Czas mumii, czyli serce w bandażach

Tłumaczenie: Joanna Barbara Bernat
Wydawnictwo: dziwny pomysł
Unwrap My Heart: or It's Time For Mummies
mumia,
ciociaebi

Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale może ten zagadkowy nieznajomy skrywa coś więcej? Tak. On jest mumią. Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje...

Tak. On jest mumią.

Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje się, że to mumia. To książka o dziewczynie, która zakochuje się w mumii.

Czytaliśmy książki YA o nastoletnich dziewczętach, które nieświadomie zakochują się w wampirach, wilkołakach, aniołach, demonach, wróżkach, syrenach, czarnoksiężnikach i trollach. Poważnie, jedna była o trollach. Nadszedł czas mumii.

Alex Falcone i Ezra Fox to komicy, pisarze i połowa prowadzących podcast „Read it and Weep”

źródło opisu: http://www.dziwnypomysl.pl/pora-na-mumie/

źródło okładki: http://www.dziwnypomysl.pl

Natalia | 2018-04-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 21 marca 2018

Czas mojego gimnazjum, to był okres szału na romanse paranormalne, a zapoczątkowała go ekranizacja Zmierzchu. Po tym, jak koleżanka pokazała mi ten film, najpierw pochłonęłam sagę autorstwa Stephenie Meyer, a później już sięgałam po cokolwiek o podobnej tematyce. Akademia wampirów, Dary Anioła, Wampiry z Morganville, Szeptem, Trylle, Scarlett, Pamiętniki wampirów… I wiele, wiele więcej. Po latach mam ochotę wrócić do pozycji, które miło mi się kojarzą, a niewiele z nich pamiętam. Jednak jednego jestem pewna - wszystkie są oparte na tych samych schematach, które skutecznie wyśmiewa Czas mumii, czyli serce w bandażach.

Sofia jest licealistką z umiejętnością koordynacji ruchowej bliskiej zeru. Jest zauroczona nowym uczniem, tajemniczym i trzymającym się na uboczu. Chłopak wyróżnia się tym, że od stóp do głów jest owinięty bandażami (nowy trend wśród hipsterów?). Przeznaczenie sprawia, że siadają razem na lekcji geografii i wspólnie mają napisać esej na temat Bliskiego Wschodu, dzięki...

czomicz | 2018-10-31
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Oto horror na miarę aktualnych czasów. Istna zgroza, a może nawet borelioza... Oto "Czas mumii czyli serce w bandażach".
Główna bohaterka niniejszego dzieła, nosząca jakże piękne i starożytne imię Sofia, aby sprostać dziedzictwu wynikającemu właśnie z dumnie noszonego imienia jest... tępa jak stado pędzących imadeł (takież oto sformułowanie znalazłem w necie i muszę się przyznać, iż pasuje do naszej Sofii jak złoto :P ).
Sofia ma przyjaciela, Duncana, który jest gwiazdorem szkolnej drużyny bejsbolowej oraz młodym Indianą Jonesem (czytaj archeologiem hobbystą) i jednym z najznamienitszych kolekcjonerów rzeźb fallusów... Do tego jeszcze Duncan nie bierze sterydów (brawo Sofio - istny szerlok z ciebie), tylko (o zgrozo) jest zabójczo zakochany w naszej bohaterce. I tak sobie wszyscy żyli w maluśkiej mieścince Rock Ridge na samiuśkim środeczku pewnej pustyni, gdzie szakale, kojoty i inne psowate szczekały przysłowiowymi zadami, aż do momentu, w którym w lokalnym liceum pojawił się nowy...

Przeczytana: 29 marca 2018

Przyznajcie szczerze, że na sam widok tej książki, do naszych głów nasuwa się istny milion pytań. O czym ona będzie? Mumie, a cóż to za pomysł? Tego jeszcze nie było!

Czytałam już wiele opowieści, w których to główna bohaterka zakochała się w wampirze, wilkołaku, demonie, aniele oraz wielu innych istotach, o których w większości mogliśmy usłyszeć w najróżniejszych legendach, jednak dotychczas nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby zapoznać się z podobną do wszystkich opowieścią, gdzie akcja będzie się skupiać przede wszystkim na miłości nastolatki do... mumii. Czyż nie brzmi to chociażby odrobinę zwariowanie?

Trzeba to powiedzieć, autorka wykazała się nie lada kreatywnością tworząc samą fabułę tej opowieści. Mi osobiście (oraz najprawdopodobniej większości moich znajomych) nigdy przez myśl by nie przeszło, żeby stworzyć tak nieprawdopodobną, lecz jednocześnie przyciągającą uwagę opowieść, jednak czy nie o to chodzi w dzisiejszym literackim świecie? Żeby się wyróżniać? Jeśli...

ElaF | 2018-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Ależ to było głupie!
Chociaż z drugiej strony.. zabawne i dobrze się czytało.
Zakończenie dziwne i jakby pisane na szybko, tak by było.

Magdalena T | 2018-05-01
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Były wampiry, wilkołaki, upadłe anioły, a teraz nadszedł czas na… MUMIĘ! Skoro można zakochać się w wymienionych wcześniej istotach, to dlaczego by nie w gościu w bandażach? Facet zamiast oczu ma czarne dziury, żwawym krokiem raczej nie podąża, a jeśli już to szura nogami, zapach ma egzotyczny, wygląda jak hipster i jeździ niezłym wozem. W sumie dobre auto nie jest złe, szczególnie gdy ma się swoje lata i o energicznym kroku mowy nie ma. Jak wiadomo o gustach i guścikach się nie dyskutuje, serce nie sługa, a i trzeba być tolerancyjnym. W literaturze mnie już nie zdziwi nic, w końcu od tego ona jest, żeby naszą wyobraźnię pobudzać w każdy możliwy sposób. Tym bardziej jeśli mowa o miłości nastolatek do wszelkich bytów przybierających seksowną postać. Nastolatką to ja już dawno nie jestem, ale od zawsze ciągnęło mnie w stronę chociażby wampirów, więc gdy dostałam propozycję zapoznania się bliżej z mumią, to nie mogłam nie skorzystać. Tak więc, w moje ręce trafił „Czas mumii czyli...

Wybredna Maruda | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Tutanchamon poleca tę książkę!
Toż to Zmierzch z mumiami zamiast wampirów! I jest beka!
Więcej heheszków tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=jt7_eYWxelg

Świetna, udana parodia. Uśmiałam się solidnie, książka pokazała w zabawny sposób wszystkie schematy i głupoty w powieściach paranormal romance. I nie czuję sie za stara ta takie książki. To nie jest wybitne, nie jest arcydziełem, ale się pośmiałam i to mi wystarczy. A śmiech to zdrowie.

anotherpony | 2018-04-23

Wreszcie przeczytałam parodię, która nie krzyczy "hej, jestem parodią i masz się ze mnie śmiać!", jeśli wiecie o czym mówię. :D
Mniej lub bardziej subtelne nawiązania do wielu znanych nam z paranormalnych romansów motywów może nie wywołają u czytelnika salwy śmiechu, ale na pewno niejednokrotnie zostaną wynagrodzone jego uśmiechem.
Chciałabym, by na naszym rynku było więcej książek takich jak ta. :)

AdaJa | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Ta książka jest totalną parodią książki i wydarzenia w niej opisane są po prostu nie do opisania. Normalnie pewnie nawet nie zwróciłabym na tą książkę uwagi, ale Anita z Book Reviews powiedziała, że to parodia Zmierzchu. I miała rację! Jest tu tak wiele analogii do historii napisanej przez Meyer, że nie sądziłam, że to w ogóle możliwe, żeby nie stworzyć plagiatu. A jednak udało się to! Bezsensowność niektórych sytuacji w tej książce naprawdę sięgała zenitu, czego początkowo nie byłam w stanie znieść i gdyby nie to, że ciekawiło mnie jak się zakończy cała historia, to bym porzuciła tą książkę.
Natomiast moje postrzeganie tej historii zmieniło się, gdy przeczytałam o autorze, który jest komikiem i dzięki temu trochę inaczej spojrzałam na całokształt. Nadal nie uważam, żeby to była wybitna książka ani nawet dobra, ale zdecydowanie jest zabawna momentami, choć przez to że jest tak krótka, to totalnie nie można się wciągnąć w historię i niektóre wydarzenia dzieją się zbyt szybko.

Tiffie | 2018-06-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Naprawdę udana parodia, ukazująca w krzywym zwierciadle te często powielane wątki z paranormal romance. Sam pomysł o mumii już jest oryginalny, a pociąga za sobą wiele prześmiewczych scen. Bohaterowie byli zabawni, sytuacje oraz język były również wywoływały uśmiech. Fabularnie jest to książka nieskomplikowana, ale tutaj najbardziej chodziło właśnie o humor, tak więc w mojej opinii w swojej kategorii "czas mumii" wypada bardzo dobrze. Polecam jako luźne umilenie czasu, zwłaszcza jeśli podczas egzaminów nie ma się siły na bardziej wymagające lektury ;p