Czas mumii, czyli serce w bandażach

Tłumaczenie: Joanna Barbara Bernat
Wydawnictwo: dziwny pomysł
Unwrap My Heart: or It's Time For Mummies
mumia,
ciociaebi

Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale może ten zagadkowy nieznajomy skrywa coś więcej? Tak. On jest mumią. Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje...

Tak. On jest mumią.

Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje się, że to mumia. To książka o dziewczynie, która zakochuje się w mumii.

Czytaliśmy książki YA o nastoletnich dziewczętach, które nieświadomie zakochują się w wampirach, wilkołakach, aniołach, demonach, wróżkach, syrenach, czarnoksiężnikach i trollach. Poważnie, jedna była o trollach. Nadszedł czas mumii.

Alex Falcone i Ezra Fox to komicy, pisarze i połowa prowadzących podcast „Read it and Weep”

źródło opisu: http://www.dziwnypomysl.pl/pora-na-mumie/

źródło okładki: http://www.dziwnypomysl.pl

Natalia | 2018-04-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 21 marca 2018

Czas mojego gimnazjum, to był okres szału na romanse paranormalne, a zapoczątkowała go ekranizacja Zmierzchu. Po tym, jak koleżanka pokazała mi ten film, najpierw pochłonęłam sagę autorstwa Stephenie Meyer, a później już sięgałam po cokolwiek o podobnej tematyce. Akademia wampirów, Dary Anioła, Wampiry z Morganville, Szeptem, Trylle, Scarlett, Pamiętniki wampirów… I wiele, wiele więcej. Po latach mam ochotę wrócić do pozycji, które miło mi się kojarzą, a niewiele z nich pamiętam. Jednak jednego jestem pewna - wszystkie są oparte na tych samych schematach, które skutecznie wyśmiewa Czas mumii, czyli serce w bandażach.

Sofia jest licealistką z umiejętnością koordynacji ruchowej bliskiej zeru. Jest zauroczona nowym uczniem, tajemniczym i trzymającym się na uboczu. Chłopak wyróżnia się tym, że od stóp do głów jest owinięty bandażami (nowy trend wśród hipsterów?). Przeznaczenie sprawia, że siadają razem na lekcji geografii i wspólnie mają napisać esej na temat Bliskiego Wschodu, dzięki...

Przeczytana: 29 marca 2018

Przyznajcie szczerze, że na sam widok tej książki, do naszych głów nasuwa się istny milion pytań. O czym ona będzie? Mumie, a cóż to za pomysł? Tego jeszcze nie było!

Czytałam już wiele opowieści, w których to główna bohaterka zakochała się w wampirze, wilkołaku, demonie, aniele oraz wielu innych istotach, o których w większości mogliśmy usłyszeć w najróżniejszych legendach, jednak dotychczas nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby zapoznać się z podobną do wszystkich opowieścią, gdzie akcja będzie się skupiać przede wszystkim na miłości nastolatki do... mumii. Czyż nie brzmi to chociażby odrobinę zwariowanie?

Trzeba to powiedzieć, autorka wykazała się nie lada kreatywnością tworząc samą fabułę tej opowieści. Mi osobiście (oraz najprawdopodobniej większości moich znajomych) nigdy przez myśl by nie przeszło, żeby stworzyć tak nieprawdopodobną, lecz jednocześnie przyciągającą uwagę opowieść, jednak czy nie o to chodzi w dzisiejszym literackim świecie? Żeby się wyróżniać? Jeśli...

Wybredna Maruda | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Tutanchamon poleca tę książkę!
Toż to Zmierzch z mumiami zamiast wampirów! I jest beka!
Więcej heheszków tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=jt7_eYWxelg

ElaF | 2018-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Ależ to było głupie!
Chociaż z drugiej strony.. zabawne i dobrze się czytało.
Zakończenie dziwne i jakby pisane na szybko, tak by było.

anotherpony | 2018-04-23

Wreszcie przeczytałam parodię, która nie krzyczy "hej, jestem parodią i masz się ze mnie śmiać!", jeśli wiecie o czym mówię. :D
Mniej lub bardziej subtelne nawiązania do wielu znanych nam z paranormalnych romansów motywów może nie wywołają u czytelnika salwy śmiechu, ale na pewno niejednokrotnie zostaną wynagrodzone jego uśmiechem.
Chciałabym, by na naszym rynku było więcej książek takich jak ta. :)

ciociaebi | 2018-04-17

Komediowa opowieść o dziewczynie, która zakochała się w modnym chłopaku ze świata, a okazało się, że tak naprawdę, on ci był z zaświatów. Nietypowo, dość zabawnie, choć można oczekiwać czegoś więcej.

Nieskomplikowana rozrywka na jeden-dwa wieczory. Można śmiało czytać.

Więcej przemyśleń po lekturze (w tym mój filmik) znajdziecie na stronie wydawnictwa dziwny pomysł: http://www.dziwnypomysl.pl/czas-mumii-na-youtube/

Patrycja | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018