Ucho szatana

Tłumaczenie: Krystyna Boglar
Cykl: Nowe Przygody Trzech Detektywów (tom 17)
Wydawnictwo: Siedmioróg
kryminał
Pistacia

Czy znasz pasjonujące książki Alfreda Hitchcocka o przygodach Trzech Detektywów? Książki te tworzą najpopularniejszy amerykański cykl powieści dla młodych czytelników. Ich bohaterami są trzej detektywi-amatorzy: Jupiter, Pete i Bob, mieszkańcy kalifornijskiego miasteczka Rocky Beach.

Kiti | 2015-07-02

Kryminały Alfreda Hitchcocka czytywałam już kilkanaście lat temu. Po latach postanowiłam sprawdzić, jakie wywrą na mnie wrażenie. Każą część można czytać niezależnie od pozostałych.

Jupe, Pete i Bob mieli kolejną zagadkę do rozwiązania. Przez przypadek Andrews był świadkiem znalezienia ludzkiego ucha w lodach cynamonowych. Co to miało oznaczać? Niedługo zaczęło dochodzić do innych dziwnych i niebezpiecznych zdarzeń w mieście. Czy detektywom uda się połączyć te wszystkie sprawy?

Bohaterowie są już nastolatkami i prowadzą różne sprawy detektywistyczne. Oprócz tego prowadzą całkiem normalne życie - mają rodziny, dom, swoje dodatkowe zajęcia. Nie mam swojej ulubionej postaci - każdy chłopak ma w sobie coś, co go wyróżnia i nie da się go nie lubić. Fabuła także jest przemyślana, zaskakująca, a zakończenie jak zwykle nieprzewidywalne. Choć bardzo się starałam nie udało mi się odgadnąć, jaką zagadkę przygotował dla nas Alfred Hitchcock.

Książki są skierowane do nastoletniego...

Zdecydowanie dla młodszych czytelników, coś na kształt kryminałów dla młodzieży, może nieco zmieszanych z przygodą. Myślę, że powinno się całkiem spodobać chłopcom, dziewczynkom niekoniecznie.

Suzej | 2016-09-12
PatrycjaL | 2016-07-24