Sprzedawca marzeń

Cykl: Broken Road (tom 1)
Wydawnictwo: Między Słowami
The Broken Road
Marczewek

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne? Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach. Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat. Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu....

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?

Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy.

Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tyko jego iluzją.

Nagle słynny sprzedawca marzeń zaczął doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Najpierw pojawił się zły sen. Później ktoś przypomniał mu o krzywdach wyrządzonych innym.

A później zdarzyło się jeszcze coś i Charles w jeden dzień stracił wszystko.

Lecz tym razem los był dla niego mniej bezwzględny, niż on sam był dla innych.
Dał mu drugą szansę.

***

Sprzedawca marzeń to pierwsza część nowej trylogii Richarda Paula Evansa – opowieść o dążeniu do odkupienia win oraz o tym, co zrobił ktoś, kto dostał szansę, by zacząć życie od nowa.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Piotr | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Cieszę się z powrotu mojego mistrza powieści obyczajowej. Każda nowa książka autora jest dla mnie wielkim przeżyciem, do którego powracam. Odkryłem go kilka lat temu. Evans nawet gościł w Bydgoszczy, a moim marzeniem było uczestniczenie w spotkaniu autorskim. Niestety, w ostatniej godzinie dowiedziałem się, że nie mogę pójść. Żałuję do dzisiaj, gdyż taka okazja pewnie się nie powtórzy. Dla mnie ten autor jest niedoścignionym mistrzem analizy życia i przekazywania czytelnikowi ważnych nauk.

"Sprzedawca marzeń" opowiada o Charlesie Jamesie, który wychował się w wielkiej biedzie, ale dzięki uporowi i marzeniom wywindował na sam szczyt. Kiedy tam się znalazł, zmieniły się jego priorytety, a on sam zapomniał co i komu zawdzięcza. Z uporem maniaka powtarza sobie w trudnych chwilach, że Boga nie ma. Na pozór spełniony człowiek zmienia się po spotkaniu z ojcem jednego z klientów. Początkowo niewiele sobie z tego robi, ale zmienia go wizja, której doznaje, patrząc na tłum. James sprzedaje...

Anna | 2018-05-22
Przeczytana: 21 maja 2018

„Sprzedawca marzeń” to kolejna wspaniała powieść R. P. Evansa.
Siedemnastoletni chłopak ucieka z domu. Nie zaznał w nim ani dobrobytu ani miłości. Bity, a nawet katowany przez ojca codziennie zanim nastał świt wyruszał z nim na przeglądanie śmietników. Nurkując w nich zdobywał jedzenie dla całej rodziny. Opuszczając rodzinny dom tylko matki i brata było mu szkoda. Chłopak obiecał sobie, że zrobi wszystko, aby być kochanym. Dzięki niebywałemu szczęściu spotkał na swojej drodze człowieka, który sprzedawał marzenia.
Ten widząc jego determinację i gotowość niemal na wszystko pozwolił mu asystować podczas prelekcji mających na celu zwiększenie sprzedaży. Bardzo szybko zrobił z niego głównego prelegenta. Młody mężczyzna, James z dnia na dzień stał się słynnym sprzedawcą marzeń. Mając sławę i pieniądze wydawało mu się, że nareszcie jest szczęśliwy. Nawet ożenił się z kobietą swoich marzeń. Mówił jej, że jest i zawsze będzie jego perłą. Poznał ją nie mając pracy ani dachu nad...

tajemniczeksiazki | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

W ostatnim czasie napłynęło do mnie dość sporo książek. Jedną z nich jest najnowsza powieść spod pióra Richarda Paula Evansa, która swoją premierę będzie miała już niedługo, bo 9 maja. Za sprawą cyklu Dzienniki pisane w drodze pokochałam twórczość autora i muszę przyznać, że z utęsknieniem czekałam na jego nową powieść.

Najnowsza książka autora nosi tytuł Sprzedawca marzeń. Jest to tom pierwszy z serii Broken Road.

Główny bohater, niejaki Charles James nie ma łatwego życia. Pomimo ogromnego bogactwa jakie posiada nie jest szczęśliwym człowiekiem. Przez lata prowadził własny biznes, zajmujący się "sprzedawaniem marzeń". Pewnego dnia jednak wydarzyło się coś, co sprawiło, że mężczyzna postanawia zmienić swoje życie. Postanowił być szczęśliwy. Pogodzony ze swoją przeszłością wyrusza w drogę, aby odpokutować swoje winy. Pytanie tylko, czy nie za późno?

Jak dotąd Richard Paul Evans dał mi się poznać, jako niezwykle spostrzegawczy obserwator społeczeństwa. Również dzięki najnowszej...

Richard Paul Evans jest jednym z niewielu pisarzy, po których książki sięgam w ciemno. Każda jego nowa powieść jest jak wkroczenie w życie bohatera i obserwowanie go z bliska. Czy Sprzedawca marzeń dostarczył mi, to czego oczekiwałam od nowego tytułu autora?

ZaczytanaMajka | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

SKOMENTUJ: http://majkabloguje.blogspot.com/2018/04/czasem-trzeba-umrzec-dla-swiata-by.html

Moją pierwszą książką, jaką przeczytałam pana Evansa były „Stokrotki w śniegu”. Pamiętam nawet dzień, w którym polecono mi tę książkę. Byłam wtedy w szpitalu i czekałam na operację kolana. W sali leżała ze mną Dorota i to ona opowiedziała mi o tym autorze i zaproponowała żebym zapoznała się z jego twórczością.

Najnowsza powieść autora otwiera cykl nowej trylogii, która ma opowiadać o ludziach, którzy zrobili różne rzeczy w swoim życiu, ale też dostali szansę od losu by zacząć życie od nowa i naprawić swoje błędy z przeszłości. Głównym bohaterem „Sprzedawcy marzeń” jest Charles James, którego autor poznał podczas swojej podróży Route 66 - drogą, która popularnie nazywana jest Drogą-matką, łączącą Chicago z Los Angeles, która ciągnie się też do Santa Monica. To najdłuższa droga biegnąca przez osiem stanów. Siedząc w jednym z barów dowiedział się o życiu człowieka, który sprzedawał marzenia...

Książkanonstop | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

A gdyby tak zniknąć? Macie taką pokusę? Zniknąć, by zacząć od zera, z czystą kartą? Zniknąć, by sprawdzić kogo nasza nieobecność będzie uwierać najsilniej? Niestety rzadko stajemy przed taką możliwością, a może trzeba by powiedzieć, że właściwie to nigdy los nie zsyła nam takiej sytuacji? Główny bohater w pewnym momencie znika... Czy wykorzysta to do całkowitej zmiany swojej dotychczasowej egzystencji?

Richard Paul Evans to autor, który kojarzy się przede wszystkim z literaturą kobiecą, subtelną, romantyczną. Delikatnie maluje miłość, dba o to, żeby wypełnić ją dawką przyjaźni. Jest lubiany. Teraz pojawia się z nową serią. „Sprzedawca marzeń” to pierwsza część trylogii. Dzieło to, całkowicie odmienne od reszty książek jakie pisarz dotychczas wydał, wprowadza w umysł czytelnika mnóstwo istotnych pytań. Odpowiedź na niektóre nasuwa się już podczas lektury, nad innymi zaś zostajemy zmuszeni pomyśleć dłużej. Pisząc tę opinię w głowie czuję chaos. Nie jestem pewna, czy to, co tutaj...

Michelle | 2018-05-08
Przeczytana: 06 maja 2018

Z twórczością Richarda Paula Evansa miałam przyjemność zapoznać się kilka lat temu. Bliżej słońca było pierwszą powieścią autorka, która rozbudziła we mnie uwielbienie do jego pióra i historii, jakie tworzy i tego, co i w jaki sposób przekazuje nam, czytelnikom.

Sprzedawca marzeń utwierdził mnie w przekonaniu, że w przypadku R.P. Evansa nie istnieje sformułowanie „kiepska książka”. Tym razem również przepadłam po kilku pierwszych stronach i w napięciu czytałam do samego końca, by przekonać się, że to dopiero przedsmak twego, co Opowieści sprzedawcy marzeń zrobią z czytelnikiem.
Autor snuje nieśpieszną, lecz niezwykle emocjonalną historię, która wciąga w wir wydarzeń strona po stronie, tworzy wokół opisywanych wydarzeń nieco tajemniczą aurę, która przyciąga niczym magnes, nie ma więc mowy o oderwaniu się od tej lektury choćby na chwilę.
Ta historia (jak i inne), mają głębię, której brakuje wielu powieścią, co czyni książki R.P. Evansa wyjątkowymi, bo na długo zapadają w...

Agnieszka Rzońca | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Stary dobry Evans, który nieustannie zaskakuje i zachwyca. Jest jak wino, im starszy tym lepszy i jeszcze bardziej dojrzalszy. Ja znam dwóch takich autorów jednym z nich jest właśnie Evans. Uwielbiam jego Dzienniki pisane w drodze a teraz ten cykl. Jak zawsze skłania do przemyśleń, jak zawsze trafia w najczulszy punkt człowieka i największą bolączkę dzisiejszego świata - pieniądze. Bo to one niestety dziś rządzą światem. Bóg dał człowiekowi wolną wolę a ten z kolei wymyślił pieniądze. Ale coś poszło nie tak i stały się one celem dążeń mnóstwo ludzi na całym świecie.
Życie głównego bohatera Charlesa Jamesa wymknęło się spod kontroli. Zatracił się w ciągłym zdobywaniu czegoś więcej. Czuł się szczęśliwy, lecz tylko pozornie. Tak naprawdę jego potrzeby były zupełnie inne. Po pewnym czasie wydarzyło się coś bardzo niespodziewanego. Czy powinien upatrywać w tym szansy na zmianę? Mam nadzieję, że dowiem się tego w kolejnym tomie cyklu. Tymczasem szczerze polecam.

Boookslife | 2018-05-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2018

James Charles jest zajmuje się sprzedawaniem ludziom marzeń, zyskując tym sławę oraz bogactwo. Od pewnego czasu zaczynają nawiedzać go sny, gdzie świat pogrążony jest w ogniu oraz zniszczeniu. Za poradą asystentki udaje się do psychiatry, aby zaradzić tym koszmarom. W czasie tych wizyt opowiada on o swojej przeszłości, począwszy od dzieciństwa, a kończąc na chwili obecnej. Wszystko to ma pozwolić pogodzić się z wszystkim, aby móc wykorzystać daną mu od losu drugą szansę.

W trakcie czytania tej pozycji przeżyłam multum emocji, które towarzyszyły mi przez całą książkę. Książka ma krótkie rozdziały, mało opisów, a dużo dialogów co sprawiło, że akcja szła cały czas do przodu, nie zatrzymując się niepotrzebnie. Ogromną niespodzianką były dla mnie początkowe strony, które bardzo zachęciły mnie do dalszej lektury. Pierwszy raz spotkałam się z jego twórczością i jestem szczęśliwa, że miałam okazję ją poznać i czekam na dalsze części trylogii.

Kasia | 2018-05-16
Przeczytana: 16 maja 2018

"CZASEM TRZEBA UMRZEĆ DLA ŚWIATA BY ZACZĄĆ ŻYĆ OD NOWA"

Charlie James ze swojego dzieciństwa pamiętał jedynie agresję ojca i grzebanie o świcie w śmietnikach. Charles, jak każdy z nas, pragnął miłości. Marzył, by kochał go cały świat. Wyprowadził się z domu zostawiając matkę i młodszego brata. Zatrudniając się jako asystent mistrza sprzedaży, postanowił założyć swój biznes i piąć się po strzeblach kariery...

"Zapomniałem, czym jest prawdziwa radość. Błędnie zakładamy, że będziemy szczęśliwi dzięki dobrom materialnym, i tak się wplątujemy w gąszcz swoich pragnień, że zapominamy, że szczęście to coś więcej niż luksusowy samochód i gruby portfel."

Charles osiągnął swój cel: był bogaty, miał dom w Santa Monica, żonę, ale czy tak naprawdę potrafił to szanować. Czy ogarniająca go żądza władzy, nie pozbawiła go realistycznego patrzenia na siebie i swoje otoczenie?
Postanowia odwiedzić swoich najbliższych. Niestety, nie spotkał w rodzinnym domu matki ani brata lecz wrogo...

Walcząc o własne szczęście

Richard Paul Evans powraca z nową trylogią zatytułowaną „The Broken Road”. Pierwszy tom, noszący w Polsce tytuł „Sprzedawca marzeń” właśnie ma swoją premierę.

Patronaty tygodnia

Powrót do pracy po tylu dniach przerwy może okazać się trudny. Aby chociaż trochę złagodzić objawy przytłoczenia początkiem tygodnia, polecamy kilka gorących majowych premier. Oto nowe powieści Jaume Cabrégo, Michaela Chabona i Richarda Paula Evansa. Poniedziałki nie muszą być złe.