Tajemnice kadry

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
sport
0tommy

Widzimy ich podczas meczu. Ale co dzieje się przed i po? Jak się zachowuje Adam Nawałka? Kto się lubi a kto nie w naszej drużynie? Jak wygląda dieta zawodników przed meczem? Po co aż 11 wanien z hydromasażem na Stadionie Narodowym? Jakie były kulisy „afery alkoholowej”? Jeszcze nigdy nie było książki, która tak szczegółowo opisywała kulisy naszej reprezentacji piłkarskiej.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl/produkt/tajemnice-kadry/

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/produkt/tajemnice-kadry/

jaassiek | 2018-11-09
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Tajemnica...Czy to nie jest coś o czym nikt nie wie? Po przeczytaniu tej książki wychodzi na to,że tajemnica to coś o czym każdy słyszał lub wie. Słabo ,nie takiej treści oczekiwałem. Tytuł książki do zmiany.

Piotr | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

Bardziej "ciekawostki" niż "tajemnice", zwłaszcza dla widzów kanału "Łączy nas piłka". Kadra ukazana w większości z pozytywnej strony - zabrakło mi konkretów dot. "afery alkoholowej". Więcej na jej temat dowiedziałem się z książki Krzysztofa Stanowskiego - "Stan futbolu".

"Tajemnice kadry" czyta się łatwo i przyjemnie. Dobrze jest poczytać o działaniu reprezentacji za kulisami, na którą składają się nie tylko piłkarze i sztab trenerski. Są to również "kitmani", kucharze, fizjoterapeuci i inni, których praca niezbędna jest do osiągania boiskowych sukcesów całej drużyny.
Książka w początkowej części mocno pochyla się nad postacią trenera Nawałki co było chyba najciekawszym jej fragmentem.

skarrol | 2018-09-28

Szybko się czytało, w sumie to nawet ciekawe, ale po jej przeczytaniu nie zostałem z przekonaniem, że odkryłem tajemnice kadry - prędzej są to ciekawostki kadry, niemniej warto przeczytać, jeżeli ktoś chce wejść w środek kadry Nawałki :)

malineczka74 | 2018-07-15
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Dziś kończy się najbardziej prestiżowy turniej piłkarski rozgrywany co cztery lata. Nasi reprezentanci zawiedli. Po Euro 2016 rozbudzili w nas spore apetyty, a w Moskwie nie wyszli nawet ze swojej grupy. Ba, to nawet nie o to chodzi. Grali słabo, bezmyślnie i beznadziejnie. Gwiazdy nie strzeliły, drużyna się pogubiła. Konflikty i pretensje widoczne były gołym okiem. A to niestety nie sprzyja wygrywaniu w grach zespołowych.
Gdy zaczynał się tegoroczny mundial postanowiłam sobie w czasie jego trwania przeczytać jakąś footbolową lekturę. Chwilkę myślałam co wybrać i w końcu zdecydowałam się na książkę "Tajemnice kadry". Szczerze miałam ochotę na coś, co będzie mixem faktów, historii i ploteczek, które są nieodłączne i na trwałe związane z celebrytami. A przecież piłkarze i trener z pewnością nimi są.

"Tajemnice kadry" to książka poświęcona kadrze pod wodzą Adama Nawałki. Dwa lata temu to była świetna drużyna, która zawojowała Euro i przeszła mundialowe eliminacje. Niestety na samym...

Paweł Talbierz | 2018-06-15
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Ciekawa książka pokazująca jak zmieniła się reprezentacja Polski za kadencji Adama Nawałki. Mniej znane historie, smaczki, tajemnice i niespodzianki, czyli wszystko co fan chciałby wiedzieć nt kadry ;)

Bravoooo | 2018-06-15

Jestem fanem kadry i może o kilku historiach nie słyszałem. Drażni mnie, że w wielu "tajemnicach" były pomijane fakty, które rzucałyby negatywne światło na niektóre osoby związane z kadrą. W książce można przeczytać tylko pozytywne treści na temat kadry.

Galfryd | 2018-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Taki typowy przedmundialowy "grab-a-cash", napisany, by do maksimum wyeksploatować kibicowską gorączkę. Zbiór bardziej i mniej znanych anegdot dotyczących najlepszej, co najmniej od czasów Piechniczka, polskiej reprezentacji piłkarskiej.
Na plus spora odwaga Autora w ujawnianiu niektórych sekretów, jest ich w książce sporo więcej, niż można było normalnie w prasie wyczytać. Na minus bardzo chaotyczna konstrukcja książki, brak przejrzystego planu opowieści. W rezultacie powstała trochę przypadkowa zlepka różnych historii z zaplecza repry. Można odnieść wrażenie, że czas (deadline?) Autora nieco przypilił i musiał książkę oddawać do druku bez odpowiedniej redakcji tekstu.
Ale, tak czy inaczej, lektura intrygująca, dla fana w zasadzie obowiązkowa. Jako, że napisane lekko i z werwą, to czyta się bardzo szybko. Warto przed mistrzostwami skończyć, bo na nich pewnie będzie różnie (a może nawet kiepsko) i entuzjazm opadnie, a teraz książka jak znalazł.

wombat80 | 2018-06-01
Przeczytana: 30 maja 2018

Kto zabił Bambiego? Kto wrobił Królika Rogera? Komu bije dzwon? Te i inne tajemnice zostaną zdradzone w tej króciutkiej książce.

Tajemnice innego kalibru, głębiej skrywane niż ta, że Lewy zjadł kebaba gdy miał 14 lat.

Warto, zwłaszcza że Mundial za pasem.

Adam | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Szybka lektura, którzy chcą przeczytać o reprentacji a wcześniej nie siegali po inne pozycje o kadrze. Tylko tytuł jak z tabloidu, a sekretów tam wielkich brak :)

mat3nba | 2018-05-10

Można sobie przypomnieć historię i drogę reprezentacji Adama Nawałki. Dobra narracja, poukładane wątki. Świetna przed mundialem, jako tzw. przypominajka sukcesów i potknięć tej reprezentacji. Kilka ciekawych, wcześniej nieznanych historii. Do przeczytania w 1 dzień, nie chce się od niej oderwać. Polecam, bo naprawdę sumienna praca.