Trawers cz. 2

Okładka książki Trawers cz. 2 Remigiusz Mróz
Okładka książki Trawers cz. 2
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Komisarz Forst (tom 3) Seria: Śladami zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 3)
Śladami zbrodni
Edipresse
2017-01-01
2017-01-01

Kiedyś Remigiusz Mróz porównał się do Stephena Kinga i pod jednym względem go rzeczywiście przypomina: S.King w ostatnich swoich powieściach bardzo mocno poprawnych politycznie poczuł imperatyw naprawienia społeczeństwa amerykańskiego, więc z wielką werwą umoralnia je wplatając swoje przekonania na temat szczepień, noszenia maseczki, głosowania na Demokratów, homofobii, rasizmu, a nawet rozmowy przez telefon prowadząc samochód. R. Mróz natomiast poucza Polaków jak powinniśmy reagować na imigrantów i co tu jest dobre, a co złe. Gdyby nie te wątki polityczne-społeczne i sztuczne dyskusje, dałabym 8, bo powieść jest ciekawa i czyta się bardzo dobrze. Jednak nie lubię być pouczana z tą nutą wyższości przez autora, ktory wie lepiej.

Mróz jak zawsze nie zawodzi.

Mróz jak zawsze nie zawodzi.

Wiktor Forst przebywa w więzieniu i nie liczy na szybkie wyjście.. przecież zamordował człowieka z zimną krwią, a do tego nie żałuję swojego czynu, co z tego, że był on przestępca mordującym Polaków. Jednakże pojawią się nadzieja.. Mecenas Chyłka z Warszawy podejmuje się jego obrony.. Czy uda jej się wybronić Wiktora? A tymczasem w górach giną kolejni ludzie.. Czy to naśladowca z Bestii z Giewontu czy to on we własnej osobie?

Bardzo dobra, już trzecia część z komisarzem Forstem w roli głównej, przynajmniej według mnie :-)

Tom 3 serii z Komisarzem Forstem to 570 stron ciągłej akcji. Zdecydowanie jestem na tak! Ciężko było książkę odłożyć. Żałuję jedynie, że nie znam Tatr, bo pewnie łatwiej by mi było wyobrazić sobie pościg Forsta po górach za Bestią, ale Google maps pomogło 😉. I na koniec Bang! Nie jedno zaskoczenie! Zdecydowanie lektura nieodkładalna! ❤️❤️❤️

IG:ksiazki_wloczykija
"Travers" Remigiusza Mroza to literacki majstersztyk, który nie tylko wciąga czytelnika swoją intrygującą fabułą, ale również prowokuje do refleksji nad naturą ludzkiego istnienia, przemijania, śmierci i samotności.

Już na samym początku książki wprowadzani jesteśmy w tajemniczy świat Kościeliska, gdzie seria makabrycznych morderstw sprawia, że atmosfera staje się napięta i niepokojąca. Jednak to nie tylko tajemnica samego sprawcy przyciąga uwagę czytelnika, ale również sposób, w jaki autor ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie, a także konflikty etyczne i moralne, które towarzyszą postaciom na każdym kroku.

Główni bohaterowie, komisarz Wiktor Forst i Dominika Wadryś-Hansen, prowadzą śledztwo w sprawie bestialskiego morderstwa na szlaku górskim, jednocześnie borykając się z własnymi demonami i problemami życiowymi. To właśnie ta wielowątkowość, która pozwala czytelnikowi zagłębić się w psychologiczne portrety bohaterów, czyni tę książkę wyjątkową i niezapomnianą.

Motyw przemijania jest również wyraźnie obecny w "Travers". Bohaterowie muszą zmierzyć się zarówno z własną przeszłością, jak i z wyzwaniami teraźniejszości, co prowadzi do głębokich refleksji nad naturą życia i istnienia. Czytelnik zostaje skonfrontowany z brutalną rzeczywistością śmierci, która przypomina nam o kruchym charakterze ludzkiego bytu i nietrwałości życia.

Jednym z najbardziej poruszających elementów tej książki jest również temat samotności. Bohaterowie, choć otoczeni ludźmi, często czują się osamotnieni w swoich emocjach i problemach, co prowadzi do głębokich introspekcji i poszukiwań sensu życia.

Podsumowując, "Travers" to nie tylko pasjonujący kryminał, ale również głęboka medytacja nad kondycją ludzkiego bytu. Zaskakujące zwroty akcji, intrygujące postacie i głębokie przesłanie sprawiają, że ta książka pozostaje w pamięci czytelnika na długo po jej przeczytaniu, stawiając wiele pytań i zachęcając do refleksji nad istotą życia i naszego istnienia.

IG:ksiazki_wloczykija

Mróz i Forst nie zawiedli i tym razem! Czytałam z zapartym tchem, nie mogąc się oderwać i stawiając sobie kolejne pytania dotyczące toczącej się sprawy w Trawersie. Akcja, zagadki, śledztwo, zabójstwa, motywy... no i Zakopane... ja niczego więcej nie potrzebuję. Książka mnie pochłonęła i wciąż chce więcej! Zaraz zaczynam kolejny tom Forsta!
Nie będę się już tutaj rozwodzić nad cudownością tej pozycji. Zwyczajnie ją przeczytaj.
Palecam.
Natalia.

Nie będę się już tutaj rozwodzić...

Lepsza niż poprzednie, ale bez absurdów autor nie byłby sobą. Bestia czekającą na szczycie idealnie wybrała moment żeby się tam wspiąć, Forst w dobrym momencie wpadł na rozwiązanie zagadki, gdzie szukać mordercy ;) idealne zgranie. I kolejny raz były już komisarz okazuje się kimś na miarę bohaterów Marvela, najpierw wspinając się w nieprawdopodobnych warunkach, a potem przeżywając upadek i oczekiwanie na ratunek. Zaskoczeniem było natomiast rozwiązanie wątku Olgi.

Książka dobra tak jak poprzedni tom (pierwsza część niestety nie przypadła mi aż tak do gustu). Trzymająca w napięciu do końca, niesamowity zwrot akcji i zakończenie. Pochłonęłam ją w 3 dni i już zabieram się za następny tom, bo czuję lekki niedosyt- co dalej z komisarzem Forstem

• Remigiusz Mróz
  • 2017