Sztuka obsługi penisa

Wydawnictwo: Agora SA
tree

Zbigniew Lew-Starowicz

Przeczytałam Sztukę obsługi penisa z wielką ciekawością i jestem pewna jednego: im więcej my, kobiety i mężczyźni, będziemy wiedzieć nawzajem o sobie, tym łatwiej będzie nam się porozumiewać i uszczęśliwiać.
Marta Frej

Sztuka obsługi penisa to coś więcej niż tylko rozmowa o penisie. Chyba że patrząc przez pryzmat penisa, myślimy o złożoności męskiej seksualności. To poradnik i dla mężczyzn, i dla kobiet, bo dużo w niej o relacjach w związku, wiele praktycznych porad, jak je zrozumieć i poprawić. Książka świetnie wyjaśnia także mechanizm uzależnień w seksie.
Zbigniew Izdebski

Penis nie jest obcym ciałem, dzikim zwierzęciem, czempionem, który musi wygrywać seksualne olimpiady, ani nieposłusznym sługą, którego trzeba przywoływać do porządku niebieskimi pigułkami. Jest częścią męskiego ciała, o którą trzeba umieć zadbać tak samo, jak o serce, wątrobę i mózg, a wtedy będziemy mogli długo go używać – nie tylko dla własnej przyjemności. Ale Sztuka obsługi penisa jest nie tylko opowieścią o męskich przyrodzeniach, jest również bezpruderyjnym i trafiającym w sedno problemów współczesnego mężczyzny przewodnikiem po „samczej” seksualności. Nie tylko pozwala rozwiązywać problemy z gatunku „dlaczego nie mogę, nawet jeśli bardzo chcę”, ale też uwolnić się od nierealnych oczekiwań i stereotypów na temat tego, co mężczyzna w łóżku powinien zaprezentować.

Seksuolodzy alarmują: w dzisiejszym świecie seks stał się luksusem.
Panowie! Spieszmy się temu zaradzić.
Panie! Spieszcie się posiąść sztukę obsługi penisa… i całej reszty mężczyzny.

Andrzej Gryżewski – psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), seksuolog, psycholog, certyfikowany edukator seksualny. Absolwent Wydziału Psychologii warszawskiej WSFiZ w zakresie seksuologii klinicznej i sądowej oraz 4,5-letnich podyplomowych studiów Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) z elementami terapii psychodynamicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz założycielem Gabinetu Psychoterapii Seksualnej „CBTseksuolog”. Opublikował jako autor lub współautor kilkaset artykułów i książek na temat seksualności, psychologii i psychoterapii. Jego praca podlega stałej superwizji.

Przemysław Pilarski – dramatopisarz, scenarzysta, dramaturg, do niedawna dziennikarz i stand-upper. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych (Nowy Teatr/SWPS). Z autorskimi monologami Stand-up Comedy występował m.in. w HBO i Comedy Central. Publikował m.in. w „Ha!arcie”, „Machinie”, „Czasie Kultury” i „Dialogu”. Wspólnie z Andrzejem Gryżewskim opublikował książkę Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kiwi_Agnik | 2018-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2018

„Twoje oczekiwania nie są moimi obietnicami”

Pierwszy raz od bardzo dawna przeczytałam poradnik, rzadko po nie sięgam, bo przeważnie są stereotypowe, mało odkrywcze i sztampowe.

"Sztuka obsługi penisa" to przystępna, błyskotliwa, bezprecedensowa i filuterna literatura naukowa.
Nie żebym się z niej dowiedziała czegoś, o czym już wcześniej nie wiedziałam, ale odświeżyłam sobie pamięć, a to zaowocuje, dzięki temu bardziej spróbuje zrozumieć męski świat.

Fajnie, że powstają takie książki.

marcinBarczewski | 2018-02-19

To moja pierwsza w życiu, przeczytana książka o seksie.
Uwielbiam kryminały i książki o grupach przestępczych.
Zaskoczyło mnie to, że w tej książce są podobne wątki jak w moich ulubionych. W książce do seksuologa ciągle ktoś przychodzi z martwym tematem i nie wie czy to był postrzał od życia, czy zabójstwo na zlecenie od kochanki, czy może jakiś trefny organ dał plamę.
Zaczyna się szukanie winnego. Zaprzęgnięci są wszyscy: leki, porady, techniki, ćwiczenia, dieta.
Po długim śledztwie, w końcu się okazuje, że ofiara została zabita wspólnie i w porozumieniu.
Jest też happy end, bo delikwent się wylizał, bo postrzał nie był śmiertelny, ale on i tak czuje, że to jego ostatni dzwonek.
Podobało mi się i czekam na kolejne.

MichalskaOla | 2018-02-08

Początkowo po książki podchodziłam z dużym dystansem, gdyż tytuł wydawał mi się mało poważny. Myślałam, że będzie tam opisana jakiś prosty instruktaż obsługi męskich narządów. Jak bardzo się pomyliłam!
Poradnik "Sztuka obsługi penisa" rzeczywiście zasługuje na miano Sztuki, przez duże S. Jak się okazuje, jest wiele czynników, które muszą zagrać w tym samym czasie, by i mężczyźnie zagrał instrument. To prawdziwa sztuka. Mój mąż był tak samo zdumiony, jak ja! A to dziwne, bo jest właścicielem swojego instrumentu już ponad 40 lat (sic!).
Dla nas książka jest przełomowa i nie raz do niej wrócę. Zdążyłam pożyczyć koleżance, która już zaczęła oświecać swojego męża.

KarolWoźniak | 2018-02-06

Ta książka jest jak bomba w ryj.
Tyle razy mnie zaskoczyła, tyle razy mnie rozbawiła, tyle razy mnie zezłościła, że głowa mała. A końcowe Monologi Penisów to już nokaut. Tyle w temacie.

BasiaAdamek | 2018-02-03

Przeczytałam ją w dwie noce! Super książka! Historie z gabinetu seksterapeuty wciągnęły mnie jak dobry kryminał. Mojemu mężowi też się podoba!

joannakarolak | 2018-02-19

Sięgnęłam po Sztukę Obsługi Penisa, bo jest ona na pierwszym miejscu w bestsellerach EMPIKu.
Teraz się temu wcale nie dziwię, skoro tacy wielcy seksuolodzy tak zrecenzowali książkę:

"Sztuka obsługi penisa to książka pełna cennych i praktycznych informacji na temat seksualności mężczyzny (a nie tylko jego penisa!). Napisana przystępnie i interesująco, w oparciu o prace zarówno zagranicznych, jak i polskich autorów, może ułatwić nie tylko życie intymne, ale także zrozumienie specyfiki męskiej seksualności. Autorzy skutecznie rozprawiają się z różnymi mitami i stereotypami, ograniczającymi radosne przeżywanie chwil bliskości między partnerami. Rozmowa, poprowadzona lekko i okraszona dowcipem, przypadnie do gustu współczesnym użytkownikom internetu."
Zbigniew Lew-Starowicz

"Sztuka obsługi penisa to coś więcej niż tylko rozmowa o penisie. Chyba że patrząc przez pryzmat penisa, myślimy o złożoności męskiej seksualności. To poradnik i dla mężczyzn, i dla kobiet, bo dużo w niej o...

RobertTalarek | 2018-02-04

Wreszcie coś dla mnie !!!! Proste porady jak facet ma sobie pomóc w kłopotach z seksem. Na końcu książki ciekawe monologi członków. No i poleca ją sam Lew-Starowicz !! :)

kacperrogalski | 2018-02-24

Andrzej Gryżewski i Przemysław Pilarski, wzięli na tapetę nie związki, nie zdrady, tylko problemy dotyczące męskich wyobrażeń związanych z seksem i ich przyrodzeniem. Są to problemy z życia wzięte, Andrzej Gryżewski od ponad 10 lat jest psychoterapeutą i seksuologiem, opowiada więc w trakcie tej ponad 360-stronnicowej rozmowy o problemach jego pacjentów i z czego one tak naprawdę wynikają. „Sztuka obsługi penisa” skierowana jest przede wszystkim do panów, lecz panie też powinny tę książkę przeczytać – dowiedzą się, jak seksualność wygląda od tej męskiej strony, że mężczyznom też nie dają spokoju ich problemy i że im wcale nie jest w życiu łatwiej.
„Sztuka obsługi penisa” ma formę rozmowy – jest to rozmowa luźna, lecz rzeczowa i konkretna. Panowie rozmawiają o rzeczach, z którymi zgłaszają się pacjenci do gabinetu Andrzeja Gryżewskiego, lecz tak naprawdę dla większości mężczyzn gabinet seksuologa jest ostatnią deską ratunku – o problemach z penisem przecież się nie rozmawia, do...

Nutella | 2018-02-24

Ten poradnik jest bardzo ok.
Uśmiałam się wiele razy, zszokowałam jeszcze więcej. Nie zdawałam sobie sprawy, że męska sexualność jest tak zawiła. Szczerze mówiąc, myślałam, że można ją opisać na 20 stronach xD

a nie na kilkuset. No ale dobra, to świadczy o tym, że mężczyźni nie są takimi osiołkami,
jak zawsze o nich myślałam xD

czego najlepszym przykładem jest ten poradnik.

JerzyChmielewski | 2018-02-07

Książka o facetach, pisana przez facetów, głównie dla facetów.
Świetnie się czyta, wciąga bez reszty.