Kup teraz - 1 oferta w cenie od 29.23 zł do 29.23 zł

Sprzedawca marzeń

Patronat LC
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Opowieści sprzedawcy marzeń (tom 1) literatura piękna
The Broken Road
Znak Literanova
The Broken Road
Opowieści sprzedawcy marzeń (tom 1)
literatura piękna
Hanna de Broekere

Moja pierwsza książka Evansa i niestety raczej ostatnia. Bardzo przeciętna powieść. Owszem, czyta się szybko i lekko, ale nie wzbudziła we mnie żadnych emocji. Nie porwała mnie i zapewne wkrótce o niej w ogóle zapomnę.

Powieść taka jak gra aktorska Kasi Cichopek, reklamującą książkę na okładce..mocno średnia powieść, płytkie dialogi i emocje.

Powrót do twórczości Evansa po dobrych pięciu latach. Było warto! Pochłonęłam w dwa wieczory.
Chętnie poczytam o dalszych losach Charlesa.

Evans zazwyczaj gwarantuje kilka godzin lekkiej, ale dobrej lektury, tak też jest z jego "Sprzedawcą marzeń". Historia mężczyzny, który dorastał w pełnym przemocy domu, rozpoczynający dzień od przeglądania śmieci w poszukiwania czegoś nadającego się do jedzenia lub do sprzedania. Poprzez swoją ucieczkę z domu, splot wydarzeń i jednoczenie ogromną motywację, osiąga bogactwo....

Na półkach: , , , ,

Sprzedawca marzeń to pierwsza część nowej trylogii Richarda Paula Evansa – opowieść o dążeniu do odkupienia win oraz o tym, co zrobił ktoś, kto dostał szansę, by zacząć życie od nowa.
Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?
Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach.
Jak każdy, kto jako...

Pierwsza książka Evansa, z którą miałem styczność. Od połowy miałem nieodparte wrażenie, że autor wciska mi kit niczym tytułow „Sprzedawca marzeń”. Bardzo niewiarygodna historia zbudowana na kontrastach. Nieprzystająca do życia przeciętnego czytelnika, przez co na pewno ciężko się identyfikować z przeżyciami głównego bohatera, ale może to właśnie tak przyciągało ludzi do...

Książka przedstawia nieco niewiarygodną historię Charlesa Jamesa, który niczym przysłowiowy pucybut sięga szczytów bogactwa, bezwzględnie dążąc do celu. Jego kariera nie należy do uczciwych, natomiast z jego błędów można odczytać banalny ale zarazem piękny przekaz. Należy szanować oraz dbać o relacje z ludźmi których kochamy, ponieważ bardzo często to oni są źródłem naszego...

Fabularnie- świetna, szczególnie zakończenie. Ale niektóre sceny dialogowe są sztywne jak decha. Kilka scen w ogóle niepotrzebnych.

Świetna powiesc.Polecam.

Świetna! Jednak urywa mi się w połowie , koniecznie trzeba mieć wszystkie części, historia jest tak wciągająca, że nie da się stanąć na pierwszej.

• 2018
  • 2019