Bóg zawsze znajdzie ci pracę

Wydawnictwo: Insignis
literatura faktu
LubimyCzytać

Najnowsza książka Reginy Brett, autorki bestsellerów "Bóg nigdy nie mruga" i "Jesteś cudem" To książka dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także w innych sferach życia. Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym. Dla tych, którzy...

To książka dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.
Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.
Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.
Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.
Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.
Dla tych, którzy - jak ja - czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas.
Regina Brett

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Ja wiem, że poradniki kojarzą nam się źle. Nikt mi nie będzie dyktować, jak mam żyć! Ale w książkach pani Brett odnajdujemy inspirację na dalsze działanie. Siłę na kolejne dni. Uśmiech na ustach i dozę współczucia.
„Zastanów się, co sprawia, że czujesz w sobie siłę.”
Oczywiście każda sentencja jest wprowadzona w ładnej opowiastce, felietonie lub wspomnieniach. Autorka przeżyła dużo przykrych chwil, wiele doświadczyła i chce się z nami podzielić czymś, na co chyba każdy z nas zasługuje.
„Każdy ma jakąś supermoc.”
Taki podnośnik samooceny. Trochę wiary w siebie, przecież jesteśmy wspaniali.
„Jeśli chcesz wygrać na loterii, kup los.”
I trochę działania! Dlatego zaraz leć poszukać tej książki i bierz się za czytanie! Ja nie mogę wszystkiego napisać, bo... musiałabym wszystko przepisać od deski do deski. Dlatego tym razem rada ode mnie: zrób sobie prezent, kup książkę Reginy Brett,...

Hania | 2015-04-18
Przeczytana: 2015 rok

Kolejna część felietonów, tym razem dotyczących poszukiwania pracy.
Z tą książką wiązałam największe nadzieje i się trochę zawiodłam. Pewne tematy mogłabym przedyskutować, nie ze wszystkim się zgadzam.
Odnalazłam tam zbiór porad, w jaki sposób można kreować sobie swoją ścieżke kariery, ale
autorka ma tą wygodę, że mieszka w USA, nie musi się przenosić do innego kraju lub na inny kontynent w celach zarobkowych, a niestety coraz więcej z nas jest zmuszonych pracować za granicą, zmagać się z nowym językiem i nową kulturą. Właśnie tych tematów brakowało mi w tej książce. Co z tymi cudownymi ludźmi, którzy nie mają wsparcia rodziców, nie mają pieniędzy, również są samotnymi matkami lub ojcami i na dodatek nie znają języka obcego, muszą siedzieć za granicą i sprzątać lub być posłańcem na budowie, jak oni mogą zobyć wymarzoną pracę i piąć się w góre jeśli z każdej strony napotykają schody ze strony pracodawców i życie co dzień stawia im nowe ciężkie wyzwania...o tym także autorka nie...

tysya | 2018-05-22
Przeczytana: 18 maja 2018

Mam trochę problem z oceną tej książki, bo nie ukrywam, że oczekiwałam po niej więcej, zdecydowanie więcej. Niestety znalazłam w niej masę ogólników, które nijak mają się do mojego życia i obecnej sytuacji. Niemniej jednak wśród przytoczonych historii/opowiadań znalazłam kilka, które mnie zainteresowały i zaciekawiły.

Moje serce zdobył jeden cytat - „Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób.” To idealnie pasuje do mojego życia, tyle razy szukałam wymówek na to, by czegoś nie robić... ale jeśli bardzo, ale to bardzo, chciałam do czegoś dojść to szybko odnajdywałam sposób. Także życzę sobie i wszystkim osobom, które czytają tę recenzję, mniej wymówek, a więcej sposobów! 😉

Strega | 2015-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2015 r.
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Książka dla osób lubiących poradniki. 50 lekcji to zbiór przede wszystkim różnych opowieści z życia, przykładów aktywności i skutków działań, głównie w sferze zawodowej, robienia kariery oraz pracy nad sobą. Autorka nie miała łatwego życia, więc w wieku 50 lat ma sporo do przekazania i chętnie dzieli się tymi historiami. Nie są inspirujące, brak w nich jakiegoś ognika, a mnie dodatkowo niezbyt podobał sie styl pisania i dobrnęłam do końca znudzona.

Książkowo_czyta | 2015-01-09
Przeczytana: 31 grudnia 2014

W listopadzie ubiegłego roku Wydawnictwo Insignis oddało w ręce czytelników kolejną książkę autorstwa Reginy Brutt. Już po raz trzeci czytelnicy otrzymali 50 lekcji tym razem dotyczących tego w jaki sposób możemy szukać spełnienia zawodowego oraz jak nasz stosunek do wykonywanego przez nas zajęcia wpływa na jakość pracy oraz jej odbiór przez otoczenie.

Autorka na kartach swojej najnowszej książki ukazuje wiele własnych doświadczeń oraz jej wciąż ewoluujące podejście do wykonywanej pracy, które zmieniało się stopniowo z biegiem czasu, wykonywanymi w danym czasie zajęciami oraz nabywanymi na tej drodze doświadczeniami. Nie wstydzi się ona także mówić głośno o popełnionych błędach i chwilach zwątpienia w siebie, których nie brakowało na jej ścieżce kariery.

Pani Regina podkreśla również, że każda choćby nawet w naszych oczach najmniej znacząca praca ma ogromną wartość. Naświetla ona także bardzo istotny fakt, iż każde zajęcie wykonywane z miłością, radością i zaangażowaniem nabiera...

ivv | 2017-05-08

Kolejny poradnik za mną, przeczytałam już "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Carnegie Dale'a i "Jesteś cudem".
Wszystkie mają podobny schemat.
Hasło przewodnie każdego rozdziału i potem historie autora albo osób, które wpłynęły na jego życie.
Generalnie są to historie krzepiące, podnoszące na duchu, pokazujące że każda praca ma sens. Zmiana ma sens, robienie tego w czym jest się dobrym, zaryzykowanie. Dużo jest też o Bogu, jego obecności, zaufaniu Mu.

Zawsze po takiej książce podziwiam autorkę za odwagę we wprowadzaniu zmian w swoim życiu. Zastanawiam się, czy to tylko ludzie z Ameryki mają tak łatwo czy to ja jestem taka strachliwa ;)
Książka fajna, ale stosować w umiarze - czytanie kilku poradników pod rząd powoduje zamulenie ;)

Liczba stron: 368
''„Jeśli ukryjesz swój talent, nigdy nie rozkwitnie”.

Na początku chciałabym serdecznie podziękować mojej przyjaciółce Hani za wspaniały prezent:-) Książkowe upominki cieszą najbardziej:-)
Uwielbiam Reginę Brett za jej świetne rady i mądre wskazówki.Z lektury''Bóg nigdy nie mruga''zaczerpnęłam wiele znakomitych lekcji. Tak było i tutaj. Autorka rzuca czytelnikowi koło ratunkowe i pomaga pozbierać się po utracie pracy czy podtrzymać na duchu,kiedy nie możemy jej znaleźć. Regina Brett dzieli się swoimi przemyśleniami i mówi,jak mamy postępować.Jej lekcje są krótkie i na temat.Więc czyta się szybko:-)
Polecam

Ida | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Pełna opinia na: GodzinaZksiazka.blogspot.com

Jak znaleźć pracę? Dobrą, wymarzoną, taką, do której chce się codziennie wstawać I to z uśmiechem na twarzy. Nierealne? Czasem można mieć takie wrażenie, ale autorka tej książki próbuje podpowiedzieć nam, co zrobić, by jednak taką pracę, zajęcie mieć. Ona spróbowała i efekty są świetne.
Kolejne lekcje Reginy Brett prowadzą nas bowiem przez ...jej życie. Mnóstwo faktów, doświadczeń z życia zawodowego samej autorki oraz jej męża, członków rodziny czy znajomych i przyjaciół. Zaciekawią każdego, bo zebrane tematycznie w rozdziałach książki, nawiązują do ważnych zasad poszukiwania, decydowania, planowania i wykonywania swoich obowiązków w codziennym życiu, nie tylko zresztą zawodowym.
Trafne porównania, przekonujące słowa, praktyczne porady, wspierające cytaty. To wszystko znajdziecie w tym poradniku. Tytułowe "50 lekcji" mija szybciutko i wciąż chce się do nich wracać.(...)
Jest o spełnianiu marzeń i pójściu za głosem swojego serca, mimo...

kiniaa_zak | 2014-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Książka składa się z pięćdziesięciu felietonów, w każdym prawdziwe historie różnych ludzi. Niosą one głębokie przesłania i zawierają mądre morały. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie- uczniowie, studenci, pracownicy, pracodawcy, bezrobotni i emeryci, a w szczególności ludzie, którym wydaje się, że ich praca jest mała i nieważna.

Aktualnie jestem studentką pedagogiki, tyle razy słyszałam, że nauczyciel to zawód bez przyszłości, bez pracy, że sama często łapię się na tym, iż faktycznie tak myślę. A nawet jeśli już znajdę etat, to czy z zarobionych pieniędzy, dam radę coś odłożyć na emeryturę? Czy nie warto raczej bym skupiła się na technice albo medycynie? Odpowiedź brzmi NIE! Lektura tej książki tylko mnie w tym utwierdziła. Czego dokładnie się z niej nauczyłam? Że...

1) Sami decydujemy kim jesteśmy i kim będziemy.
Każdego rana, przed pracą zdecyduj, kim chcesz być- i bądź właśnie tą osobą. To zależy od ciebie i od nikogo innego. Sam odpowiadasz za treść swojego CV,...

Versinn | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Ta książka jest jak ciepły budyń i gruby koc w mroźny, zimowy wieczór. 50 niesamowitych felietonów, które potrafią zmotywować, zmobilizować człowieka do zmian, do pracy nad sobą i swoimi słabościami. Podziwiam autorkę, że tak otwarcie i szczerze potrafi mówić o swoich błędach i porażkach. Nie wstydzi się tego, wręcz przeciwnie! Każda porażka to wspaniała lekcja, wskazówka prowadząca do sukcesu. Polecam każdemu! Młodym - którzy szukają swojej drogi w życiu; doświadczonym - którzy czują się uwięzieni w realiach codzienności.