Na krawędzi mroku

Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Cykl: Na krawędzi wszystkiego (tom 2)
Wydawnictwo: IUVI
The Bring of Darkness
LubimyCzytać

Drugi tom serii Jeffa Gilesa – porywający, emocjonalny, pełen dramatycznych wydarzeń – sprawi, że czytelnicy poczują się jak na krawędzi wszystkiego… Aby ocalić Zoe i jej rodzinę, Iks zrobił coś nie do pomyślenia – zrezygnował z wolności i wrócił do niewoli na Nizinie. Ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy nie...

Ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy nie doświadczył. Odkrywa również nieznaną sobie przeszłość. Tajemnice, które wychodzą z mroku, mogą pomóc w połączeniu na nowo Iksa i Zoe… lub doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, o co oboje walczą.

„Drapieżna, mroczna, głęboka i romantyczna” – Cassandra Clare
„Mroczny, pełen napięcia thriller fantastyczny, od którego nie mogłam się oderwać przez całą noc” – Melissa de la Cruz
„Marzył ci się mroczny, wciągający romans z łowcami głów i akcją osadzoną w piekle? Proszę bardzo! Na krawędzi mroku to pełna grozy, niebezpieczeństw i emocji książka, która jest jednocześnie pełną humoru, ciepłą opowieścią o miłości i wspaniałym hołdem dla przyjaźni i rodziny. Uwielbiam ją” – Laini Taylor

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Meggie | 2018-10-30

Iks wie doskonale, co oznacza ból, przemoc, bezradność i strach. Doświadczył tego na własnej skórze. Odkąd poznał Zoe wie też, co oznacza szczęście. To dla jej bezpieczeństwa musi wrócić na Nizinę, bez szans na lepsze jutro. Najważniejsze jest, że dzięki temu nic nie będzie groziło Zoe i jej rodzinie. Tak mu się przynajmniej wydaje do czasu, gdy niespodziewanie spotyka Zoe na Nizinie, w miejscu, w którym nigdy nie powinno jej być. Jak tu trafiła? Jak zakończy się konfrontacja Iksa z lordami? Czy jest chociażby iskierka nadziei na lepsze jutro?

Z niecierpliwością oczekiwałam na kontynuację „Na krawędzi wszystkiego”. Pierwsza część wzbudziła wiele pozytywnych wrażeń zarówno dotyczących wykreowanego świata, jak i postaci go zamieszkujących. Najmocniej w pamięci zapadła mi postać Iksa i ciekawa byłam jego dalszego losu. Wiadomo, że różnie to bywa z kontynuacjami. Czasem są równie dobre, innym razem wręcz przeciwnie. Jaka okazała się druga część?

Po zakończeniu lektury drugiego tomu...

Paulina | 2018-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2018

Cała recenzja tutaj: http://recenzjemystic.blogspot.com/2018/11/jeff-giles-na-krawedzi-mroku.html

Czytając „Na krawędzi mroku”, miałam wiele momentów zwątpienia… a dokładniej miotałam się między dwoma możliwymi zakończeniami tej książki. Czasami wydawało mi się, że będzie to happy end, czasami poddawałam się depresyjnemu klimatowi i uważałam, że to nie skończy się dobrze. Nie byłam także w stanie rozgryźć, czy historia Iksa i Zoe zakończy się w tym tomie, czy może jednak będziemy musieli poczekać na kolejną część, by wszystkie wątki mogły zostać rozwiązane. Z jednej strony wcale bym się nie obraziła, gdyby ta historia jeszcze trochę z nami została, a z drugiej liczyłam na to, że pożegnamy się z Niziną. Autor w świetny sposób przekazuje nam emocje, które dosadnie wpływają na nasz nastrój, przez co kochamy i zarazem nienawidzimy przedstawiony świat.

Charlie1608 | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Jeff Giles umie kreować rzeczywistość. I to nie tylko taką piękną, górzystą, gdzieś w zapomnianym miejscu (a na pewno zapomnianym miejscu w stanie Montana).

Autor bawi się z nami w kotka i myszkę, a na dodatek robi to od samego początku.
Ponieważ opuszczamy Zoe w pierwszym tomie, kiedy to żegna się z Iksem i jesteśmy równie mocno pewni że kiedyś się spotkają jak i tego, że jutro wzejdzie słońce (to ta romantyczna część), część z nas kibicuje im od samego początku.
Jest też zdecydowana część publiczności, która liczy na krwawą jatkę (ta kryminalna część), której szansa z każdą stroną wydaje się wzrastać jak funkcja wykładnicza w matematyce.

Witamy się z naszymi bohaterami cudownie romantyczną sceną i nie wiem jak wy, ale ja już czułam, że coś będzie nie tak. Ale nie było, a przynajmniej od razu, a to oznacza, że autor mnie zaskoczył - ogromny plus.
Później książka podzielona jest na sekwencje, w których albo jesteśmy na Ziemi i śledzimy losy Zoe, albo jesteśmy na Nizinie (znaczy...

Milena | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

„Na krawędzi mroku” to druga odsłona serii, z którą jakiś czas temu do was przychodziłam. Jest to seria, która pozytywnie mnie zaskoczyła, gdyż sięgając po pierwszy tom nie robiłam sobie wygórowanych nadziei. Z wielką niecierpliwością czekałam na ten egzemplarz.
Ponownie spotykamy się z Iksem i Zoe, dwójką bohaterów która została rozdzielona w pierwszej części. Chłopak musiał powrócić na Nizine, aby zapewnić bezpieczeństwo Zoe. Nie spodziewał się, że pewnego dnia ujrzy w tym mrocznym świecie również ją. Tak jak mówiłam w poprzedniej recenzji, tak i to wspomnę, że ogromnie podoba mi się pomysł na fabułę . Nie mogę tej książki porównać w dużym stopniu to żadnej które do tej pory czytałam. Jest w niej to coś, to coś wyjątkowego, przykuwającego uwagę w czytelniku.
Przyznam się, że kiedy zaczynałam czytać, a dokładniej w trakcie pierwszego rozdziału, w ogóle nie mogłam się odnaleźć, skojarzyć faktów. Zakończenie poprzedniego nijak pasowało mi do pierwszych wydarzeń z tego. Myślę,...

Crimelpoint | 2018-10-30
Przeczytana: 23 października 2018

1 tom czytałam rok temu i trochę bałam się sięgnąć teraz po 2 część, bo nie czytałam ponownie poprzedniej książki. Jednak nie przeszkadzało mi to w zrozumieniu historii.

Jest to naprawdę świetna kontynuacja, może nawet lepsza niż tom 1. Co chwilę coś się tu dzieje. Jednak akcja ta jest bardziej dla starszych. Mamy tutaj wiele brutalnych scen, więc nie radziłabym czytać jej, kiedy przeszkadzają nam sceny tortur.

Mimo to jest to świetna fantastyka dla młodzieży i naprawdę Wam polecam.

Iwona | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 22 października 2018

Czekałam na kontynuację przygód głównych bohaterów. Wspaniała książka nie tylko dla młodzieży ale też dla dorosłych. Może ktoś wpadnie na pomysł ekranizacji książek? Póki co polecam bardzo.

testolandia | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Nastolatka z problemami przypadkowo spotyka łowcę głów, który jest jednocześnie egzekutorem porywającym dusze oraz więźniem w mrocznym "piekłopodobnym" miejscu o nazwie Nizina. Oboje się w sobie zakochują, ale muszą walczyć z przeciwnościami losu, ponieważ pochodzą z dwóch różnych światów. Brzmi intrygująco, ale niestety książka mimo dużego potencjału, nie jest tak ciekawa jak tom 1.

Iks, aby ocalić Zoe i jej rodzinę postanawia powrócić do niewoli na Nizinie. Nie może jednak pogodzić się z własną sytuacją i postanawia za wszelką cenę wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów. Gdy traci swoje moce, zostaje zesłany w nieznane mu do tej pory czeluści piekieł, gdzie poznaje zło w czystej postaci. Odkrywa prawdę o swoich rodzicach i pragnie ich odnaleźć. Tymczasem Zoe nie może pogodzić się ze stratą Iksa i pojawia się na Nizinie, aby pomóc ukochanemu. Czy dziewczyna zdoła przeżyć w nieznanym jej świecie?

Honor książki ratują wydarzenia dziejące się na Nizinie. Stopniowo odkrywamy to...

książek: 2020
olga | 2018-11-06
Przeczytana: 28 października 2018

NA KRAWĘDZI MROKU to młodzieżówka z pogranicza fantastyki, mająca w sobie coś z mrocznej, romantycznej baśni. Jest to kontynuacja wcześniejszej powieści Jeffa Gilesa - NA KRAWĘDZI WSZYSTKIEGO. Bohaterka tej historii, Zoe, nastolatka z Montany, pewnej zimy przez przypadek ujrzała w lesie tajemniczego chłopaka o nadludzkich mocach. Wykonywał właśnie wyrok na bandycie, zamierzając zabrać go ze sobą do tzw. Niziny, a mówiąc prościej - do piekła. Tu uprzedzam ewentualne pytania - nie, chłopak nie ma rogów ani kopytek. Wygląda normalnie, jeśli nie licząc, że jest uderzająco przystojny. To tzw. łowca głów, sługa rządzących Niziną Lordów. Sprawy mocno się skomplikowały, ponieważ łowca (którego Zoe nazwała Iks) z wzajemnością zakochał się w dziewczynie i zapragnął normalnego życia. Nie da się jednak związać z kimś dosłownie z piekła rodem bez poważnych konsekwencji. Iks i Zoe próbują zawalczyć o to, by móc być ze sobą, lecz ściągają na siebie gniew i zemstę okrutnego Lorda. Żeby uwolnić...

Pieskie_recenzje | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Iks i Zoe bardzo za sobą tęsknią. On próbuje odnaleźć matkę na Nizinie, a ona próbuje coś robić, żeby nie myśleć o wszystkich złych rzeczach jakie ją spotkały. Do połowy książki jest jak dla mnie spokojnie, może trochę zbyt spokojnie, ale potem akcja się rozkręca. Kiedy Iksa od matki dzieli już nie wiele, do Niziny zejdzie ktoś z pomocą. Wtedy robi się jeszcze ciekawiej. Miałam pewne momenty, kiedy wręcz krzyczałam do książki: no uwolnijcie go!!! Albo się rozczulałam i z moich ust wypadało wielkie: oooooo.

Oryginalna, zabawna i ciekawa opowieść jest czymś co mogłabym polecić. Fajnie się ją czyta i na prawdę można zginąć pośród tych stron. Urozmaiceniem w tej książce jest to jak Iks, Wyrywaczka i Rosjanin się wypowiadają. Od samego początku bardzo mnie to ujęło. Zwłaszcza Rosjanin, który tak na prawdę nim nie jest.

Aaaa! Zapomniałabym! Kto wie, czy nie odnajdziecie części siebie w tej książce, tak jak ja. W jednej sytuacji główna bohaterka zachowała się i powiedziała dokładnie...

Maromira | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Zoe ma zaledwie siedemnaście lat, a problemów całą masę. Jej sąsiadów zamordowano, ona sama straciła dom i (ponownie) ojca, nie wie, co chce robić z życiem, ale jej największym zmartwieniem pozostaje fakt, że nie może być z ukochanym. Chłopakiem, którego zna mniej więcej dwa tygodnie.

Para zakochanych stara się za wszelką cenę być razem, uważając to za dużo ważniejszą sprawę do załatwienia niż to, że jedno z nich jest w zasadzie bezdomne, drugie zaś jest na drodze do ostatecznego stracenia życia z powodu niewykonania rozkazu. Cóż z tego, że znają się krótko, odbyli jakieś dwie poważne rozmowy, a on nawet nie pochodzi z tego świata i jest profesjonalnym łowcą głów. Kto by sobie zawracał głowę takimi drobiazgami.

„Na krawędzi mroku” to kontynuacja „Na krawędzi wszystkiego” pióra Jeffa Gilesa. Już pierwszy tom był kiepski – choć patrząc po recenzjach, mam małe wrażenie, że czytałam nieco inną książkę niż pozostali – ale jak się okazuje na tamtym, całkiem niezłym zresztą, finale...