Tajemnica zamku grozy

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 1)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Die drei??? und das Gespensterschloss
Marta

Bohaterami powieści są trzej dorastający Kalifornijczycy: Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, mieszkający w sąsiadującym z Hollywoodem nadmorskim mieście Rocky Beach. Choć są zupełnie do siebie niepodobni, z wielu względów każdego z bohaterów należy uznać za godnego następcę największych amerykańskich detektywów. Nie brak im ani inteligencji, ani poczucia humoru, które - mimo ich amerykańskiego pochodzenia - należałoby określić jako brytyjskie. Przede wszystkim jednak mają oni niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Bob Andrews, niski, lecz wytrzymały chłopak, to typ prymusa, niepozbawiony jednak awanturniczej żyłki miłośnika przygód. Pete Crenshaw, najbardziej wysportowany z trójki przyjaciół, jest raczej wysoki i muskularny. Jupiter... Choć niejednego mogłoby kusić, żeby nazwać Jupitera grubasem, powtórzmy za jego przyjaciółmi, że jest krępy. Jako mały chłopiec pojawił się na ekranach telewizyjnych w serialu o przygodach grupy zabawnych dzieciaków zatytułowanym "Małe Urwisy". Jupe występował tam w roli Małego Tłuścioszka i podobno był tak rozkoszny i przemądrzały, że wywoływał salwy śmiechu u milionów widzów nawet wtedy – a może zwłaszcza wtedy – kiedy zdarzało mu się wpaść w kłopoty. Te doświadczenia zrodziły w nim lęk przed śmiesznością. Chce, by traktowano go poważnie. Wcześnie nauczył się czytać i natychmiast zaczął połykać wszystkie książki, jakie tylko wpadły mu w ręce — z psychologii, kryminologii, nauk przyrodniczych i wielu innych dziedzin. Dzięki swej doskonałej pamięci zachował w głowie większość tego, co przeczytał.

Autorem książek jest Andy Chandler, przedstawiający się jako prawnuk słynnego detektywa, którego śledztwa opisał niegdyś Arthur Conan Doyle. Obecnie autor mieszka w Kalifornii i reżyseruje filmy w Hollywoodzie.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

Niesamowicie wciągająca historia dla młodzieży, która umilała mi czas będąc nastolatką. Dziś, pomimo upływu wielu lat, postanowiłam sięgnąć po nią ponownie i przekonałam się, dlaczego kiedyś przygody Trzech Detektów tak bardzo mnie urzekły. Przygody trzech młodych chłopców o zupełnie innych charakterach i umiejętnościach są pełne zwrotów akcji, tajemnic, niebezpieczeństw i humoru. W wielu miejscach dialogi bohaterów doprowadziły mnie niemalże do łez. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Niektórym historia może wydać się banalna, ale nie zapominajcie, że jest to książka dla dzieci. Jeśli zastanawiacie się, czy warto po nią sięgnąć, to nie róbcie tego dłużej. Gwarantuję Wam przednią zabawę z uśmiechem na ustach

Melania | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Nie porywa, ale miło się czyta.

justyna | 2018-02-06
Przeczytana: 2015 rok

jeśli ktoś lubi książki z przygody trzech detektywów mocno polecam tę jest task ciekawa, że czytałam trzy razy.

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Wojciech | 2017-07-18

Po wielu latach od mojego dzieciństwa, było mi bardzo ciężko przełamać się by przeczytać przygody trzech detektywów.
Skusiłem się jednak, i przeżyłem szok, mimo że pamiętam wszystkich bohaterów, naszło mnie nostalgiczne wspomnienie dzieciństwa.
Lekko napisana książka w której można znaleźć sobie chwilę przygód, które chciało się przeżywać za młodu. Bo czy nie ma wśród nas chłopaków, którzy za młodu marzyli rozwiązywać zagadki tego świata?
Mieć na własność samochód z szoferem...? :)

Gorąco polecam!

calculadora | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 maja 2017

Powrót do lat dzieciństwa, bardzo sentymentalna podróż.

Karolina | 2017-05-15
Przeczytana: 13 maja 2017

Czytałam to jako dziecko :) latałam do biblioteki i czytałam to z wypiekami na twarzy. Dziś wracam do tego jako dorosła osoba :) I choć czytałam to ostatnio pewnie jakieś 18 lat temu, to książki nadal mają dla mnie ten unikalny klimat i tajemniczość :) I choć mam już więcej doświadczenia z książkami niż kiedyś, to książki detektywów nie nudzą mnie jako dorosłej osoby.

katherine1st | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 marca 2017

Oczywiście to książka dla nastolatków, i to raczej tych młodszych, ale i ja przeczytałam ją z przyjemnością. Nie wykluczam, ze jeszcze kiedyś wrócę do przygód Trzech Detektywów.

Chimcharo | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Początkowo naiwność i banalność tej książki dość mocno mnie irytowała. Ale im dalej się w nią wczytywałem, tym było lepiej. Gdyby nie zaskakujące zakończenie, ocena byłaby niższa.