Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Sprzedawca marzeń

Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Cykl: Opowieści sprzedawcy marzeń (tom 1)
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Broken Road
Hanna de Broekere
Marczewek

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne? Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach. Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat. Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu....

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?

Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy.

Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tyko jego iluzją.

Nagle słynny sprzedawca marzeń zaczął doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Najpierw pojawił się zły sen. Później ktoś przypomniał mu o krzywdach wyrządzonych innym.

A później zdarzyło się jeszcze coś i Charles w jeden dzień stracił wszystko.

Lecz tym razem los był dla niego mniej bezwzględny, niż on sam był dla innych.
Dał mu drugą szansę.

***

Sprzedawca marzeń to pierwsza część nowej trylogii Richarda Paula Evansa – opowieść o dążeniu do odkupienia win oraz o tym, co zrobił ktoś, kto dostał szansę, by zacząć życie od nowa.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Piotr | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Cieszę się z powrotu mojego mistrza powieści obyczajowej. Każda nowa książka autora jest dla mnie wielkim przeżyciem, do którego powracam. Odkryłem go kilka lat temu. Evans nawet gościł w Bydgoszczy, a moim marzeniem było uczestniczenie w spotkaniu autorskim. Niestety, w ostatniej godzinie dowiedziałem się, że nie mogę pójść. Żałuję do dzisiaj, gdyż taka okazja pewnie się nie powtórzy. Dla mnie ten autor jest niedoścignionym mistrzem analizy życia i przekazywania czytelnikowi ważnych nauk.

"Sprzedawca marzeń" opowiada o Charlesie Jamesie, który wychował się w wielkiej biedzie, ale dzięki uporowi i marzeniom wywindował na sam szczyt. Kiedy tam się znalazł, zmieniły się jego priorytety, a on sam zapomniał co i komu zawdzięcza. Z uporem maniaka powtarza sobie w trudnych chwilach, że Boga nie ma. Na pozór spełniony człowiek zmienia się po spotkaniu z ojcem jednego z klientów. Początkowo niewiele sobie z tego robi, ale zmienia go wizja, której doznaje, patrząc na tłum. James sprzedaje...

Aneta Wiola | 2018-05-29
Przeczytana: 28 maja 2018

„To czego się kurczowo trzymamy, ściąga nas do przepaści. Jesteśmy najsilniejsi, gdy nie mamy nic do stracenia”.

Pisarz Richard Paul Evans w podróży poznaje człowieka, który opowiada mu historię swojego życia. SPRZEDAWCA MARZEŃ to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach bohatera, który stał się pierwowzorem dla tej książki.
Charles James (imię zostało zmienione), to charakter realny, z krwi i kości, ze swoimi wadami i zaletami. Człowiek-grzesznik, który rozpoczął wędrówkę, by odkupić swoje winy.

Nikt nie jest idealny. Każdy pragnie szczęścia, jak najlepszego życia, a im wyższy standard, to tym lepiej. Machina zarabiania pieniędzy to złodziej czasu.

Charles James zarabiał na życie oszukiwaniem naiwnych ludzi, którzy tylko chcieli poprawić swoją finansową pozycję.
To nie jedyny grzech bohatera. Mężczyzna w pogoni za dobrami materialnymi zapomina o tym co ważne.
SPRZEDAWCA MARZEŃ to pierwsza powieść z cyklu o Charlesie Jamesie. Jego historia jest więc niekompletna.

Historia...

eduko7 | 2018-11-26
Przeczytana: 05 listopada 2018

Ucieczka od przeszłości, braku miłości i biedy. A może ucieczka przed samym sobą? Cel? Osiągnięcie marzeń czy sprzedawanie marzeń? Charles James ma swoją historię/przeszłość, charyzmę. Postrzegany jest jak „zwierzę sceny”, „czarodziej tłumów/klientów”. Świetnie odnajduje się w swoich kolejnych wcieleniach. Jest pracowity, ambitny, szczery. Z czasem daje się wciągnąć w świat ułudy, blichtru, zatracenia w pracy i powiększaniu majątku. Przekracza kolejne granice. Decyduje się na kolejne zdrady. Dokąd zaprowadzi go droga życia, którą wybrał? Czy dzięki Amandzie i dr Fordham odkryje znaczenie koszmarnego snu i zdecyduje się na zmianę kierunku czy wzmocni się w przekonaniu o słuszności obranej drogi? Myślę, że jest to dobra lektura dla każdego z nas, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy też mogą gdzieś zgubić swoje wartości, marzenia, cele. Powieść zawiera wiele pięknych sentencji, zdań wartych zapamiętania, np. „Studnia, z której czerpiemy łaski, jest pełna tylko wtedy, gdy dzielimy się...

Charles pamięta tylko agresje narastającą ojca,przemoc w domu,łzy matki, cierpienie szukanie obiadu po śmietniku,nie doświadczył matczynej miłości nie dostał od matki swojej i ojca.
Jednak później jako Sprzedawca Marzeń uczył się u mistrza przerósł go i został mistrzem,zaczął piąć się po szczeblach kariery.
Historia bardzo życiowa,prawdziwa oparta na prawdziwych wydarzeniach,napisana powieść wspaniale,dobrym językiem,fabuła znakomita,akcja zdecydowanie nie zwalnia tempa,książka buduje świetne napięcie.
Piękna,wciągająca powieść zachwycona jestem nią,bardzo lubię pióra pisarza Evansa czytać,pisze piękne,wyjątkowe powieści.

Anna | 2018-05-22
Przeczytana: 21 maja 2018

„Sprzedawca marzeń” to kolejna wspaniała powieść R. P. Evansa.
Siedemnastoletni chłopak ucieka z domu. Nie zaznał w nim ani dobrobytu ani miłości. Bity, a nawet katowany przez ojca codziennie zanim nastał świt wyruszał z nim na przeglądanie śmietników. Nurkując w nich zdobywał jedzenie dla całej rodziny. Opuszczając rodzinny dom tylko matki i brata było mu szkoda. Chłopak obiecał sobie, że zrobi wszystko, aby być kochanym. Dzięki niebywałemu szczęściu spotkał na swojej drodze człowieka, który sprzedawał marzenia.
Ten widząc jego determinację i gotowość niemal na wszystko pozwolił mu asystować podczas prelekcji mających na celu zwiększenie sprzedaży. Bardzo szybko zrobił z niego głównego prelegenta. Młody mężczyzna, James z dnia na dzień stał się słynnym sprzedawcą marzeń. Mając sławę i pieniądze wydawało mu się, że nareszcie jest szczęśliwy. Nawet ożenił się z kobietą swoich marzeń. Mówił jej, że jest i zawsze będzie jego perłą. Poznał ją nie mając pracy ani dachu nad...

Monka | 2018-06-02
Przeczytana: 25 maja 2018

Richard Paul Evans to autor, który za każdym razem porusza tematy nurtujące nas wszystkich. Jego powieści obyczajowe pełne są mądrych, niezwykle ważnych i uniwersalnych prawd. Tym razem " [...] udowadnia nam, że nawet najbardziej zagubiony człowiek może odnaleźć drogę na nowo." Tytułowy sprzedawca marzeń to oczywiście postać fikcyjna, ale stworzona na podobieństwo autentycznej osoby. Richard Paul Evans podczas jednej ze swoich podróży spotkał człowieka, który opisał mu swoją życiową historię. Poruszyła go ona tak bardzo, że postanowił wykorzystać ją w swojej książce. Może dlatego "Sprzedawca marzeń" jest tak realistyczną opowieścią. Myślę, że każdy z nas odnajdzie w niej cząstkę samego siebie. Przecież wszyscy gonimy za szczęściem, a bardzo często nie potrafimy dostrzec go, kiedy jest z nami na co dzień. Tytułowy bohater "Sprzedawcy marzeń" to człowiek, który raz budzi naszą sympatię, a raz antypatię. Ma swoje zalety i wady. Jak każdy z nas zresztą. Może dlatego jest taki...

Edi_Edi | 2018-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Evans świetnie pisze. "Sprzedawca marzeń" jest kolejna jego dobra książka. Historia z morałem. Pieniądze szczęścia nie dają.

PapierowaStrona | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Książka opowiada historię o człowieku, który przeżył dwie skrajności nędzę oraz bogactwo. Jednak jak to w życiu bywa wszystko ma swoją cenę, zaś człowiek często błądzi. Współczuje i jednocześnie złoszczę się na głównego bohatera opowieści bo jest on ofiarą jak i katem. Łatwo się w życiu pogubić jeśli ciągnie się za sobą ciemną pelerynę przeszłości. Nie do końca jednak jestem w stanie wytłumaczyć wszystkich zachowań jakich się dopuścił główny bohater. Jest to książka, którą należy ocenić samemu. Wszystko zależy od naszych światopoglądów. Wartościowa lektura, poruszająca i dająca duże pole do myślenia. Z chęcią zabiorę się za kolejne tomy.

Kasia | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Bardzo ciekawa historia człowieka, który dostał od losu drugą szansę. Czy będzie umiał ją wykorzystać?
Polecam ☺

tajemniczeksiazki | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

W ostatnim czasie napłynęło do mnie dość sporo książek. Jedną z nich jest najnowsza powieść spod pióra Richarda Paula Evansa, która swoją premierę będzie miała już niedługo, bo 9 maja. Za sprawą cyklu Dzienniki pisane w drodze pokochałam twórczość autora i muszę przyznać, że z utęsknieniem czekałam na jego nową powieść.

Najnowsza książka autora nosi tytuł Sprzedawca marzeń. Jest to tom pierwszy z serii Broken Road.

Główny bohater, niejaki Charles James nie ma łatwego życia. Pomimo ogromnego bogactwa jakie posiada nie jest szczęśliwym człowiekiem. Przez lata prowadził własny biznes, zajmujący się "sprzedawaniem marzeń". Pewnego dnia jednak wydarzyło się coś, co sprawiło, że mężczyzna postanawia zmienić swoje życie. Postanowił być szczęśliwy. Pogodzony ze swoją przeszłością wyrusza w drogę, aby odpokutować swoje winy. Pytanie tylko, czy nie za późno?

Jak dotąd Richard Paul Evans dał mi się poznać, jako niezwykle spostrzegawczy obserwator społeczeństwa. Również dzięki najnowszej...