Władca fortuny

Tłumaczenie: Aleksander Minkowski
Wydawnictwo: Siedmioróg
kryminał
Pistacia

Czy znasz pasjonujące książki Alfreda Hitchcocka o przygodach Trzech Detektywów? Książki te tworzą najpopularniejszy amerykański cykl powieści dla młodych czytelnikó. Ich bohaterami są trzej detektywi-amatorzy: Jupiter, Pete i Bob, mieszkańcy kalifornijskiego miasteczka Rocky Beach.

PABLOPAN | 2012-05-04

Przygody Trzech Detektywów to bardzo dobra seria dla młodzieży.

złodziejka | 2011-09-17

Jako dziecko dosłownie POCHŁANIAŁAM każdą książkę o przygodach Trzech Detektywów, jaka wpadła mi w ręce. Pamiętam, że w bibliotece szkolnej, żeby dostać niektóre tytuły, trzeba było wpisywać się do specjalnego zeszytu! Jest to seria, jaką pamiętam najlepiej, jeśli chodzi o książki przeczytane do 12stego roku życia. Zastanawiam się teraz, czy nie przeczytać tych wydań, których nie znalazłam wcześniej i czy na chwilę nie przypomnieć sobie, jak po godzinie 22 wymykałam się z pokoju do salonu, żeby rodzice nie kazali mi iść spać, zanim dokończę książkę ;).

Michal Zacharzewski | 2014-01-10
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Kolejne śledztwo trzech młodych detektywów, teraz już na tyle dorosłych, że mogą już jeździć samochodem. Czeka ich zagadka związana z tajemniczym mężczyzną, który co noc przychodzi do kasyna i za radą syna wskazuje człowieka, do którego uśmiechnie się szczęście. I rzeczywiście, delikwent stawia mnóstwo kasy na wybraną przez siebie liczę i zgarnia główną wygraną.

Jak to możliwe? W sumie odpowiedź nasuwa się dość szybko, szybciej niż naszym bohaterom udaje się rozwiazać zagadkę. Szkoda. Niezłe tempo i lekkie dialogi ułatwiaja lekturę, sama ksążka zaś nie należy do długich. Średnio doświadczony czytelnik skończy ją w jeden wieczór.

Suzej | 2016-09-12
Gośmieszka | 2016-04-23