Na krawędzi mroku

Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Cykl: Na krawędzi wszystkiego (tom 2)
Wydawnictwo: IUVI
8 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Bring of Darkness
LubimyCzytać

Drugi tom serii Jeffa Gilesa – porywający, emocjonalny, pełen dramatycznych wydarzeń – sprawi, że czytelnicy poczują się jak na krawędzi wszystkiego… Aby ocalić Zoe i jej rodzinę, Iks zrobił coś nie do pomyślenia – zrezygnował z wolności i wrócił do niewoli na Nizinie. Ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy nie...

Ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy nie doświadczył. Odkrywa również nieznaną sobie przeszłość. Tajemnice, które wychodzą z mroku, mogą pomóc w połączeniu na nowo Iksa i Zoe… lub doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, o co oboje walczą.

„Drapieżna, mroczna, głęboka i romantyczna” – Cassandra Clare
„Mroczny, pełen napięcia thriller fantastyczny, od którego nie mogłam się oderwać przez całą noc” – Melissa de la Cruz
„Marzył ci się mroczny, wciągający romans z łowcami głów i akcją osadzoną w piekle? Proszę bardzo! Na krawędzi mroku to pełna grozy, niebezpieczeństw i emocji książka, która jest jednocześnie pełną humoru, ciepłą opowieścią o miłości i wspaniałym hołdem dla przyjaźni i rodziny. Uwielbiam ją” – Laini Taylor

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Charlie1608 | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Jeff Giles umie kreować rzeczywistość. I to nie tylko taką piękną, górzystą, gdzieś w zapomnianym miejscu (a na pewno zapomnianym miejscu w stanie Montana).

Autor bawi się z nami w kotka i myszkę, a na dodatek robi to od samego początku.
Ponieważ opuszczamy Zoe w pierwszym tomie, kiedy to żegna się z Iksem i jesteśmy równie mocno pewni że kiedyś się spotkają jak i tego, że jutro wzejdzie słońce (to ta romantyczna część), część z nas kibicuje im od samego początku.
Jest też zdecydowana część publiczności, która liczy na krwawą jatkę (ta kryminalna część), której szansa z każdą stroną wydaje się wzrastać jak funkcja wykładnicza w matematyce.

Witamy się z naszymi bohaterami cudownie romantyczną sceną i nie wiem jak wy, ale ja już czułam, że coś będzie nie tak. Ale nie było, a przynajmniej od razu, a to oznacza, że autor mnie zaskoczył - ogromny plus.
Później książka podzielona jest na sekwencje, w których albo jesteśmy na Ziemi i śledzimy losy Zoe, albo jesteśmy na Nizinie (znaczy...

Pieskie_recenzje | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Iks i Zoe bardzo za sobą tęsknią. On próbuje odnaleźć matkę na Nizinie, a ona próbuje coś robić, żeby nie myśleć o wszystkich złych rzeczach jakie ją spotkały. Do połowy książki jest jak dla mnie spokojnie, może trochę zbyt spokojnie, ale potem akcja się rozkręca. Kiedy Iksa od matki dzieli już nie wiele, do Niziny zejdzie ktoś z pomocą. Wtedy robi się jeszcze ciekawiej. Miałam pewne momenty, kiedy wręcz krzyczałam do książki: no uwolnijcie go!!! Albo się rozczulałam i z moich ust wypadało wielkie: oooooo.

Oryginalna, zabawna i ciekawa opowieść jest czymś co mogłabym polecić. Fajnie się ją czyta i na prawdę można zginąć pośród tych stron. Urozmaiceniem w tej książce jest to jak Iks, Wyrywaczka i Rosjanin się wypowiadają. Od samego początku bardzo mnie to ujęło. Zwłaszcza Rosjanin, który tak na prawdę nim nie jest.

Aaaa! Zapomniałabym! Kto wie, czy nie odnajdziecie części siebie w tej książce, tak jak ja. W jednej sytuacji główna bohaterka zachowała się i powiedziała dokładnie...

Iwona | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 22 października 2018

Czekałam na kontynuację przygód głównych bohaterów. Wspaniała książka nie tylko dla młodzieży ale też dla dorosłych. Może ktoś wpadnie na pomysł ekranizacji książek? Póki co polecam bardzo.

kasia | 2018-10-16
Violka | 2018-10-02