie się nie spodziewałam. Myślałam, że zdominuje całą historię.Akcja jest dynamiczna, ale zdarzają się momenty, w których pędzi na łeb, na szyję. Są momenty, w których bywa melancholijnie, ale i takie, które bawią.

Z pewnością i czystą...

Freja to świetna książka zapowiadająca bardzo ciekawą serię. Lekki styl autora, interesująca fabuła i bohaterowie, którzy wzbudzają wiele emocji — to wszystko tworzy całość, od której nie sposób się oderwać. Nie mogę się doczekać kolejnych części, mam nadzieję, że i wy się skusicie.

Kosz_z_Książkami | 2018-05-27

Każdy kto zna mitologię nordycką wie kim jest tytułowa Freja z powieści Matthew’a Laurence’a. Znana jako bogini miłości i płodności, była patronką wojny i magii. Uważa się ją za najpiękniejszą i najpotężniejszą z bogiń nordyckich, poświęcono jej wiele miejsca w mitach i legendach, dzięki czemu kult tej postaci był naprawdę ogromny. Wnioskując po jej licznych atrybutach i przymiotach, można odnieść wrażenie, że była niemal równa Odynowi – być może dlatego Matthew Laurence napisał powieść, której główną bohaterką jest nikt inny tylko Freja.

W książce jest to niepozorna dziewczyna ukryta w Ośrodku Leczenia Chorób Psychicznych, gdzie może bezpiecznie żyć nie martwiąc się tym, że ktoś przez przypadek usłyszy, że jest boginią. Bo przecież czy w takim miejscu “drobne” dziwactwa jak bycie mitologiczną legendą nie są na porządku dziennym? W szpitalu żyło się jej wygodnie i spokojnie, miała jedzenie, ubrania, a przede wszystkim było to jedynie miejsce gdzie ludzie w nią wierzyli. Aby lepiej...

Leila | 2018-07-24
Przeczytana: 18 lipca 2018

Sara Vanadi w swych najlepszych latach była starożytną boginią Normanów, boginią miłości, wojny i śmierci - Freją. Jej moc bierze się z wiary, a niestety w XXI wieku trudno jest zdobyć prawdziwych wyznawców.
Przez dziesiątki lat żyła w spokoju, starając nie rzucać się w oczy. Jednak nagle otrzymała ofertę od tajemniczej korporacji: albo dołączy do nich i zyska nieograniczoną moc, albo zostanie zniszczona. Bohaterka nie ma zamiaru decydować się na żadną z tych możliwość i decyduje się na ucieczkę, w której towarzyszy jej przyjaciel - Nathan.
Korporacja zyskuje na sile i jej celem jest podporządkowanie sobie wszystkich boskich istot. Sara postanawia walczyć o swoją wolność...

Zacznijmy od pozytywów, których było mało, ale jednak się pojawiły. Co zasługuje na gromkie oklaski? Postacie. Zostały wykreowane na niezwykle przyjemne i zabawne. Bardzo miło czytało się anegdotki głównej bohaterki, chociaż czasami bywała ona irytująca. Często można było się pośmiać, co jest dużym plusem i...

Katriona | 2018-05-30
Przeczytana: 22 maja 2018

Bogowie żyjący we współczesnych czasach nie mają łatwo – muszą ładnie wyglądać, w końcu obecnie bardziej liczy się twoja powłoka niż wnętrze, znać najnowsze modowe nowinki, sprawnie operować mediami społecznościowymi i najnowszą technologią, a do tego pozyskiwać wyznawców. Bez nich bowiem ich siły są znikome, magia nie ta sama, a nieśmiertelność to bajka. Tylko jak przekonać kogoś do wiary w boga, którego obraz został wypatrzony przez Disneya, Marvela czy DC?
Nie jest to łatwym zadaniem, dlatego ilość ludzkich akumulatorów mocy, znaczy się wyznawców, maleje, przez co nieśmiertelni mają pewne problemy z wykrzesaniem z siebie choć iskierki mocy. Sara postanowiła na dwadzieścia siedem lat zaszyć się w spokojnym, przyjemnym i bezpiecznym miejscu – szpitalu psychiatrycznym. Darmowe wikt i opierunek, niegroźni kuracjusze, do tego nikt nie dybie na jej życie… Choć nie… Raczej nikt nie dybał na jej życie, dopóki bogini nie odwiedził nieznany gość.

Młot Thora? Ja mam swój powab!
Sara, czy...

Sal | 2018-07-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 lipca 2018

Bogini w szpitalu psychiatrycznym? Nordyckie motywy? Powieść zapowiadająca się na pełną humoru? Brzmi dobrze! Zanim zaczęłam czytać Freję, spodziewałam się książki na jeden wieczór: lekkiej, przyjemniej i niewymagającej. Przy okazji miałam nadzieję na coś niebanalnego i ciekawego. Czy faktycznie książka Laurence'a spełniła moje wymagania?

Freja egzystuje w XXI wieku – bo życiem tego nazwać nie można. Ukrywa swoją tożsamość w szpitalu psychiatrycznym, straciła praktycznie całą moc, a do tego nie ma pewności, ile jeszcze wytrwa, ponieważ z każdym kolejnym rokiem bogini traci kolejnych wyznawców. A to właśnie ich wiary potrzebuje, aby przeżyć. Żeby tego było mało, w jej życiu pojawia się tajemniczy mężczyzna posiadający boskie artefakty. Stawia on prostą decyzję: albo zacznie współpracować z organizacją, która przetrzymuje licznych bogów albo zginie.

Historia zapowiadała się naprawdę dobrze. Widać, że autor ma pomysł, nawet jeżeli sama oś fabularna była stosunkowo przewidywalna. Od...