Zagrożenia ładu społecznego. Tom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301191610
LubimyCzytać

Drugi tom książki Profesora Brunona Hołysta poświęconej czynnikom zakłócającym ład społeczny. Tom pierwszy dotyczył kontekstów badań nad przejawami patologii społecznej, tom drugi zawiera analizę poszczególnych kategorii zagrożeń ładu społecznego. Część pierwszą poświęcono destruktywnym zachowaniom zarówno wobec świata zewnętrznego, jak i wobec własnej osoby. Następnie omówiono system...

Część pierwszą poświęcono destruktywnym zachowaniom zarówno wobec świata zewnętrznego, jak i wobec własnej osoby. Następnie omówiono system kształtowania i zaspokajania potrzeb. W jego destabilizacji Autor upatruje przyczyn takich zjawisk, jak uzależnienie od internetu, pracoholizm, ryzykowne zachowania seksualne. Kolejna część zawiera analizę więzi międzyludzkich i zagrożeń związanych z ich deformacjami czy zanikiem. Następnym źródłem zagrożenia ładu społecznego jest, zdaniem Autora, dezorientacja w świecie wartości i norm. Ostatnią z omówionych kategorii zagrożeń jest dezorganizacja życia społecznego i politycznego, będąca przyczyną wykluczenia społecznego, niesprawiedliwości społecznej, terroryzmu.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!