Pełna MOC możliwości (edycja ING)

Okładka książki Pełna MOC możliwości (edycja ING) Jacek Walkiewicz
Okładka książki Pełna MOC możliwości (edycja ING)
Jacek Walkiewicz Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2015-01-01
2015-01-01

Książkę odsłuchałam w wersji audiobooka. Pamiętam wspominane często wystąpienia pana Jacka na WSB, to czasy kiedy jeszcze sama byłam studentką, pamiętam jak szybko podbiło internet i wkradło się w rozmowy młodych. Pan Jacek wykorzystał swój moment o czym sam często wspomina. Od czasu do czasu wracam do Jego przemyśleń, tekstów, notatek, nie jest to dla mnie tani coaching napompowany cytatami, ale osobiste refleksje, wskazówki czy drogowskaz, w którą stronę warto spojrzeć. Ta książka nie wyciągnie nikogo z życiowego dołka ani nie sprawi, że diametralnie zmienimy swoje życie, chyba też nie taki ma zamiar, ale skłoni do refleksji, wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że zainteresowany zacznie szukać dodatkowych informacji, zainteresuje się czymś o czym może dotychczas nie wiedział. Dla mnie osobiście to dobrze spędzony czas podczas jazdy samochodem, wykonywaniem domowych obowiązków czy chwila refleksji przy akompaniamencie osoby bardziej doświadczonej niż ja.

Jestem wielkim fanem Pana Walkiewicza dlatego polecam z całego serca.

Jestem wielkim fanem Pana Walkiewicza dlatego polecam z całego serca.

Miałam spore oczekiwania, ale książka to zbieranina jakichś przypadkowych stwierdzeń, z których aż bije przekonanie o nieomylności autora i o tym, że odkrył prawdy objawione. Nie wiadomo też do końca czym autor się zajmował zanim wygłosił słynny wykład na TED, bo w książce jest on przedstawiany jako punkt zwrotny życia.

Bardzo lubię zarówno książkę jak i autora :) duża dawka motywacji !

Bardzo lubię zarówno książkę jak i autora :) duża dawka motywacji !

Audiobook. Bardzo lubię takie książki. Książka Jacka Walkiewicza pełna jest życiowej filozofii. Autor prezentuje swoje poglądy na różne tematy, począwszy od pracy nad samym sobą, poprzez motywację do działania, aż do czynników psychologicznych, które kierują naszym działaniem. Trudno jest tę książkę w jakiś sposób zamknąć w ramach. Jest pełna treści i wręcz niemożliwym jest wyciągnięcie z niej jakiegoś głównego motywu. Jest raczej swoistym kompendium wiedzy i mądrości życiowej jakiej wykształcony i doświadczony człowiek może przekazać komuś młodszemu od siebie. W tym wszystkim widać niezwykły zapał jej autora, co dodaje książce wyrazu. Rozumiem, że pewne grono czytelników może nie być przekonane co do wartości tej książki, w moim przypadku trafia ona jednak w punkt. W opisie przeczytałem, że treść tej książki w dużej mierze zaczerpnięta jest z wykładu, który wygłosił autor. Osobiście nie dane mi było go poznać, nie wiem zatem na ile książka to jego powtórzenie, a na ile rozszerzenie. Komuś, kto odsłuchał wykładu może wydać się ona nużąca i monotonna.
Reasumując - bardzo trudno opisuje się takie książki, bo są pełne treści. Do mnie "życiowe filozofowanie" zawsze przemawia i działa na plus. Zatem czytelnicy, którzy poszukują "mędrkowania" (nie w złym sensie) znajdą w niej coś dla siebie. Myślę, że młodzi ludzie, którzy są dopiero na początku swej dorosłej drogi, również mogą z niej zaczerpnąć wiedzy i mądrości. Uważam, że w swoim rozwoju osobistym warto poznawać książki, które nie są tylko praktycznymi poradnikami, ale również i takie, których naczelną myślą jest przedstawienie jakiejś filozofii życiowej i kierunku myślenia. To w tej książce na pewno jest zawarte.

Książka uczy pogodzenia się z losem i motywuje do działania. To inspirator do działania,źródło ciekawostek i pokonywania swojej strefy komfortu.

Do Pana Jacka trafiłem przez wykład na yt. To co mnie być może odróżnia to fakt że wskazówki z wykładu przenioslem do mojego wówczas trudniejszego momentu w życiu. Sprawdziły się. Książka to rozwinięcie wykładu i też geneza wskazówek ale również szansa na to że odmienicie swoje życie z którego być może nie jestescie zadowoleni. Książka jest tak dobra jak jej interpretacja wg samego siebie. Do mnie trafia rozbawia mnie i daje mi wskazówki jak mogę kierować swoim życiem. Uświadomia mnie jak drobne zmiany mogą pomóc w realizacji swoich marzen i pasji. Dobrze spędzilem z nią czas

Nie mogę sobie przypomnieć czy już kiedyś nie czytałam tej książki. Mam wrażenie, że tak. Sądzę że, Pan Jacek zatrzymał się w momencie swojego jakże ciekawego wykładu na Tedx, który został udostępniony na YT. Ogrom powtórzeń, które stają się nudne. Pan Jacek opowiada swój wykład słowo w słowo, bo jak sam przyznał, umie go już na pamięć. W takim wypadku niestety nie czuć już emocji, czuć już nudę i rutynę. Oczywiście książkę odsłuchałam w formie audiobooka, który został nagrany w bardzo złej jakości. Może następnym razem warto popracować nad jakością? Zirytowała mnie też masa cytatów znanych osobistości w świecie motywatorów. Po tych cytatach widać, że Pan Jacek wsiąknął już w ich świat i gada ciągle te same prawdy.

Bardzo dobra książka. Autor przekazuje w niej swoje poglądy na życie, ale przede wszystkim to, że w życiu warto doświadczyć wielu rzeczy.

Wszystkie tezy z książki zaczerpnięte są od autorów zagranicznych. Nie rozumiem zachwytu nad tą książką - chyba, że ktoś nic innego w życiu nie przeczytał. Wtedy ocena może być wysoka.

• Rozwój osobisty