Nowe Oblicze Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades Freed
grey, fifty shades, freed, steel

SZCZEGÓŁY Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata! Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów...

SZCZEGÓŁY

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.

Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!

Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!

Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!

Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności, która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem, któremu Anastasia i Chrstian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć, targani namiętnością i rozterkami, niepewni tego, co zgotuje im los. Czy najbardziej poruszająca historia miłosna tego roku zakończy się happy endem? A może piękny sen przerwie były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę i cierpliwie czeka na swoją szansę?

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/nowe-oblicze-greya-wyd...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/nowe-oblicze-greya-wyd...»

Marlena | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

"Moja wewnętrzna bogini tańczy właśnie merengue z dodatkowymi krokami salsy” i "robi przewroty w tył, godne rosyjskiej gimnastyczki olimpijskiej", a powodem takiego szczęścia jest dobrnięcie do końca trzeciego i (na szczęście) ostatniego tomu, najbardziej irytującej powieści, jaką kiedykolwiek czytałam!
Ana się zmienia, zaczyna przejmować inicjatywę. Z młodziutkiej studentki-dziewicy, zamienia się w pełnokrwistą, napaloną, kobietę-nimfomankę. Jej ciągłe kłótnie z mężem to połowa fabuły tej książki. Wszystko kontrolujący Christian traktuje ją jak bezbronne dziecko, czego ona (i ja też) nie może strawić. Ana ciągle się martwi, że Christianowi popsuje humor lub zmieni mu się nastrój, boi się ruszyć małym palcem aby go nie zdenerwować co jest bardzo irytujące. Za każdym razem obiecuje, że czegoś nie zrobi, by oczywiście zrobić dokładnie na odwrót, a potem mdleje ze strachu przed jego wściekłością. Ale ta dziwna para nawet po najgorszej kłótni, zawsze znajdzie się czas i ochotę by...

Natalia-Lena | 2012-08-20
Przeczytana: sierpień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Christiana Greya pragną chyba wszyscy...

...pozabijać.
Taka refleksja nasunęła mi się na myśl po lekturze finałowego tomu. Jeśli ktoś spodziewał się, że ta część będzie spektakularną odmianą po poprzednikach, to niestety, ale musiał przełknąć gorzkie rozczarowanie.
Zacznijmy jednak po kolei – czyli co słychać u naszych bohaterów.

Pierwsze spotkanie studentki Anastasii Steele z olśniewającym młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem wywołało zmysłowy romans, który nieodwracalnie zmienił ich życia. Wstrząśnięta, zaintrygowana i, ostatecznie, odepchnięta przez osobliwe upodobania erotyczne Christiana, Ana wymaga od niego głębszego zaangażowania. Mężczyzna jest zdeterminowany by ją zatrzymać i zgadza się.
Teraz Ana i Christian mają wszystko – miłość, namiętność, bliskość, bogactwo i świat pełen możliwości. Jednak Ana wie, że kochanie jej Fifty Shades nie będzie łatwe, a bycie razem może stawiać wyzwania, których żadne z nich nie przewiduje.
Ana musi jakoś nauczyć się dzielić bogaty...

Gosia | 2016-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 lutego 2016

Trzeci tom trylogii o Greyu przeczytany.
Nie krytykowałam zbytnio dwóch poprzednich tomów, ale teraz chyba już wyczerpały mi się argumenty do obrony. Autorka niczego nie zmienia w swoim warsztacie. Co prawda "moja wewnętrzna bogini" trochę się ukryła, ale nieustanne "Pani Grey" i "Panie Grey" może doprowadzić do szału. Kto się tak do siebie zwraca?
Sama akcja nie wciaga już tak jak w poprzednich tomach, a nieliczne momenty sensacyjne, które mogłyby tę akcję trochę urozmaicić są skrócone do minimum. Tak ekspresowego rozwiązania intrygi raczej się nie spodziewałam.
Najciekawsze są właściwie fragmenty dotyczące psychiki Christiana, a końcówka pisana z jego perspektywy to chyba najlepsza część. Przynajmniej wnosi coś świeżego do tej historii.
Podsumowując mogę powiedzieć, że poznałam ten jeden z większych hitów czytelniczych ostatnich lat. Niewiele z tego wyniosłam, może tylko chwilę zadumy nad marketingiem i gustami czytelniczymi.

Artur Kiela | 2013-01-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

SPOILER! NA KOŃCU GO KASTRUJĄ!

Alicja | 2012-08-13
Przeczytana: 28 lipca 2012

Oj i co teraz??? Skończyłam, a emocje towarzyszące czytaniu wszystkich trzech tomów pozostały. Jak ja mam teraz wrócić do czytania innych książek, wszystko wydaje się takie nijakie, szare i nieciekawe. Nie ma Christiana Greya....

Nie potrafię tego wyjaśnić dlaczego mna i 20 milionami innych kobiet na świecie zawładnął taki szał. Z pewnością nie jest to styl pisania i polot językowy autorki, bo pozostawia od wiele do życzenia. Ale ja nie zwracałam na to uwagi. W takich książkach styl pisarski jest rzeczą podrzędną, liczy się historia, magnetyzm głównego bohatera, łamanie tabu i te wszystkie inne rzeczy które sprawiły, że przeczytałam te trzy książki w rekordowym temie, z wypiekami na twarzy dosłownie nie mogąc się od nich oderwać... dlaczego? Nie potrafię powiedzieć... w każdym razie to była fascynująca przygoda, ciekawe doświadczenie i cieszę się, że te książki pojawiły się na mojej półce...

A może odpowiedz jest jedna, po prostu wszystkie pragniemy Christiana Grey'a, he he :-)

Arek | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Cóż można dodać do tak wielu opinii o trzecim kończącym trylogię tomie?
No chyba niewiele. Ta powieść nic nie wniosła do mojego życia.

Związek Christiana z Anastasią, jak był poroniony od początku, tak beznadziejnie się skończył. Moim zdaniem nie łączyła ich miłość ale bdsm. Nawet po ślubie, wesele, było nie tyle oryginalne, co bardziej dziwne.
Sam język powieści, jest mdły i często powtarzają się te same zwroty, a to przy opasłości tomiszcza działa na nerwy niczym krzyki dzieciaków. Sam Christian to postać której nigdy i nigdzie na świecie nie będzie przez swoją doskonałość, jest tak nierealny, że każda kobieta go pragnie.

Nie wzbogaciłem swojego słownictwa o nowe wyszukane słowa, było wprawdzie trochę wyrazów mi nie znanych, ale należy je zaliczyć do nie przetłumaczonych z angielskiego przez translatora.

Zdecydowanie nie polecam, chyba że ktoś ma ochotę skrzywić swoją seksualność.

No i koniec, mogę powiedzieć. Czy jednak żałuję, że cała trylogia o Anastasii i Greyu jest za mną? Do tej kwestii dojdę, tylko dodam parę rzeczy od siebie.
W trzeciej części nasi bohaterowie są już po ślubie (czy tylko ja uważam, że tempo było za szybkie?) i widzimy ich podczas miodowego miesiąca, kiedy robią wszystko, na co mają ochotę. Potem przychodzi szara;-) rzeczywistość, i to właśnie wtedy Ana i Christian mogą zobaczyć skutki swoich decyzji...
Mówiąc szczerze, wynudziłam się przy tym tomie, i to dość mocno. Przez większość akcji nic się nie działo - nie licząc scen seksu (które po jakimś czasie omijałam, ponieważ przy nich miałam ciągłe deja vu) oraz wątku z byłym szefem Any. I gdyby pani James umiała odpowiednio budować napięcie i opisywać tego typu sceny, to czytelnik byłby zachwycony. A tak mamy BOOM - coś się zaczyna dziać, ale po kilku stronach mamy PSSS - po wszystkim. Bardzo mnie to wkurzyło, ponieważ właśnie w takich typu rozdziałach chciałam czytać dalej - po...

Polipei | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Zacznę od tego, że nie rozumiem fenomenu książek Pani E.L.James. Erotyczne momenty były wręcz odrzucające. Główna bohaterka jest na siłę kreowana na piękną, mądrą wybawczynię przez co ma się wrażenie, że autorka stara się zatrzeć jakieś swoje głębokie kompleksy. Najbardziej jednak bolał mnie język, który był bardzo ubogi. Treść porażała kompletnym brakiem wyobraźni i dobrego smaku. Nie doszukałam się też żadnego momentu, który wciągnąłby mnie, czy po prostu zaciekawił. Zdecydowanie nie polecam, jedna z najgorszych książek z którymi miałam do czynienia.

gwiazdka | 2015-04-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Dla mnie najnudniejsza część trylogii. Po pierwsze dlatego, że w książce, poza malutkim wątkiem kryminalnym, nie dzieje się nic ciekawego, po drugie ciekawsze opisy seksu znajdę w większości harlequinów, po trzecie postaci w ogóle nie mają charakterów. Ciekawy zabieg, to zakończenie powieści, ale wykonanie niestety zawaliło zamiar i wyszło coś niesympatycznego. Poza tym, moim zdaniem, pani James powinna więcej czytać, bo słownictwo ma bardzo ubogie. No i na niekorzyść przemawia nadmiar wulgaryzmów.

Oczywiście jest też plus, książka jest świetnym odmóżdżaczem. No i tyle w tym temacie: 4 na 10.

Kiwi_Agnik | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

Akcja? przewidywalna do bólu.
Główna bohaterka? infantylna do granic.
Główny bohater? słodki do przesady.

Ogólnie książka nużąca. Irytujące ciągłe zwroty pani Grey/panie Grey, mężu/żono.
Oraz zdecydowane "nie" dla:
Obrazu idyllicznego życia bajecznie bogatych i młodych ludzi, którzy mogą wszystko i mają wszystko.

Nawet nie byłam ciekawa jak się owa powieść skończy, czytałam, dla samego czytania (bo nie lubię sobie "odpuszczać" nawet najbardziej słabych książek) i aby mieć "Dzieje Państwa Grey'ów" jak najszybciej "za sobą" i wiem, że więcej do tej trylogii nie wrócę.